Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, AUTO6 napisał:

Nie wierze, ze chodzi o Rocket Lake choc byloby to mile zaskoczenie.

Oczywiscie ze nie RL, latem mial Intel wypuscic Tiger Lake na Willove Cove do lapkow i pewnie tego dotyczy ta zapowiedz, niemniej beda to nowe rdzenie , ktore ponoc mialy byc w RL wiec zoabczymy z czym to sie je na przykladzie lapkow najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, VSS napisał:

dobrze ze się nie zmoczył

ps

ile wyciągasz na Boxie ?

Terkotało na pierwszym i drugim biegu, poszło z rękojmi, nie minął rok, kupione w euro rtv agd, liczę, że pyknie zwrot kasy i żegnam się z AiO ;) Trza będzie myśleć jakie AC znowu kupić wtedy..

Dużo, avx nawet nie odpalam :D Ale grać się spokojnie da, 70*C nie przekracza także luz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terkocze zazwyczaj  bąbel powietrza na wysokości wirnika, albo może wirnik luzów dostał?, dobre AC zazwyczaj jest zawsze okupione czasem czym dłużej jest pod obciążeniem tym wyższy rpm trzeba zapodać no i punkt w którym Stopa coolera limituje nawet RPM, ale do zwykłego użytkowania wykluczając Testy Stabilnosci to nada się nawet Box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS nie, bąbelki to nie były - https://www.youtube.com/watch?v=umPnYi64Jfc Filmik jest dość stary bo bebechy już inne, trochę z tym zwlekałem. Pompka ewidentnie ma luz na wirniku ;)

Wiesz, u mnie (10700, póki co -0,03V) to i spartan by wystarczył, ale jak wpadnie zwrot to kupię coś konkretnego co zostanie na lata i wystarczy z dużą nawiązką. Nie będę już kombinował. 

Do tego AiO okrutnie ogranicza przepływ powietrza w obudowie z tego co zauważyłem. 

 

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale słychać przepływ wody i to dość wyraźnie tak jak by był bąbel powietrza, którego wirnik nie jest w stanie przepchać,  samo terkotanie nawet na zapowietrzonym układzie nie powinno wskazywać na kontakt fizyczny wirnika z częścią obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem to luzem, poza kompem i odpowietrzanie bloku kompletnie nic nie dawało, to na pewno obijający się wirnik bo na bloku trzymając go w łapie ewidentnie było czuć jak napierdziela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz box to czy mógłbyś sprawdzić CBr20 300sekund z kompletnym HWinfo 64 [reset hwinfo po starcie renderowania cbr20 i utrwalenie na ostatniej pętli przed upływem 300s], dobrze by było by cyly CFG byl po CMOS

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AIO wirnik jest łożyskowany na bolcu wiec ciężko aby bił po obudowie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy w AIO to zazwyczaj DC a niektóre modele maja wirnik na osi zabezpieczony spinka, jak spinka wypadnie to wirnik ma luzy góra dol na całej Osi i to będzie mogło generować terkotanie czyli odbijanie sie wirnika od obudowy

 

v7mnvsxa.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VSS napisał:

jak masz box to czy mógłbyś sprawdzić CBr20 300sekund z kompletnym HWinfo 64 [reset hwinfo po starcie renderowania cbr20 i utrwalenie na ostatniej pętli przed upływem 300s], dobrze by było by cyly CFG byl po CMOS

Raczej nie instaluję trashu typu CB, ale jak bardzo chcesz to mogę to zrobić ;) Co znaczy cfg po CMOS? W benchmarki się nie bawię :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmos czyli cały BIOS na DEF,  test bardziej edukacyjny jak wyczynowy ale i tak myślę ze w tak skrajnych warunkach nonk będzie miał dobre wartości AVG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatecznie zostawiam tak, pamięci 2x8gb 4000mhz cl16 1.43v. Procek 5.1ghz/4.8ghz napięcie 1.31 w biosie z LLC3 czyli podczas stresu 1.302 utrzymuje sie. Standardowo 1h w CB20, 3xrender 4k oraz tym razem 45 minut aida. Temperatura max 88 stopni oraz 82 na sekcji więc dramatu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda Corsair H100 czyli 1:1 zwykła DC, zapewne ta biała spinka wypadła

av8oz5Z_700bwp.webp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups zły temat :E Pan mod przeniesie :P

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kowal napisał:

VSS nie, bąbelki to nie były - https://www.youtube.com/watch?v=umPnYi64Jfc Filmik jest dość stary bo bebechy już inne, trochę z tym zwlekałem. Pompka ewidentnie ma luz na wirniku ;)

Wiesz, u mnie (10700, póki co -0,03V) to i spartan by wystarczył, ale jak wpadnie zwrot to kupię coś konkretnego co zostanie na lata i wystarczy z dużą nawiązką. Nie będę już kombinował. 

Do tego AiO okrutnie ogranicza przepływ powietrza w obudowie z tego co zauważyłem. 

 

Niezły bubel, docisk łożyska się obluzował, widziałem już takie przypadki w starszych seriach na pompach coolIT.
Ja bym brał drugie, mój H115i Pro od 2018 roku śmiga bez problemu, a po 3-3.5 roku i tak poleci na RMA, bo dolewek płynu robić nie wolno, więc w końcu odparuje i się zapowietrzy, producent daje 5 lat i zabrania dotykać, więc wymiana na nowe albo zwrot kasy. :D

Głupki, mogli dać korek przelewowy i każdy by sobie płyn zmieniał, ale póki się nie zorientowali że te 5 lat jest ukłonem w stronę użytkownika, to trzeba korzystać.

8 godzin temu, Minciu napisał:

w AIO wirnik jest łożyskowany na bolcu wiec ciężko aby bił po obudowie.

W V8 korby bokiem potrafią wychodzić, a Ty się martwisz o bolec :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/digitalstorm-lists-intel-core-i9-10850k-for-around-450-usd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, ale obawiam się że to zwykłe odrzuty które na 10900k się nie łapią.

Swoją drogą 10900k przestanie być w końcu procesorem widmo? Cena jak na intela nawet nie najgorsza, ale praktycznie nie idzie tego dostać bez przesadnej gimnastyki.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak sama dostępność, jak serii gen 3 na x299 po 3 sztuki rzucają na sklep i schodzą w 5 minut. do konica wakacji taka sytuacja się utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DisconnecT napisał:

Wygląda nieźle, ale obawiam się że to zwykłe odrzuty które na 10900k się nie łapią.

Swoją drogą 10900k przestanie być w końcu procesorem widmo? Cena jak na intela nawet nie najgorsza, ale praktycznie nie idzie tego dostać bez przesadnej gimnastyki.

Do mnie dzisiaj przyszedł mail z X-KOM, że mój 10900k czeka na odbiór, więc jak widać, trzeba było sporo czekać żeby pierwsze i9 się pojawiły w PL ?

Nie wiem ile sztuk przyszło, ale biorąc pod uwagę, że znajomemu tydzień temu odrzucili rezerwację z końca czerwca, to raczej niewiele. 

Chciałem sobie porównać tego x-komowego do tej sztuki, którą mam z proshopu, ale kolega ma mega parcie, więc nie będzie czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w końcu nie odrzut dla rynku oem?

 

A przepraszam do tego są 10600k i jak się jeszcze załapie to 1070k.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą dostępnością I7 i I9 dla 10 generacji?
Czemu jest taki kibel z dostaniem ich? Masz hajs i nie możesz kupić proca?

10700k jest tak samo ciężko dostać jak I9?

2 godziny temu, heat napisał:

Do mnie dzisiaj przyszedł mail z X-KOM, że mój 10900k czeka na odbiór, więc jak widać, trzeba było sporo czekać żeby pierwsze i9 się pojawiły w PL ?

Nie wiem ile sztuk przyszło, ale biorąc pod uwagę, że znajomemu tydzień temu odrzucili rezerwację z końca czerwca, to raczej niewiele. 

Chciałem sobie porównać tego x-komowego do tej sztuki, którą mam z proshopu, ale kolega ma mega parcie, więc nie będzie czasu :(

Czemu jemu odrzucili, a Tobie nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słyszałem,że i7 oraz i9 będą w Polsce dostępne dopiero w sierpniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Althais napisał:

10700k jest tak samo ciężko dostać jak I9?

 

A moze uzyc szarych komorek od czasu od czasu??

 

4ChjTVh.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, VSS napisał:

cmos czyli cały BIOS na DEF,  test bardziej edukacyjny jak wyczynowy ale i tak myślę ze w tak skrajnych warunkach nonk będzie miał dobre wartości AVG

Chcesz zobaczyć jak się będzie trzymał takt? Na pewno spadnie po resecie. Inaczej - jak zrobiłem update biosu to po pierwszym uruchomieniu w POST pojawia się komunikat o tym czy wyłączyć limity energetyczne (bo ASUS jest chyba jedynym producentem, który w defaulcie się ich trzyma). W 10700 (i innych bez K) spadnie do 65W i to szybciej niż w K bo tam TAU ma mniej sekund. Jak będę znowu updateował bios to to zrobię, teraz nie chce mi się resetować biosu :P

12 godzin temu, DisconnecT napisał:

Niezły bubel, docisk łożyska się obluzował, widziałem już takie przypadki w starszych seriach na pompach coolIT.
Ja bym brał drugie, mój H115i Pro od 2018 roku śmiga bez problemu, a po 3-3.5 roku i tak poleci na RMA, bo dolewek płynu robić nie wolno, więc w końcu odparuje i się zapowietrzy, producent daje 5 lat i zabrania dotykać, więc wymiana na nowe albo zwrot kasy. :D

Głupki, mogli dać korek przelewowy i każdy by sobie płyn zmieniał, ale póki się nie zorientowali że te 5 lat jest ukłonem w stronę użytkownika, to trzeba korzystać.

No paździerz konkretny :D Zobaczymy co zrobi euro. Nie mam parcia na AiO z dwóch powodów, po pierwsze nie jest mi potrzebna aż taka wydajność. Kupiłem wcześniej z ciekawości, dla zmiany wyglądu. AiO i tak mam na topie, podgrzewa je karta graficzna. Paradoksalnie jest to dobre z tego względu, że w grach gdy ustawię agresywniejszy profil na AiO to temperatura procka jest tak niska, że ciężko ustawić krzywe wentylatorów, aby zapewnić odpowiedni przepływ w budzie podczas grania. Byłoby jeszcze gorzej gdybym dał je na front. 

Drugi powód to już go opisałem w poprzednim zdaniu trochę. Jest to trochę przerost do procka bez K po UV przez co ciężko jest zapewnić odpowiedni (skorelowany z temp. proca) przepływ w budzie. Muszę ustawiać agresywne krzywe na wentylach budy bo podczas grania procek z reguły oscyluje przy ok. 55*C i to w tych grach, które mocniej cisną proca. 

Teraz sytuacja wygląda tak - gram na TV 4K, gra słabo ciśnie proca, temperatura 45-50*C, gpu łoi konkretnie bo 4k. I co się dzieje? GPU łapie wysokie temperatury, procek ma nadal niskie. Wentyle w budzie kręcą się słabo, temperatura wzrasta, zaczyna rosnąć temperatura płynu, rośnie temperatura proca, przyspieszają wentyle w budzie, ale niewiele bo jak procek słabo ciśnie to nawet 42*C(!) na płynie nie powoduje, że wykracza poza 55*C. Trochę sytuacja patowa :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To nie kwestia sztuki, zależy od tego jak dany zasilacz ma ustawioną krzywą jak jest agresywna od niskiego obciążenia to nic z tym nie zrobisz bez rozbierania i modyfikacji/wymiany wentylatora focus z 2017r w idle kręcił poniżej 450rpm jak się wyłączyło tryb pasywny  a pod obciążeniem reszta kompa go zagłuszała jak osiągnął tam okolice 900-1000 a jak ci w idle kręci dany model 700-800rpm to co innego  
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że złamanie kości udowej, a złamanie kości w stopie, to kompletnie różne przypadki? Udowa jest prosta i duża, to się zupełnie inaczej goi niż jak masz układ wielu drobnych kości powiązanych ze sobą. Jeżeli oprócz złamania doszło też do naruszania stawów, wiązadeł itp. miękkich części, to potrafi się długo goić. Dodatkowo z twojego opisu wygląda jakbyś miał wstawioną szynę/płytkę, a nie tradycyjne unieruchomienie gipsem, gdzie pewnie byłbyś zapakowany od łydki po miednicę i nie byłoby szans na swobodne chodzenie. Niekoniecznie ktoś miał tutaj taki przypadek. Mógł nie złamać, mógł nie jeździć rowerem. Jeżeli nie masz problemów z chodzeniem, to pewnie z jazdą po równym i bez przeginania powinno być ok. No ale to zawsze jakieś ciut większe ryzyko, zwłaszcza jak to noga, którą się zwykle podpierasz. Wiem, że ciężko czasami już usiedzieć, ale szkoda z pośpiechu sobie przedłużyć sprawę. Ja mogę jedynie o zupełnie innych przypadkach. Złamanie przedramienia - 3 miesiące w gipsie, około 1,5-2 miesięcy po zdjęciu pierwsza przejażdżka na rowerze. Nabranie pełnej pewności co do wytrzymałości ręki - ponad pół roku. Pozbycie się zacinania ręki w łokciu - ponad rok. Pełny zakres skrętu nadgarstka - nigdy. Kontuzja barku - raczej bez złamania (nie było jednoznacznej diagnozy, rtg nic nie wykazało, na usg czegoś tam się dopatrzyli, fizjo stwierdził że mogło to być tylko zbicie mięśni), nie licząc powrotu po upadku (jakoś trzeba było się pozbierać do domu), to po 3-4 tygodniach, kiedy zupełnie przestałem czuć dolegliwości nie pamiętam ale trochę to jeszcze trwało. Jakby się nie poprawiało, to bym się solidnie martwił Jeżeli się zrosło, zagoiło, to jak najbardziej ruch będzie sprzyjał regeneracji. Stopa zaczyna prawidłowo się ruszać w pełnym zakresie, poprawia się ukrwienie. Grunt żeby wiedzieć z czym się jeszcze wstrzymać, a co będzie pomagać, ale to już specjalista wie najlepiej, zwłaszcza że każdy przypadek inny.
    • Jeżeli będąc poza Unią można mieć lepsze warunki handlu, niż w Unii, to robi się z tego zagadnienie metafizyczno-psychiatryczne: dlaczego Unia istnieje? Co te dyjabły wcielone, np. Niemcy, w ogóle robio? Przecież można by wyjść z Unii i wygrywać jeszcze lepiej! Wszyscy debile! Poza Polakami oczywiście, szczególnie na jednym takim forum...
    • Nie wiem skąd bierzesz te informacje, ale to bajki dla naprawdę naiwnych. Mobilizacja była od samego początku właściwie, szła źle więc wymieniono oficerów za to odpowiedzialnych i od tego roku ruszyła ostrzej, w tym łapanki, tak indywidualne jak masówki. W jednostkach zmechanizowanych brakuje "wkładki" mięsnej. Bo strzelcy piechoty giną lub zostają ciężko ranni w walkach. Odziały strzelców zmotoryzowanych też mocno oberwały w okopach.   Bardzo mocno obrywają od artylerii dużego kalibru cały czas. A od kilku miesięcy doszło masowe użycie bomb szybujących przez Rosję, w tym 1500 kg. Niesamowicie tym masakrują piechotę, czy to na stanowiskach w budynkach czy okopach.   Przynajmniej kilka poważnych źródeł zachodnich alarmuje że od ok miesiąca sytuacja jest tragiczna dla jednostek frontowych. Dochodzi do porzucania pozycji jeszcze przed ruskim szturmem, tak boja się ataków bombami. Jest duże zagrożenie załamaniem frontu. Stąd pakiet od USA. Nie kryli tego, że takie były scenariusze jak pomoc nie ruszy dosłownie już.
    • Ten za 40k był bez klimy. Chciałem go kupić, ale realnie z wyposażeniem to pod 50k było. Ostatecznie od kolegi Octavie III wziąłem bo akurat sprzedawał.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...