Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, sideband napisał:

Możesz kupić najlepsze na rynku tak to nic nie da. Jeżeli myślisz, że temat pamięci i jego oc działa na zasadzie - plug&play to jesteś w błędzie.

 

Nigdzie nie napisałem, że tak uważam. Poprostu mnie to nie interesuje, nie mam na to ani czasu ani cierpliwości, uważam że więcej zachodu niż to warte. Zamówiłem G.Skill 4x8GB 3800Mhz CL14, co najwyżej wystarczy że ustawię dalsze też na 14 i pewnie pójdą, i po co sterczeć godzinami? I wcale nie mega drożej niż wziąć 2 kity tych budżetowych patriotów. Pytanie brzmiało czy opłaci się zostawić 3800 CL14, czy Intele lubią wyższy zegar kosztem CL, w Ryzenach sprawa jest prosta, ciśnie się do Sync IF. Jakoś nie mogę znaleźć solidnych testów 10900K CL14 3800MHz vs 4133CL17 vs 4400MHz CL18 itd.

Edytowane przez Espirite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś 4x8GB 3800 CL14-16-16 tylko to wcale nie musi odpalić od kopa przez XMP to raz i dwa nie musi być stabilne.

I tym w sensie nie jest to plug&play ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze pójdą na równych CL x @²V³ a co z reszta ???, tRFC zapewne wyląduje w okolicy tysiaka, tFAW ehhhh nie wiem czy dla osoby która nie ma czasu ani zapału do tego ma sens wertowanie rożnych testów i ich weryfikacja,  to wprowadza tylko niepotrzebny zamęt w temacie którego owe zagadnienie nie dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Minciu napisał:

Warto dodać, że ASUS prawdopodobnie nie będzie miał wsparcia PCIE 4.0 na płytach Z490 po wsadzeniu 11gen.

W zasadzie to ta informacja będzie mały procent użytkowników dotyczyła. Myślisz że ile  osób zmienia procesor na nowszą generację bez zmiany płyty? Mały promil.

Ile osób zmieniło z 6 na 7 gen CPU na płytach z170? Albo jaki procent użytkowników zmienił z 8 na 9 gen na płytach z370? Mało kto. Zwykle jak już się kupuje sprzęt to większość siedzi na danej specyfikacji już do końca. No nie licząc takich nerdów komputerowych jak my to na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w msi afterburner też nie macie możliwości pokazania taktowania cpu? Mam 10700k i do wyboru tylko temperaturę oraz użycie. Wersja to 4.6.2 finalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do tego OSD z np. HWiNFO64 będziesz mógł wyświetlać takty CPU, Ramów i ich timingów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chce pogdybać?
Dajmy na to kupuję dzisiaj 10900k za 2500 PLN i sprzedaję go przed premierą DDR5 i Alder Lake w 2022.

Sporo taki procek traci na wartości przy sprzedaży w 2022?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co przyniesie rocket bo w koncu ma cos ruszyc sie z wydajnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie mając doświadczenie w OC. 5ghz 1.29v to dobra sztuka czy przeciętna 10700k? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bodzi3k napisał:

Jak uważacie mając doświadczenie w OC. 5ghz 1.29v to dobra sztuka czy przeciętna 10700k? 

To zalezy pod jakim obciazeniem to 1,29v i jak mocno wykrecone memki. Jak kiedys nie krecilem wysoko mem to tez sie jaralem ze fajne niskie napiecie potrzebuje cpu :D Ale usredniajac 5.0 do 1.3v to fajne napiecie przy intelu na 10th, gorzej by bylo przy 9900k i jego slabym odprowadzaniu ciepla.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To zalezy pod jakim obciazeniem to 1,29v i jak mocno wykrecone memki. Jak kiedys nie krecilem wysoko mem to tez sie jaralem ze fajne niskie napiecie potrzebuje cpu :D Ale usredniajac 5.0 do 1.3v to fajne napiecie przy intelu na 10th, gorzej by bylo przy 9900k i jego slabym odprowadzaniu ciepla.

Pamięci ustawiłem 4000mhz cl16 na 1.44v. Przeszły 1000% hci w dram calculator więc raczej stabilne. Natomiast procek to 1h w CB20, 3x render 4k classroom oraz 30 minut IBT. Wydaje mi się że też powinno być stabilnie. Co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

To zalezy pod jakim obciazeniem to 1,29v i jak mocno wykrecone memki. Jak kiedys nie krecilem wysoko mem to tez sie jaralem ze fajne niskie napiecie potrzebuje cpu :D Ale usredniajac 5.0 do 1.3v to fajne napiecie przy intelu na 10th, gorzej by bylo przy 9900k i jego slabym odprowadzaniu ciepla.

ja na 9900k @ 5100 i 1.35v grałem w LINXa i to bez skalpa a CB przeloty robił na 60-65°, a nie byla to najlepsza sztuka

 

edit a były jeszcze gorsze

nz7retoy.png

 

widac ze z czasem ponosi was fantazja

Edytowane przez VSS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powtorz ten numer na chlodzeniu kolegi madralo :rotfl:  Szybko zrobisz sie blady:szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało widziałeś jeszcze,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair poszedł na rękojmię... ała :D

 

pPngYwl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kowal napisał:

ała :D

 

 

dobrze ze się nie zmoczył

ps

ile wyciągasz na Boxie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawiając mnożnik cpu na 50, cpu ring ustawić na 47?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyżej tym lepiej. Razem z pamięciami ciasnymi sprawdzisz na co naprawdę stać tego proca. Perełki potrafią trzymać dystans do rdzeni bardzo blisko :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Bodzi3k napisał:

Czy ustawiając mnożnik cpu na 50, cpu ring ustawić na 47?

To wymaga czasem dowoltowania cpu oraz wszystkich testow stabilnosci od nowa cpu/ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra można chyba zakładać temat o 11 generacji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, ze chodzi o Rocket Lake choc byloby to mile zaskoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładanie nowego tematu dla nazwy Procesora który bazuje na tej samej podstawce mija się z celem i ponownie odseparuje użytkowników,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...