Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Test jest kiepski moim zdaniem.

Do każdego taktowania powinien wyostrzyć timingi na tyle na ile można i wtedy testować.

Sam jesteś kiepski jeśli nie rozumiesz co miał sprawdzić ten test. :cool:

To jest test wpływu samego taktowania pamięci na wydajność i5 10600K dlatego dla każdej częstotliwości masz takie same timingi aby nie wprowadzać zmiennej, który wypaczy wyniki.

Zapewne niedługo pojawi się materiał uzupełniający czyli wpływ timingów na wydajność i5 10400K i tam będziesz miał wyostrzone timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ze strony hard pc i w opisie niby jest Pure Wings 2.

Potwierdzam,w marcu zamawiałem swojego Eisbaer 240,to do chłodzenia dołączone są wentylatory Pure Wings 2(sygnowane logiem Alphacoola)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,w marcu zamawiałem swojego Eisbaer 240,to do chłodzenia dołączone są wentylatory Pure Wings 2(sygnowane logiem Alphacoola)

Nie kupisz już wersji z ich wentylatorami, ponieważ były narzekania że są głośne. A co do loga Alphacoola z tego co wiem obok niego jest logo be quiet!

 

http://www.angela.pl/p13261,alphacool-eisbaer-420-cpu-black.html

Tu jest za 600 zł niecałe 420 :lol2: tylko większa buda by się przydała, najtańsze meshify które to mieści to około 700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z490 Strix-E styknie pod 10700K czy doplacic do Apexa (2100zl). Procek bedzie chlodzony chillerem. RAMy tez do zmiany, planuje zakup 3600 CL15 lub 4000 CL17 i OC przy 1.5-1.6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś kiepski jeśli nie rozumiesz co miał sprawdzić ten test. :cool:

To jest test wpływu samego taktowania pamięci na wydajność i5 10600K dlatego dla każdej częstotliwości masz takie same timingi aby nie wprowadzać zmiennej, który wypaczy wyniki.

Zapewne niedługo pojawi się materiał uzupełniający czyli wpływ timingów na wydajność i5 10400K i tam będziesz miał wyostrzone timingi.

 

Ustawianie tak samo luźnych timingów właśnie wypacza wyniki lol2.gif W zależności od przyjętych timingów i pomimo tego samego taktowania będą zmieniać się relacje między taktowaniami i inaczej będzie wyglądać skalowanie wraz taktowaniem.

A przy wyciskaniu maxa na każdym taktowaniu nagle się okaże, że z 40% przy dobrych wiatrach zostanie 10% lol2.gif Czekaj jeszcze dorzuć do tego wpływ uncore o nie szczerbaty.gif

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z490 Strix-E styknie pod 10700K czy doplacic do Apexa (2100zl). Procek bedzie chlodzony chillerem. RAMy tez do zmiany, planuje zakup 3600 CL15 lub 4000 CL17 i OC przy 1.5-1.6V.

No jak interesuje cię zegarek na ramach wysoki co już tu dementują że nie zrobi dużej różnicy i będzisz pchać pod sufit tego 10700k którego sobie wybinujesz to może warto iść w tego apexa.

 

Najwyżej wyśle się tego strixa na rma z dopiskiem że sam wentylek się nie popisał :E za to chiller tak :lol2:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

strzelałeś w sekcje pirometrem?

Nie mam pirometru a niestety hwinfo nie pokazuje temp vrm, trzeba czekac na update programow.

 

No jak na niedrogie air za 150 zeta jest calkiem przyzwoicie po oc. Tyle mam na 9900k na krakenie x72 po kilkunastokrotnym puszczeniu cinebencha r15.

 

Jakbys mogl to zapusc jeszcze 4.6ghz na napieciu 1.20-1.22v (tyle maja zablokowane core i7 10700) i pusc kilkanascie razy cinebencha i daj znac jakie tempy. Jestem ciekaw jakie sa roznice temperatur miedzy stockiem a oc.

 

2. Zajrzyj jakie wartosci napiecia maja vccio i vccsa bo po wykonaniu xmp na plytach z370 zawyzaly do wartosci 1.2-1.3v. Nie wiadomo czy rozwiazano problem w z490, stad odemnie prosba analizy tych napiec.

 

3. Jaka jest temperatura sekcji po oc na twoim mobasie, to samo dotyczy pytanie na stockowych ustawieniach.

Zaraz ci to sprawdze bo leci test memek, ogolnie moje mem nie daja sie wbic wyzej jak 3600cl16 na intelu oczywiscie z manualnymi nastawami innych rzedow i 3600cl14 na amd, profil na intelu mam skopiowany od 8700k co kiedys razem z pomoca PrimoGhost (Pozdrawiam :) krecilismy obecny kit wiec przeklepalem i poki co jest wporzadku. Skoncze memki to biore sie za krecenie cache, dam mu 2oczka wyzej i potestuje na tym napiecu cpu w kilku testach.

 

Odczyt SAA jes bledny i cokolwiek wbije w bios hwinfo pokazuje 2.0v :E VCCIO jest ok.

 

Sekcji ci nie sprawdze bo hwiinfo nie pokazuje wiec trzeba czekac na akt oprogramowania.

 

Jednym slowem jest piekielnie wydajnie, odpalilme wczoraj bfa5 na xmp i nie mialem gorszego fps niz na wymaksownaym memkach przy amd. Asasyna odpalilem to tez mimo ze test potrafi wylpuwac rozny min fps to nawet na tym xmp 3000mhz mialem grubo lepszy niz na amd.

 

Az sie boje wlaczyc po OC memek i calej reszty :cool:

 

Sam jesteś kiepski jeśli nie rozumiesz co miał sprawdzić ten test. :cool:

To jest test wpływu samego taktowania pamięci na wydajność i5 10600K dlatego dla każdej częstotliwości masz takie same timingi aby nie wprowadzać zmiennej, który wypaczy wyniki.

Zapewne niedługo pojawi się materiał uzupełniający czyli wpływ timingów na wydajność i5 10400K i tam będziesz miał wyostrzone timingi.

Dla mnie to jest zabawne, wiekszzosc pisze ze ten czy tamten test jest kiepski bo ktos by go zrobil lepiej ale 99,9% krytykujacych samemu nie ma nic do zaoferowania z testow zrobionych rzekomo lepiej :lol2:

 

Ten test pokazal co mial pokazac czyli czyste Mhz i nic wiecej. Wyostrzanie timingow jak wieszkosc ludzi wbija xmp z timingami luznymi jak majty, tylko nieliczni kreca memki wiec rownie dobrze moge napisac ze to nie ma sensu bo bedzie dla promila ludzi taki test.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pitole uruchamiasz mobasa i już na starcie masz sporo lepsze nastawy niż w teście lol2.gif Bez ruszania czegokolwiek.

 

Głupoty nie obronisz szczerbaty.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak interesuje cię zegarek na ramach wysoki co już tu dementują że nie zrobi dużej różnicy i będzisz pchać pod sufit tego 10700k którego sobie wybinujesz to może warto iść w tego apexa.

 

Najwyżej wyśle się tego strixa na rma z dopiskiem że sam wentylek się nie popisał :E za to chiller tak :lol2:

 

Szybki RAM robi różnice, szczególnie dla min. FPS. Dlatego się zastanawiam nad Apexem, chociaż ten Strix też powinien ogarnąć do 4400MHz, wiadomo jeszcze pozostaje kwestia CPU czy IMC na to pozwoli.

10700K myślę, że pójdzie bez problemu na 1.45, może nawet 1.5V jakby schłodzić bardziej wodę, tak do 10 stopni. 6700K nawet przy 1.62V miał bardzo znośne temperatury w okolicach 65-70 w stress testach.

VRM na strixie powinien dać radę, mam dobrze wentylowaną obudowę, 6x120 + 1x140mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawilem kasze 3oczka ponizej taktowania, tak to wyglada po Blenderze:

HQ7FXPu.jpg

 

uTQduoy.jpg

 

ijfGnNL.jpg

 

hZj6XHA.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyte wybrać pod 10900K? - na oku mam ASUS ROG Strix Z490-E GAMING

 

Czy lepiej wziac coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawilem kasze 3oczka ponizej taktowania, tak to wyglada po Blenderze:

 

 

 

HQ7FXPu.jpg

 

uTQduoy.jpg

 

ijfGnNL.jpg

 

 

 

 

Niezle temperatury z tym chłodzeniem, a jak w grach? :)

 

 

Kozak plyta z dobra sekcja ;)

 

 

Mam jeszcze opcje na maximuysa xii hero, ale obecnie trzeba czekać 2 tygodnie na dostawe.

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W grach nie przekracza 70st, ale czesto jest mniej takze w zupelnosci wystarczy na ten setup, jak kupie lepsze AIO to wtedy bedziemy maksowac.

 

Hero :lol2: Daj spokoj, to chyba najgorszy szrot asusa za spora kase.

 

Znajomy zamowil 10900k i Apexa ale nie wie kiedy to przyjdzie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eM5rtd61K2o

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem dalej ciekaw tych temperatur na stocku 4.6ghz i 1.22v bo nie wiem czy jest sens doplacac 400zl do literki K.

 

Wlasnie oblukalem ta twoja plytke. Wszystko fajnir tylko strasznie malo portow usb ma...

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem dalej ciekaw tych temperatur na stocku 4.6ghz i 1.22v bo nie wiem czy jest sens doplacac 400zl do literki K.

 

Wlasnie oblukalem ta twoja plytke. Wszystko fajnir tylko strasznie malo portow usb ma...

Zapetlony CB20 na 4przebiegi ;)

 

4.6Ghz, 1.2v cache stock.

 

Dodam iz obroty wentylatora spadly o 500rpm przy tym napeiciu na automatycznej krzywej.

 

Smiem twierdzic ze teraz ryzeny maja wiekszy problem z odprowadzaniem ciepla patrzac 14nm konta 7nm :lol2:

 

SB2JEwJ.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapetlony CB20 na 4przebiegi ;)

 

4.6Ghz, 1.2v cache stock.

 

Dodam iz obroty wentylatora spadly o 500rpm przy tym napeiciu na automatycznej krzywej.

 

Smiem twierdzic ze teraz ryzeny maja wiekszy problem z odprowadzaniem ciepla patrzac 14nm konta 7nm :lol2:

 

https://i.imgur.com/SB2JEwJ.jpg

 

 

zapodaj 5Ghz i 1.200v i tez przeleci cbr20 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapetlony CB20 na 4przebiegi ;)

 

4.6Ghz, 1.2v cache stock.

 

Dodam iz obroty wentylatora spadly o 500rpm przy tym napeiciu na automatycznej krzywej.

 

Smiem twierdzic ze teraz ryzeny maja wiekszy problem z odprowadzaniem ciepla patrzac 14nm konta 7nm :lol2:

 

[im g]https://i.imgur.com/SB2JEwJ.jpg[/img]

 

 

Dzieki :thumbup: to jest kilkunastominutowy cinebench?

 

Oj przyjemne temperatury na tym tanim coolerze to mi sie podoba.

 

Na aio 240mm bariera 60 stopni przy blenderze do przeskoczenia.

 

Czyzby powtorka z dwoch roznych steppingow q9550?

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4 przebiegi wiec w grach mozesz oczekiwac 60st. Byc moze uda ci sie jeszcze zjesc z napieciem. Niemniej agregatu chlodniczego nie potrzeba ;)

 

Czekam az ktos sie jeszcze wylamie i zakupi 10th.

 

Jack White gdzie jestes :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ponownie tabelki leszcza, z każdą odsłoną procesorów bez różnicy czy to AMD czy Intel to raptem cepy EOL przestają się podkręcać, ba mało tego uzupełniają Statycznie miejsce by bardziej podkreślić jak dużo straciły na wydajności

 

58cv573f.jpg

 

wykresy porazka²³, jak można opublikować taki chlam,a to tylko rycina z tego co generuje dzisiejszy net, czy naprawdę każdy portal musi odbiorców traktować jak idiotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka już w drodze. 10900k i z490 Unify. Ale pewnie w połowie tygodnia dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 500rpm spadly obroty, wiec nawet na tej pizdziawce mozliwe osiagniecie 65c w cinebenchu przy max obrotach. Mozesz sprawdzic czy mam racjr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 9gen. i7 i i9 mają lut, oraz i5 lecz tutaj zależy od steppingu / loterii na co się trafi. Jedne mają gluta, inne luta. W 10gen procki od i5-10600 non-k w dół będą miały gluta, a i5-10400f Glut / lut (zależy który stepping się trafi). W skrócie Intel w całej okazałości.

Słyszałem o tej loterii w i5 9 gen... i teraz znowu :E Według mnie każda i5 powinna mieć lut ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie kupisz już wersji z ich wentylatorami, ponieważ były narzekania że są głośne. A co do loga Alphacoola z tego co wiem obok niego jest logo be quiet!

 

http://www.angela.pl/p13261,alphacool-eisbaer-420-cpu-black.html

Tu jest za 600 zł niecałe 420 :lol2: tylko większa buda by się przydała, najtańsze meshify które to mieści to około 700 zł

 

Jakby ktoś się zastanawiał nad możliwościami tego AIO, to leci ono na zlaczkach, wezach 11.2/8mm, chłodnica to 100% miedziany Alphacool ST30.

 

Ogólnie z tego AIO można zrobić CLC, rozbudować o druga chłodnice i blok GPU.

 

 

Jedynie można mieć zastrzeżenia do średniej pompki, jeśli chodzi o moc i przeplyw. Coś lepszego z konkretną pompa to tutaj jest ciekawa alternatywa:

Mój link

Mocna pompa, wentyle SW3, dowolne złączki i blok przyjmie. Ewentualnie jest tam też gotowiec z blokiem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...