Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ze swojego doświadczenia że 6700K na 4.7GHz już był trochę za mały dla AC:Odyssey. Czasem GTX 1080 się nudził, a CPU cisnął 100% i spadał FPS poniżej 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że do gier nadaje się tylko procesor który nigdy nie ma spadków :E Po to są różne segmenty i ceny żeby wydajność była różna, ktoś chce mieć perfekcyjnie to sobie za to dopłaci a jak ktoś chce tanio to będzie grał na 4/8 czy 6/6 bez większych problemów i te procesory ciągle są bardzo dobre do gier.

Nie musi być idealnie, a na forum klasyka, nic poniżej 8700k nie nadaje się do gier bo jedna klatka może przyciąć w AC Odyssey :E :E :E A z drugiej strony często ci sami ludzie cieszą się z gry na konsoli w 30fps z dropami do 20 :lol2:

 

Na dzień dzisiejszy 4c/8w jest po prostu znacznie wolniejsze od 8c/8w przykładowo.

 

Co ciekawe koniec 7700K może zbiec się w czasie z końcem 9700K. Chyba każdy jest ciekawe co z tego wyjdzie.

 

 

No to 4/8 już jest znacznie wolniejsze ale koniec mają przewidziany na ten sam termin? Wtf? :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wmówicie mi, że gry, które działają na konsolach, nie pójdą dobrze na podkręconym 7700K. To jest 8 wątków jak w XBO i PS4 ale pojedynczy wątek jest dużo szybszy.

 

Dopiero następne konsole spowodują wzrost wymagań CPU, ponieważ gry będą projektowane pod coś o wydajności 2700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że do gier nadaje się tylko procesor który nigdy nie ma spadków :E

 

..

 

No to 4/8 już jest znacznie wolniejsze ale koniec mają przewidziany na ten sam termin? Wtf? :D

 

Twoim zdaniem procesor na którym występuje zjawisko przycinania sie z powodu zbyt małej ilości wątków nadaje się do grania? A co powiesz na 4GB ramu do gier? Też się nadaje?

 

4c/8w oraz 8c/8w jak trafią na ścianę w min 12w do płynnego działania, to ani jeden ani drugi nie porwie serca graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry się nawet nie uruchomią z 4GB. Konsole mają 8GB i tyleż trzeba do grania minimum mieć. Procesor do 30 klatek/s nie musi być wiele szybszy od tych w konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda dostepne procesory to jedni beda o nich pisac a drudzy beda je uzywac,

 

@nieogary, najgorsze jest to gdy fanatyk 30 fps udaje ze wie wszystko najlepiej, zwlaszcza w momentach gdzie mu chrupnie z 140 na 60 i to w momencie gdzie liczy sie kazda ms i o odrzuconych klatakach raczej nie ma mowy, 4/8 mozna sobie sparowac z 1060 i to wszystko, nie potrzebne sa tu wywody ze ktos lubi slabiej bo to Swiadczy tylko o slabym podejsciem do konwersacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie mam pytanko. ;)

 

Czy opłaca się czekać na procesory Intela 10 generacji, czy lepszą opcją będzie jednak brać teraz cos na Ryzen 5 3600. Na procesor chciałbym wydać nie wiecej jak 600-800 zł. Jak myślicie, czy w tym budżecie znajdzie się jakiś

 

nowy Intel 10 gen. o porównywalnych (albo lepszych ) parametrach do tego Ryzena (6 rdzeni/12 wątków itd...)?

 

Macie jakieś więsci na temat specyfikacji i cen tych nowych procesorów od Niebieskich? Jeśli będzie warto to mogę czekać te pare miesięcy i szczerze mówiąc wolałbym Intela (jeśli będzie warto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel zapewni wiecej fps i to jest pewne, tanszy raczej nie bedzie i to tez raczej pewne, na polkach sklepowych na razie tylko ocet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem procesor na którym występuje zjawisko przycinania sie z powodu zbyt małej ilości wątków nadaje się do grania? A co powiesz na 4GB ramu do gier? Też się nadaje?

 

4c/8w oraz 8c/8w jak trafią na ścianę w min 12w do płynnego działania, to ani jeden ani drugi nie porwie serca graczy.

 

Tak, okazjonalny drop da się przeżyć jak chce się oszczędzać. Chyba, że porównujesz to do stałych 20fps to nie ma o czym gadać ;) Z 4GB ramu to nie żartuj, ale z 8GB chyba dałoby się grać w większość. Tak, wiem, pewnie AC Oddyssey w 4k wymaga 20GB :E ale tani sprzęt do gier nie musi działać idealnie w każdej jednej grze.

 

Jak w grach pojawi się ściana 12w to 8/8 będzie już tak stary jak teraz 4/8 i to nie te najnowsze 4/8 ;) Ale gdybym miał obstawiać to 9700k pociągnie dłużej niż ryzen 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazjonalny to raz na 10 min czy 10 sekund? Czy też okazjonalnie co chwila ale tylko jak się akcja rozkręci?

 

Brak wątków na intelach jest po prostu na maksa upierdliwe i nie przyjemne. A te bez HT słabo znoszą ich nadmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700K nie zdechnie tak szybko jak wam sie wydaje. Dzis to jest najlepszy procek do grania. Rdzen fizyczny to rdzen fizyczny. Nawet te ciezkie gry jak BF czy AC bardzo dobrze dzialaja na 9700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu to samo nie było pisane na temat 8600k/9600k? Jak tam dzisiaj wyglądają większe potyczki w multiku BF5?

 

Ja już od dawna nie wierzę w boskość i-piątek. Bez HT. Nawet jakby 9700k miał przedrostek i96.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Eltik

Ale nowsze gry i ich silniki(porty) miewają problemy na procesorach bez HT jeśli chodzi o frametime i micro dropy, gdy są postawione pod ścianę podczas uwolnionego fps.

 

Przykładem jest tutaj np. ostatni RDR 2

 

Dzisiaj w życiu bym nie wybrał procka bez HT do grania, i to najlepiej minimum 6/12.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie wiem dlaczego aktualnie w tych najwyzszych segmentach cenowych z nastawieniem na gry poleca sie 9700k a nie 8700k

 

Zreszta w jednym z filmow Lipton mowil ze i7 9700k nie spotka ten sam los co i5 9600k/8600k

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z tego samego powodu jak kiedyś polecało się wolne ramy DDR3 1600Mhz bo przecież one nic nie dają, a były tańsze :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ramu to w tamtych czasach raczej stawiano na ilosc by ram sie nie zapychal a taktowanie pomijano. Dzis oba czynniki sa wazne + opoznienia zeby byly jak najnizsze

 

W Origins ma 8600k dajac ramy 2133 zamiast 3200 tracimy na dzien dobry 20 fps a Aleksandrii

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz stare testy z chociażby np. Watch Dogs 1 i wpływ ramów na rozgrywkę przy procesorach z tamtych czasów. Wymagające gry i od strony CPU i ramów były zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ramu to w tamtych czasach raczej stawiano na ilosc by ram sie nie zapychal a taktowanie pomijano. Dzis oba czynniki sa wazne + opoznienia zeby byly jak najnizsze

 

W Origins ma 8600k dajac ramy 2133 zamiast 3200 tracimy na dzien dobry 20 fps a Aleksandrii

Jak posiadałeś DDR3 1333mhz to względem 2400mhz, oba CL 9-11-11-31 traciłeś 10(1% low)-18(maks.) fps w BFie, a to sporo i powód do dramy :P

 

Ja tylko jestem ciekaw jak procesory 4/8 i Intela, i AMD będą dawać radę z full next gen grami, bo obecnie stara generacja ma mięć jakieś tam wsparcie przez 2 lata, a nie oszukujmy się pomimo, że oryginalny xbox one ma 8 rdzeni to one są słabe, a i deweloperzy mogą korzystać tylko z 7.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a np ciekawe ile w takiej Aleksandrii daloby sie wycisnac np z i5 7600K ale z ramem 3200 mhz np czy tez by zaliczal tak dropy do 40 czy ten fps by byl wyzszy i o ile

 

ja mialem 1600 mhz ale plyte B85 wiec nic wiecej sie nie dalo + i7 4790 a w Aleksandrii czy centrum San Francisco w WD 2 byly duze problemy z przekroczeniem 50 fps na GTX 1080 wcale nie przy ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie zaliczał, ram tu cudów nie narobi gdy 4 gołe rdzenie będą totalnie zapchane.

 

ja mialem 1600 mhz ale plyte B85 wiec nic wiecej sie nie dalo + i7 4790 a w Aleksandrii czy centrum San Francisco w WD 2 byly duze problemy z przekroczeniem 50 fps na GTX 1080 wcale nie przy ultra

Nie ma co się dziwić. szybszy ram + wyższe taktowanie CPU, daje mega kopa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam i7 8700 pewnie cos stracilem w porownaniu do podkreconej wersji K ale...doplata zbyt duza do tej calej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta w jednym z filmow Lipton mowil ze i7 9700k nie spotka ten sam los co i5 9600k/8600k

To nie logiczna bzdura podzieli ten sam los to tylko kwestia czasu. A ile czasu 4/4 wystarczało?

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie wiem dlaczego aktualnie w tych najwyzszych segmentach cenowych z nastawieniem na gry poleca sie 9700k a nie 8700k

 

Zreszta w jednym z filmow Lipton mowil ze i7 9700k nie spotka ten sam los co i5 9600k/8600k

Nie ma to jak budować argumenty na podstawie trendów sprzedażowych :E

i5-7600k też sprzedawał się jak ciepłe bułeczki, a ilu fanatyków miał, nie minął nawet rok i ich i5 za 1200 zł stało się tanią i3 która zaczynała mieć problemy z dropami.

 

Ah no tak, lipton to wyrocznia, chociaż chętnie bym zobaczył gdzie niby takie słowa wypowiada, bo nie przypominam sobie, nikt nie ma pojęcia w którą stronę rynek się posunie, jeżeli wszyscy by nagle postawili na rozwój AI to nawet 9900k poszedł by w śmietnik :lol2:

 

9700k spotka w swoim czasie dokładnie ten sam los co 9600/8600k i 7600/6600k, wszystkie te procesory mają wspólny mianownik, większa liczba rdzeni o dwie sztuki w każdym wypadku to tylko wykupienie sobie trochę więcej czasu.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazjonalny to raz na 10 min czy 10 sekund? Czy też okazjonalnie co chwila ale tylko jak się akcja rozkręci?

 

Brak wątków na intelach jest po prostu na maksa upierdliwe i nie przyjemne. A te bez HT słabo znoszą ich nadmiar.

 

 

Nie wiem, czym budżet skromniejszy tym więcej można przetrawić. Jak byłem młody, grałem w gry, byłem zachwycony i nie płakałem rodzicom że spada mi fps więc do dupy ten komputer ;)

 

Brak wątków to niższa cena a to w żadnym wypadku nie jest upierdliwe, przynajmniej dla mnie, mogłem wziąć 9900k i nic bym z tego nie miał w grach, wspaniały pomysł, dzięki :D

A upierdliwy i nieprzyjemny to jest słaby pojedynczy wątek w grach. Jak ludzie zmieniali r2700 na r3600 to nagle nikt nie pamiętał o wątkowej kalkulacji :D

 

@ Eltik

Ale nowsze gry i ich silniki(porty) miewają problemy na procesorach bez HT jeśli chodzi o frametime i micro dropy, gdy są postawione pod ścianę podczas uwolnionego fps.

 

Przykładem jest tutaj np. ostatni RDR 2

 

Dzisiaj w życiu bym nie wybrał procka bez HT do grania, i to najlepiej minimum 6/12.

 

Skoro to przykład to podaj drugi, a z tym to lepiej czytaj/oglądaj ze zrozumieniem :D

 

w takim razie nie wiem dlaczego aktualnie w tych najwyzszych segmentach cenowych z nastawieniem na gry poleca sie 9700k a nie 8700k

 

Zreszta w jednym z filmow Lipton mowil ze i7 9700k nie spotka ten sam los co i5 9600k/8600k

 

Każdy cpu w końcu przestanie wystarczać a czym niższy model tym szybciej to nastąpi, normalne.

 

Pewnie z tego samego powodu jak kiedyś polecało się wolne ramy DDR3 1600Mhz bo przecież one nic nie dają, a były tańsze :E

 

Przecież poleca się to co jest najbardziej opłacalne cena/wydajność. Jak wyznacznikiem ma być to jak długo dany sprzęt ma pozwalać komfortowo grać to nie ma sensu kupować nic innego niż 9900KS i 2080Ti ;)

 

Nie ma to jak budować argumenty na podstawie trendów sprzedażowych :E

i5-7600k też sprzedawał się jak ciepłe bułeczki, a ilu fanatyków miał, nie minął nawet rok i ich i5 za 1200 zł stało się tanią i3 która zaczynała mieć problemy z dropami.

 

A niby jakie trendy trzeba brać pod uwagę? Jak ludzie kupują 4/4 to będą gry dla 4/4 i koniec, a że później nagle pojawiły się nowe produkty 6/6 i 6/12 to jest nowa rzeczywistość na rynku która magicznie nie obowiązywała wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bullshiet. Brak wątków w 9700K to niższa cena? Biorąc pod uwagę że 1450zl około kosztowały zazwyczaj i7 z HT, a nowy i7 został wykastrowany do poziomu i5 z ceną wyższa od poprzedniej generacji, to gdzie tutaj jest niższa cena? To jest najdroższy z wykastrowanych procow Intela w historii. To jest dodatkowo najdroższy i7 bo mają problemy z ogarnięciem produkcji.

 

6600k i 7600K były najlepsze do gier na lata. Żadna gra nie korzysta nawet z 4 wątków.

 

8600K i 9600k były najlepsze na lata, żadna gra nie korzysta nawet z 6 wątków

 

9700k jest najlepszy na lata, żadna gra nie korzysta nawet z 8 wątków.

 

Serio nie widać schematu? Ok i7 tutaj nie bardzo pasuje, swoją nazwą. Ale technicznie coś go łączy z poprzednikami.

 

Żeby było śmiesznie zawsze pojawia się też argument o OC. Tylko że OC wpływa pozytywnie na stabilny FPS min/avg/max. Za to negatywnie na dropy, bo paradoksalnie w testach wychodzi, że im wyżej wykrecony jest CPU i im wyżej robi max FPS, tym większe ścinki zalicza jak mu brakuje wątków..

 

i5 było dobre za czasów 2-4 gen. Bo nie było takiego rozwoju w procesorach i wymagania były lajtowe względem tego co teraz się dzieje.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?
    • Oled jest bardzo tani w produkcji. Tylko na razie traktowane jako produkt premium. Zobaczymy czy z tego niewypalania coś wyjdzie bo to i zmniejszenie poboru o którym było niedawno i mamy ekran idealny na lata. Microled niby w 2025 w zegarkach apple ale to jeszcze daleko. Też nie bardzo wierzę w microledy w zwykłych ekranach w jakimś rozsądnym czasie. Musiałby nastąpić przełom. Oledy są dużo szybsze i microled z każdym pixelem świecącym własnym światłem ciężko sobie wyobrazić. W jakichś wielkich ekranach to się sprawdzi ale w monitorach jakoś tego nie widzę w najbliższej przyszłości.
    • Problem rozwiazany , wystarczylo wylaczyc rdzenie , ktore osiagaja 4 ghz. Temat mozna zamknac.
    • Nie. Zacytowałeś przepisy, które nie są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować. Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m. Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu
    • Witam forumowicze! Zwracam się do was z zapytaniem, a być może będzie to również wskazówka dla pozostałych forumowiczów. Szykuję się do zakupów sprzętów RTV/AGD itp., obserwuję sieciówki typu Media Expert, Media Markt. Z racji tego, że będę potrzebował dużej ilości sprzętu do zakupu zainteresowała mnie promocja 5 produkt za 1 zł. Oczywiście chcę to zrobić z głową i kupować produkty w miarę zbliżone do siebie cenami, czyli na przykład lodówka, pralka, suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, wszystko w zbliżonej do siebie cenie, tak aby wyjść na tym korzystnie. Ostatnio jednak znajomy, który pracuje w branży powiedział mi, że korzystniejsza jest aktualna promocja w MM, za każde wydane 500 zł 50 zł zwrotu i za każdy wydany 1000 zł, 120 zwrotu. Chciałbym się was doradzić, może ktoś jest bardziej ogarnięty w tej kwestii, co wyjdzie korzystniej, bo znajomy jak to znajomy, po prostu pracując w takiej sieciówce może mieć narzucony plan do realizacji i dlatego poleca mi aktualną promocję. Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...