Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

10900K zmiana luta da większy zysk?

Taki sam lub mniejszy.

 

W intelu chyba myślą i zjechali rant w czapce dzięki czemu wchodzi cieńsza warstwa lutu między rdzeń, a czapę wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W intelu chyba myślą i zjechali rant w czapce dzięki czemu wchodzi cieńsza warstwa lutu między rdzeń, a czapę wink.gif

zawsze to dobry pomysł ba interes się dalej kręcił, ale fakt jak by zmniejszyli warstwę spoiwa w 9th to nie było by aż takiej tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie lepiej było deko dołożyć i zakupić AORUS MASTER?

W proline leży ta druga za 1859zł. Chyba dobra cena.

Gdzie jest Asrock z płytami? :hmm:

 

+400 zł to już sporo. U mnie 1400zł za płytę to był taki docelowy poziom. +/- kilka złotych.

 

 

Jeszcze żeby trafić na jakąś w miarę ok sztukę.

 

Ja zazwyczaj mam pecha.

 

A czytam posty ludzi którzy po dwie sztuki brali i są różnice.

 

np.

5.2GHz 1.279V nie przechodzi średnich testów.

U tej samej osoby drugi 5.3GHz 1.279V przechodzi średnie testy obciążeniowe.

 

Z innego postu.

 

5.0 ghz/4.7 ring: 1.128v

5.1 ghz/4.8 ring: 1.172v

5.2 ghz/4.9 ring: 1.235v

 

CPU 2

 

Falls off hard at 5.2 ghz. 5.3 ghz needs at least 1.4v LOAD voltage

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeszcze żeby trafić na jakąś w miarę ok sztukę.

 

 

Uszy do góry, w najgorszym scenariuszu będziesz miał x51 allcore, te cepy już sa tak zbinowane ze nie mogą mieć rdzenia który nie zrobi 5.3GHz, każdy z rdzeni losowo musi wbić na x53 i nie zwiesić systemu, Ai nie jest jeszcze tak daleko by zadecydował o tym które rdzenie będą pikować na x53 a które nie , dlatego 10th ma jeszcze lepsza jakość jak KS, a większość KS robiła x52 a to był tylko przedsmak tego co dostaniemy w 10th,

mogę się założyć ze będziesz zadowolony, a napięcia rzędu do 1.3v i zwykłym zastosowaniu typu Gry Office multimedia nie zrobi wrażenia ani na chłodzeniu ani na płycie głównej

 

b0261d-1590262875.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

 

Masz może miernik poboru energii elektrycznej?

Jeżeli tak to mógłbyś sprawdzić ile pobiera w idle cały zestaw? (stock)

Oraz jeżeli miałbyś czas to spróbuj "zagłodzić" tego 10700K bardzo niskim napięciem i taktami w okolicach 3,0-3,5GHz, sprawdź wtedy ile będzie max pobierał "ze ściany" przy Cine15/Cine20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posaida miernika ale to bedzie next zakup w planach juz niedlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Następny, co myli garstkę ludzi ze znakomitą większością, podobnie jak po stronie AMD kilka osób uważa na bazie tego, co widzi na YT/forach dla entuzjastów czy własnego szczęścia w loterii, że większość nowych Ryzenów robi stabilne FCLK 1900. 5,5 - 5,6 GHz stabilnie to pewnie mniej niż 5% 10900K zrobi, znakomita większość kończy się na 5,3 - 5,4 (tyle to robi 20-30% wedle statystyk vendorów płyt, czyli szału też nie ma). Mój testowy kończy się na 5,5 GHz 1,44V, ale to sampel od Intela, wątpię, że wysłali słaby i zapewne nie jest reprezentatywny dla sklepowej większości.

 

Do tego schłodzić to 5,6 GHz przy 1,4+V to też jest ciekawa historia. Nie wiem gdzie Ty też widzisz ten "ogień" za te +100-200 MHz, które jest okupione kosmiczną temperaturą i poborem prądu; różnica marginalna we wszystkim, nawet jeśli grasz tylko w benchmarki (do innego zastosowania sens dosłownie 0).

Z tym ogniem to był sarkazm mój drogi. Nigdy bym nie kupił tego procesora ponieważ jest to zwykły skok na kase i ostatnia deska ratunku Intela by pokazać, że jeszcze w grach daje rade kotlet odgrzany 5 razy. Rok temu ludzie płacili grube $$$ by mieć chociaż te 200Mhz więcej w Silicon Lottery. Aktualnie gdybym coś takiego kupował to tylko do zabawy, a jeśli wydaje 5k+ na procesor i płyte oraz chłodzenie (Co jest absurdalną kwotą do domowych zastosowań) to oczekuje z pudelka 5.5Ghz po OC. Ten procesor w domu nie ma żadnego zastosowania i tak jak napisałeś kosmiczny pobór prądu i temperatury nawet na najlepszych chłodzeniach wodnych, więc jest "ogień" inaczej Intel nie zapewniałby wymiany CPU po przypadkowym spaleniu. Większość sklepowych i9 10900k będzie robiło te 5.5Ghz za poł roku jak fabryka dojdzie do wprawy przy wyrobie walfli krzemowych. Każdy procesor z końca produkcji jest lepszy niż ten, który wyszedł w dniu premiery Ryzeny są tego dobrym przykładem. Ciesze się z twojego zakupu i miłych doznań zwiazanych z tym CPU, ale sama postawa Intela wobec klientów, którzy chcą zakupić mniej kosmiczny produkt to żenada. Sprzedałem i7 8700k i Z390 tylko po to by dowiedzieć się, że w 2020 roku moge kupić i5 10600k i Z490 drożej lub jeśli mi to nie pasuje moge zainwestować w 10 rdzeniowy grzejnik. Brawo Intel ważne, że księgowi są happy :thumbup:

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawianie tak samo luźnych timingów właśnie wypacza wyniki lol2.gif W zależności od przyjętych timingów i pomimo tego samego taktowania będą zmieniać się relacje między taktowaniami i inaczej będzie wyglądać skalowanie wraz taktowaniem.

A przy wyciskaniu maxa na każdym taktowaniu nagle się okaże, że z 40% przy dobrych wiatrach zostanie 10% lol2.gif Czekaj jeszcze dorzuć do tego wpływ uncore o nie szczerbaty.gif

Side dobrze wiesz, że dla każdego taktowania można dobrać indywidualne timingi i przez to podnieść wynik. Sęk w tym, że jeśli chcesz sprawdzić sam wpływ taktowania to musisz zachować takie same timingi zarówno dla najniższego taktowania jak i najwyższego.

Dobrze wiesz, że 2133Mhz cl8 potrafi mocno odjechać tylko przy 4000Mhz nie wyciągniesz takich timingów. Test na PurePC został podzielony tak samo jak wcześniej czyli na dwie części gdzie w pierwszej masz wpływ samego taktowania pamięci a w drugiej masz wpływ wyostrzonych tiimingów. Zestawiając te testy wychodzi jasno jakie timingi i taktowanie warto "doszlifować" w celu uzyskania najwyższej wydajności.

Uncore to kolejny czynnik, który wpływa wydajność więc powinien w tych testach zostać bez zmian ale można mu poświęcić trochę uwagi i sprawdzić wpływ przy najlepszym taktowaniu/timing.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ogniem to był sarkazm mój drogi. Nigdy bym nie kupił tego procesora ponieważ jest to zwykły skok na kase i ostatnia deska ratunku Intela by pokazać, że jeszcze w grach daje rade kotlet odgrzany 5 razy. Rok temu ludzie płacili grube $$$ by mieć chociaż te 200Mhz więcej w Silicon Lottery. Aktualnie gdybym coś takiego kupował to tylko do zabawy, a jeśli wydaje 5k+ na procesor i płyte oraz chłodzenie (Co jest absurdalną kwotą do domowych zastosowań) to oczekuje z pudelka 5.5Ghz po OC. Ten procesor w domu nie ma żadnego zastosowania i tak jak napisałeś kosmiczny pobór prądu i temperatury nawet na najlepszych chłodzeniach wodnych, więc jest "ogień" inaczej Intel nie zapewniałby wymiany CPU po przypadkowym spaleniu. Większość sklepowych i9 10900k będzie robiło te 5.5Ghz za poł roku jak fabryka dojdzie do wprawy przy wyrobie walfli krzemowych. Każdy procesor z końca produkcji jest lepszy niż ten, który wyszedł w dniu premiery Ryzeny są tego dobrym przykładem. Ciesze się z twojego zakupu i miłych doznań zwiazanych z tym CPU, ale sama postawa Intela wobec klientów, którzy chcą zakupić mniej kosmiczny produkt to żenada. Sprzedałem i7 8700k i Z390 tylko po to by dowiedzieć się, że w 2020 roku moge kupić i5 10600k i Z490 drożej lub jeśli mi to nie pasuje moge zainwetować w 10 rdzeniowy grzejnik. Brawo Intel ważne, że księgowi są happy :thumbup:

 

Ja niczego nie kupiłem. :) I gdybym nie miał, to też bym nie kupił. Kwestia lepszych binów, z późniejszych faz produkcji nie jest tak prosta jak ludzie myślą i piszą na forach. Za pół roku to Intel będzie w bólach wprowadzał kolejną generację przy dobrych wiatrach, więc 10900K to będzie wspomnienie już, czy dalej będą go produkowali to w sumie nie jest takie pewne przy obecnej polityce tej firmy.

 

Intel odświeżył usługę wymiany procesora (tak naprawdę ona była w ofercie od wielu lat), gdzie za niecałe 20 dolarów Ci wymienią uszkodzony procesor. Jest to jednak nic innego jak - ładnie to nazwę - kolejne źródło pozyskania przychodów, bo Intel i tak nie jest wstanie dokładnie określić z jakiej przyczyny padł procesor i wymienić w ramach gwarancji normalnej musi (i to robi), więc to tylko taka "miła" akcja dla nieświadomych użytkowników. Nie ma nic wspólnego z gwarantowaniem taktowania / lepszych binów / pewności, że wytrzyma.

 

Reszta się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś przyszła paczka i7 10700k i tomahawk. Narazie dwie gry: lol i valoran. Przy wlaczonym streamie użycie procka max 30% temp do 60stopni. Chlodznie AIO

 

coolermaster lite 240. Bez OC i RTX 2080

Edytowane przez Pit86pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiadomo kiedy premiera i3-10100 ?

Na morele jest dostępny i3, ale w takich cenach, że lepiej nie patrz. :E

https://www .morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/,,,,,101,,p,0,,,,6502O1672281/1/

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2000 zł za 10700K ?

Fajnie :)

Ale mus mobo zmienić :E

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie kupiłem. :) I gdybym nie miał, to też bym nie kupił. Kwestia lepszych binów, z późniejszych faz produkcji nie jest tak prosta jak ludzie myślą i piszą na forach. Za pół roku to Intel będzie w bólach wprowadzał kolejną generację przy dobrych wiatrach, więc 10900K to będzie wspomnienie już, czy dalej będą go produkowali to w sumie nie jest takie pewne przy obecnej polityce tej firmy.

 

Intel odświeżył usługę wymiany procesora (tak naprawdę ona była w ofercie od wielu lat), gdzie za niecałe 20 dolarów Ci wymienią uszkodzony procesor. Jest to jednak nic innego jak - ładnie to nazwę - kolejne źródło pozyskania przychodów, bo Intel i tak nie jest wstanie dokładnie określić z jakiej przyczyny padł procesor i wymienić w ramach gwarancji normalnej musi (i to robi), więc to tylko taka "miła" akcja dla nieświadomych użytkowników. Nie ma nic wspólnego z gwarantowaniem taktowania / lepszych binów / pewności, że wytrzyma.

 

Reszta się zgadza.

Ja ogólnie czuje się mega oszukany przez Intela obecna jego oferta bardzo mi nie pasuje. i7 10700K to procesor na jedną podstawkę nawet nie wiem czy wsadze 11th gen Intela na Z490. Co do AMD jedyna sensowna opcja to czekać na X670 kupić R5 1600AF jeśli wstanie na nowej płycie z czasem zapodać R7 4xxx oraz RAM 4000Mhz i jest platforma do końca ery PS5. Można nawet spokojnie sobie czekać i oglądać jak sprawy się będą rozwijać z AM5 i DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niektóre ceny i5 czy i7 również nie mają sensu. Za integrę + lepsze OC płacić 500 zł :hmm: Sama integra 150 zł. Intel wycenia jakby nie było konkurencji. Opłacalność zakupu z generacji na gen jest coraz gorsza. To faktycznie potwierdzają się słowa. Tanio już było :cool:

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia po co się robi premierę, jak nie jest się w stanie zapewnić na nią dostaw. I to już nie jest pierwszy raz w wykonaniu tego przedsiębiorstwa. mam nadzieję, że drugie dymanko z rzędu przy użyciu archi Skylake wielu osobom otworzy oczy. Już kij z tymi prockami bo są dobre i konkurencja nie dogania, więc się nie muszą wysilać. Ale ta seria chipsetów to po prostu kuriozum.

 

Pewnie zdyskontowali to, że AM4 dożywa swoich ostatnich dni co trochę chłodzi entuzjazm do natychmiastowej przesiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie bardziej zastanawia po co się robi premierę, jak nie jest się w stanie zapewnić na nią dostaw. I to już nie jest pierwszy raz w wykonaniu tego przedsiębiorstwa. mam nadzieję, że drugie dymanko z rzędu przy użyciu archi Skylake wielu osobom otworzy oczy. Już kij z tymi prockami bo są dobre i konkurencja nie dogania, więc się nie muszą wysilać. Ale ta seria chipsetów to po prostu kuriozum.

 

Pewnie zdyskontowali to, że AM4 dożywa swoich ostatnich dni co trochę chłodzi entuzjazm do natychmiastowej przesiadki.

 

Nie jest to żadna tajemnica, jakby zrobili premierę w momencie kiedy mieliby już odpowiednią ilość procesorów czyli jak obecnie się spekuluje - w drugiej połowie czerwca lub na początku lipca to by było już bardzo blisko premiery Zen 3. Wielu użytkowników mogłoby zechcieć poczekać na premierę AMD, w końcu 3 - 4 miesiące to nie pół roku, nawet jeśli w rzeczywistości wyjdzie podobnie. Intel nie jest pierwszą firmą, która takie praktyki stosuje, na przestrzeni lat zarówno AMD jak NVIDIA robiła podobnie. Marketing... reklama... hype... mała dostępność... zawyżone ceny... wszyscy zarobią (poza klientami oczywiście)... w takiej kolejności.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

30W więcej w wypalaczu i 16w więcej w grach

 

fe9996-1590303656.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test to coś nie teges. Wystarczy popatrzeć na wyniki np. w RE 2. Niemożliwe żeby 3300x był szybszy od 9700k, 10600k oraz 3700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zamiast brac i7 10700k z oc i chlodzenir aio do tego, to lepiej 10700 non K i cooler air a 500zl oszczednosci do gpu dolozyc. Nie ma az takiej roznicy zeby dla 400mhz wiecej taka kase doplacac.

 

A i roznica temperatur rzedu 15 stopni pomiedzy stockowa i7tka a podkrecona tez moze wplynac na decyzje kupujacego.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak za tyle kupowałem mobasa do 5820k. Marudziłem że kodec marny w Msi x99 sli plus a platforma hedt. Co sie z cenami porobiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...