Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że dopiero teraz, aktualnie dopłata do 3900X to jakieś 800 zł, nawet przy dobrej cenie w Proshopie, równie średni deal jak 3900XT. :E

Pytanie też czy na tą podstawkę wejdzie jeszcze chociaż jedna generacja, oraz przede wszystkim czy będzie ona warta zakupu. ;)

Na obie platformy i LGA1200 jak i na AM4 wyjdzie jeszcze po jednej generacji.

LGA1200 > RocketLake

AM4 > ZEN3

 

A więc obie platformy w tym momencie są jednakowo przyszłościowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób chcacych kupic np i5 10600k to mowie ze w xkomie nie przyjmuja juz zamowien na ten procesor mial byc dostepny 21 czerwiec dwa dni temu tak mowili a dzisiaj juz mowia 15 sierpnia zrezygnowalem z zamowienia prawdopodobnie tam gdzie jest status zamowienia na czerwono to chyba to samo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób chcacych kupic np i5 10600k to mowie ze w xkomie nie przyjmuja juz zamowien na ten procesor mial byc dostepny 21 czerwiec dwa dni temu tak mowili a dzisiaj juz mowia 15 sierpnia zrezygnowalem z zamowienia prawdopodobnie tam gdzie jest status zamowienia na czerwono to chyba to samo jest.

W proshop masz za 1300zl i Tomaholk za 800zl od reki ;)

 

https://www.proshop.pl/Procesor/Intel-Core-i5-10600K-Comet-Lake-Procesor-6-rdzeni-41-GHz-Intel-LGA1200-Intel-Boxed-without-heatsinkfan/2835786

 

https://www.proshop.pl/Plyta-glowna/MSI-MAG-Z490-TOMAHAWK-Plyta-glowna-Intel-Z490-Intel-LGA1200-socket-DDR4-RAM-ATX/2848670

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wyłamałem i zamówiłem jednak w Proshopie, mimo, że w tym wątku pierwszy raz się w ogóle o tym sklepie dowiedziałem :)

 

W X-KOM niewiadomo kiedy będą. Miały być na jutro, ale już wiem, że ich na 100% nie będzie, więc nie miałem zamiaru dalej czekać.

 

Tak więc dawidoxx dzięki za cynk, bo bym pewnie czekał w nieskończoność :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie kupował kto na tym proshop? Legitne to jest? Faktura 23%? Wszystko dobrze zapakowane? Z tego co zdążyłem przeczytać to sklep fizycznie w Polszy nie istnieje. Oni to wysyłają z Danii? Pytanie czy nie znikną za chwilę i nie będzie jak odesłać mobo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 3 przedmioty od nich, wszystko jest Oki. Pakowanie w ich wykonaniu średnie. Istnieją kupę lat juz, jakiś czas temu zrobili stronę na pl. Normalnie wystawia fakturę. Glowna siedziba w Danii, z tego kraju wyjeżdżają przesyłki, w razie reklamacji tez trzeba tam odesłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy polskie sklepy otwierają pre ordery na Rocket lake? Przy takich opóźnieniach już wolałbym się ustawić w kolejce by być pierwszym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tez zamówiłem i5 10600k w proshopie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zamawiacie z takich sklepów jak mediaexpert, rtveuro itd? Tam też mają sprzęt a przynajmniej wiadomo że zaraz nie znikną.. Intel to nie AMD że trzeba szukać jak najnowszy więc chyba wszędzie procki są podobne. Ja zamawiam w media bo w razie zwrotu kase mam od razu w sklepie a nie wysyłam sprzęt na magazyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proshop to akurat pewniak i są długo na rynku.. Paczka zazwyczaj idzie do mnie jeden dzień, ale mam bliżej, bo mieszkam w Norwegii. Jak zamawiałem do PL to max 2-3 dni

 

Wiele razy brałem sprzęt za grubsze pieniadze i nigdy nie było problemu ze zwrotem czy z reklamacją.

 

 

Paczki pakuja natomiast średnio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra dzięki zamówiłem. Nie dość że 10900k 200 zł taniej to jeszcze do mobo dodaja myszkę. W Polszy wszystko wybrakowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie wyniki na 10700 bez oc w cb20?

 

0td0f1h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zamawiacie z takich sklepów jak mediaexpert, rtveuro itd? Tam też mają sprzęt a przynajmniej wiadomo że zaraz nie znikną.. Intel to nie AMD że trzeba szukać jak najnowszy więc chyba wszędzie procki są podobne. Ja zamawiam w media bo w razie zwrotu kase mam od razu w sklepie a nie wysyłam sprzęt na magazyn

W Euro/OleOle lepiej nic nie kupować. Oni wrzucają towar w worek foliowy i hajda (nawet dyski HDD).

 

Z kolei mediaexpert/electro jest spoko, szybko zwracają kasę (trzy razy zwracałem i zawsze $$$ po 2 dniach roboczych na koncie od momentu dostarczenia paczki).

 

Że też za 1600 można już kupić top tier cpu (10700), a wśród kart graficznych za taką kasę co najwyżej RX 5700. Niech ten Intel szybciej daje te grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie wyniki na 10700 bez oc w cb20?

 

 

Ja nie wiem co to stock wiec ci nie powiem ale na 5.0/47 mam 5290ptk.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się przez chwilę czy wymieniać swojego 9900k@5ghz 1.4v ale chyba odpuszczę 10900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton się dorwał do 10900k

 

 

Kilka gierek ma ciekawe wyniki w stosunku do Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zamawiacie z takich sklepów jak mediaexpert, rtveuro itd? Tam też mają sprzęt a przynajmniej wiadomo że zaraz nie znikną.. Intel to nie AMD że trzeba szukać jak najnowszy więc chyba wszędzie procki są podobne. Ja zamawiam w media bo w razie zwrotu kase mam od razu w sklepie a nie wysyłam sprzęt na magazyn

Ja ci powiem czemu lepiej nie zamawiac w np mediaexpert.Jak mialem amd kupilem asusa tuf x570 ale ze zawsze mialem msi nie przypasowala mi plyta asusa oddalem ze zwrotem 14 dniowym i zamowilem msi x570 pobawilem sie ta plyta i stwierdzilem ze jednak asus x570 jest lepszy pod wzgledem np biosu no to znow msi x570 na zwrot i zamowilem znow asusa x570 i co sie okazalo jade po plyte asusa x570 patrze na pudelko i mowie do zony ze to ta sama plyta ktora oddalem przed msi x570 zona mowi skad wiesz a ja do niej mowie ze na sokecie powinna byc kropka od pasty otwieram karton a tam pasta ktora sobie zaznaczylem plyte i mowie do sprzedawcow czy plyta jest nowa czy ze zwrotow a oni nowka nie amigana no to ja mowie zaloze sie ze jak sprawdzimy ta blaszke do obudowy od portow plyty to ona bedzie otworzona nozyczkami dokladnie tak jak ja to pamietalem ze otwieralem a oni nie mozliwe no i sprawdzamy a tam tak jak ja im mowilem oni zrobili oczy i ja im mowie to miala byc nowa nie ze zwrotow jak jest ze zwrotow to poprosze o 100 taniej bo to juz outlet zajezdza.Tak w skrócie.Skad wiecie czy zamawiajac np z mediaexpert avans czy rtv agd macie nowe nie ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracasz kilka razy płytę bo raz ci się podoba a raz nie i jeszcze oburzenie że dostałeś tą samą, masakra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem czemu lepiej nie zamawiac w np mediaexpert.Jak mialem amd kupilem asusa tuf x570 ale ze zawsze mialem msi nie przypasowala mi plyta asusa oddalem ze zwrotem 14 dniowym i zamowilem msi x570 pobawilem sie ta plyta i stwierdzilem ze jednak asus x570 jest lepszy pod wzgledem np biosu no to znow msi x570 na zwrot i zamowilem znow asusa x570 i co sie okazalo jade po plyte asusa x570 patrze na pudelko i mowie do zony ze to ta sama plyta ktora oddalem przed msi x570 zona mowi skad wiesz a ja do niej mowie ze na sokecie powinna byc kropka od pasty otwieram karton a tam pasta ktora sobie zaznaczylem plyte i mowie do sprzedawcow czy plyta jest nowa czy ze zwrotow a oni nowka nie amigana no to ja mowie zaloze sie ze jak sprawdzimy ta blaszke do obudowy od portow plyty to ona bedzie otworzona nozyczkami dokladnie tak jak ja to pamietalem ze otwieralem a oni nie mozliwe no i sprawdzamy a tam tak jak ja im mowilem oni zrobili oczy i ja im mowie to miala byc nowa nie ze zwrotow jak jest ze zwrotow to poprosze o 100 taniej bo to juz outlet zajezdza.Tak w skrócie.Skad wiecie czy zamawiajac np z mediaexpert avans czy rtv agd macie nowe nie ze zwrotów.

 

To tak na powaznie czy jakis trolling?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem amd kupilem asusa tuf x570 ale ze zawsze mialem msi nie przypasowala mi plyta asusa oddalem ze zwrotem 14 dniowym i zamowilem msi x570 pobawilem sie ta plyta i stwierdzilem ze jednak asus x570 jest lepszy pod wzgledem np biosu no to znow msi x570 na zwrot i zamowilem znow asusa x570 i co sie okazalo jade po plyte asusa x570 patrze na pudelko i mowie do zony ze to ta sama plyta ktora oddalem przed msi x570 zona mowi skad wiesz a ja do niej mowie ze na sokecie powinna byc kropka od pasty otwieram karton a tam pasta ktora sobie zaznaczylem plyte i mowie do sprzedawcow czy plyta jest nowa czy ze zwrotow a oni nowka nie amigana no to ja mowie zaloze sie ze jak sprawdzimy ta blaszke do obudowy od portow plyty to ona bedzie otworzona nozyczkami dokladnie tak jak ja to pamietalem ze otwieralem a oni nie mozliwe no i sprawdzamy a tam tak jak ja im mowilem oni zrobili oczy i ja im mowie to miala byc nowa nie ze zwrotow jak jest ze zwrotow to poprosze o 100 taniej bo to juz outlet zajezdza.

I to wszystko potrafisz powiedzieć na jednym wydechu? Szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko mam, mam 10700k oraz z490 gaming edge wifi. Ustawiłem dla testu 5.1ghz to pod nim chyba ring ratio na 4800 i do tego 1.3vcore. Odpalam cinebenchr20, dałem 1 przebieg zrobił 5350pkt ale temp na jednym rdzeniu 94 stopnie, to chyba trochę dużo jak na aio 360mm? Czy te Intele takie gorące?

 

EDIT:

Na auto w CB20 robi 4900pkt, vcore 1.15-1.16 i taktowanie 4.7ghz przy temperaturze 70 stopni

 

 

Tak poza tyn mógłby mnie ktoś pokierować co zmienić, ustawić aby podkręcić procka i ram? Niestety na Intelu jestem nowy, do tej pory opanowałem AMD..

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko czym będziecie chłodzić wasze 10xxx? Nie wszystkie chłodzenia AIO obsługują podstawkę 1200 a ja właśnie za takim się rozglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko potrafisz powiedzieć na jednym wydechu? Szacun.

dzieki mam troje dzieci 6 lat 3 latka i 6 miesieczne uwierzcie mi,zanim skoncze jednemu uwage zwracać drugie już szaleje i musze już drugiemu zwracać uwagę i tak w kółko.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton się dorwał do 10900k

Kilka gierek ma ciekawe wyniki w stosunku do Ryzena.

10900k+2080ti średnio 10-11% wydajniejsze niż 3900x+2080ti.

Brawo Intel, AMD tym razem mocno zaorane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko czym będziecie chłodzić wasze 10xxx? Nie wszystkie chłodzenia AIO obsługują podstawkę 1200 a ja właśnie za takim się rozglądam.

Nie słyszałem o AIO, które by nie obsługiwało lga 1200. Jak obsługują lga 115x to 1200 też muszą, bo to ten sam rozstaw. Po prostu nie wszyscy producenci zauważyli, że wyszła nowa podstawka i nie zdążyli zaktualizować opisów.

AIO o chłodnicy 280mm wystarczy, tak samo jak wydajne chłodzenia powietrzne.

Ja miałem najpierw noctue nh-d15s, teraz mam krakena x73 i oba chłodzenia były wystarczające do schłodzenia i7 10700k @ 5.0 GHz. A chłodzenie zmieniłem tylko dla wyglądu.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...