Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Trepcia napisał:

Nowe przecieki o Rocket Lake mówią o wzroście IPC o 10% w stosunku do Skylake oraz o taktowaniach w booscie 5.0 GHz+, wysokie TDP, 14nm.

 

Zauważ że w tych przeciekach jest napisane 10%+. Równie dobrze może być 11% jak i 16%. X86  CypressCove to głównie cięcia X86 WillowCove w pamięci cache bo L2 512KB z 1280KB i L3 2MB z 3MB. O ile x86 WillowCove może oferować około 25% wyższe IPC względem x86 Skylake o tyle x86 CypressCove będzie bliżej x86 SunnyCove którego IPC to średnio 18% względem x86 Skylake. Po testach wyjdzie o ile wyższe jest IPC CypressCove. Może już niedługo Intel ujawni trochę więcej szczegółów. 

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AMDK11 napisał:

Zauważ że w tych przeciekach jest napisane 10%+. Równie dobrze może być 11% jak i 18%. X86  CypressCove to głównie cięcia X86 WillowCove w pamięci cache bo L2 512KB z 1280KB i L3 2MB z 3MB. O ile x86 WillowCove może oferować około 25% wyższe IPC względem x86 Skylake o tyle x86 CypressCove będzie bliżej x86 SunnyCove którego IPC to średnio 18% względem x86 Skylake. Po testach wyjdzie o ile wyższe jest IPC CypressCove. Może już niedługo Intel ujawni trochę więcej szczegółów. 

Jestem ciekaw jak oni chca reklamowac najwyzszy model w stosunku do 10900k, jesli Rocket bedzie mial tylko 8/16. Chyba ze jakims cudem przez te ciecia uda im sie 10/20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jestem ciekaw jak oni chca reklamowac najwyzszy model w stosunku do 10900k, jesli Rocket bedzie mial tylko 8/16. Chyba ze jakims cudem przez te ciecia uda im sie 10/20.

Wszystko zależeć będzie od IPC x86 CypressCove i osiąganych zegarów 14nm układu RocketLake. Jeśli wzrost IPC pozwoli 8 rdzeniowemu Rocketlake zrównać się z 10 rdzeniowym Cometlake to wydajność pojedynczego wąteku znacznie wzrośnie.

 

Trzeba czekać na więcej szczegółów i testy bo póki co to tylko przypuszczenia i plotki.

Z drugiej strony Intel chyba by nie przenosił SunnyCove-WillowCove z 10nm do 14nm i to z 10 rdzeni x86 Skylake do 8 rdzeni x86 CypressCove jeśli nie dało by to realnie zysku. Jeśli tak to po prostu kiepsko. Ale jak już napisałem trzeba uzbroić się w cierpliwość ponieważ nie znamy szczegółów.

 

PS

Póki nie znamy szczegółów i wzrostu IPC to 8 rdzeni układu Rocketlake to tylko cyferki które nie wiele nam mówią.

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Trepcia napisał:

Z jakiegoś powodu ostatnio poleciał jeden z głównych dyrektorów.

Dla tego dopóki nie dostaniemy więcej szczegółów nie ma podstaw by twierdzić że RocketLake będzie mniej wydajny niż Cometlake. 

 

Mało tego nawet nie potwierdzono oficjalnie czym jest x86 CypressCove a może być to port WillowCove z cachem L2 i L3 z SunnyCove lub być czymś wiecej. Może nawet być czymś pośrednim między WillowCove a GoldenCove choć to raczej mało prawdopodobne ale jeśli by tak było to będę mocno zaskoczony. Czas pokaże co z tego wyjdzie a mam nadzieję że już nie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie wlecial 10700 + MSI Z490 Gaming plus, stary system od razu odpalil, w zasadzie nic sie nie zmienilo :D
Teraz jeszcze patrioty 4400 i bede zadowolony.
 

8 godzin temu, jacekcz napisał:

Stosuję Kryonaut od dawna i nie ma z nią żadnych problemów

Ja wlasnie kladlem i stara po roku nic nie popsula wiec zostaje dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenix ma rację, u mnie każdy cooler tak wyglądał po miśku - wżery i rysy jakby między chłodzeniem był piasek. 

Nawet w opisie piszą ze można go używać jako pasty polerskiej(!). Wszystko kupowane w oficjalnym sklepie i w skali ~1.5 roku.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też najnowsza beta afterburnera pokazuje taktowanie cpu przykładowo 4689 zamiast 4700? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AMDK11 napisał:

Jeśli wzrost IPC pozwoli 8 rdzeniowemu Rocketlake zrównać się z 10 rdzeniowym Cometlake to wydajność pojedynczego wąteku znacznie wzrośnie.

Tylko zrównać wydajnością ze starszym CometLake 10/20? To już na starcie ten procesor będzie bez sensu. Zresztą każda druga generacja(i ostatnia) na dany socket u Intela  jest bez sensu

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylby bardzo glupi argument, mamy dla was procesor 8/16 o wydajnosci 10/20 :rotfl: Bierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, blubaju napisał:

Tylko zrównać wydajnością ze starszym CometLake 10/20? To już na starcie ten procesor będzie bez sensu.

Przecież wiadomo że przy tej ilości rdzeni wydajność wielowątkowa nie jest zbyt istotna w tym segmencie.

Wolisz żeby zrobili te same co teraz 12/24? Przecież to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Wu70 napisał:

Przecież wiadomo że przy tej ilości rdzeni wydajność wielowątkowa nie jest zbyt istotna w tym segmencie.

Wolisz żeby zrobili te same co teraz 12/24? Przecież to bez sensu

A co jest istotne jak nie ogólna wydajność? Co mi po  mniejszej ilości mocniejszych rdzeni, które sumarycznie dadzą tą samą wydajność co większa ilość ale mniej wydajnych rdzeni?

Wolałbym aby zrobili choćby te 10/20 ale z nowych rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze bardziej przydaje sie wydajnosc pojedynczego watku poki rdzeni nie brakuje, a w grach nie brakuje.
Ludzie jak widac nie rzucaja sie na i9 10/20 czy ryzeny 16/32, nie wiem co w tym dziwnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wu70 napisał:

To ze bardziej przydaje sie wydajnosc pojedynczego watku poki rdzeni nie brakuje, a w grach nie brakuje.
 

To równie dobrze można było zostać  przy 4/8 tylko z mocniejszych rdzeni, bo podobno przecież w grach mocne 4/8 nadal dają radę.  ? Ludzie nie tylko biorą platformy mainstreamowe do rozrywki typu gry.

Mało kto się rzuca na i9 10/20 czy Ryzeny 16/32 bo te procesory są za drogie w stosunku do tego co oferują.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja następną jak wpadnie chłodzenie zamawiam MX-2. Głównie ze względu na trwałość, po 8 msc Gelida ostatnio prawie skrobać musiałem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos z was jakis produkty Asusa z Dying Light 2? Zamiast czekac tyle czasu na zwrot to wzialbym sobie Asus Z490 TUF Gaming Plus. Gre bym sprzedal. Ktos przypisywal sobie gre do konta? Latwo to sprzedac bez zbednej weryfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blubaju napisał:

To równie dobrze można było zostać  przy 4/8 tylko z mocniejszych rdzeni, bo podobno przecież w grach mocne 4/8 nadal dają radę.  ? Ludzie nie tylko biorą platformy mainstreamowe do rozrywki typu gry.

Mało kto się rzuca na i9 10/20 czy Ryzeny 16/32 bo te procesory są za drogie w stosunku do tego co oferują.

Mozesz sobie podac przyklad i 1/1 ale co z tego? Napisalem poki rdzeni nie brakuje.
Nie widze zeby i9 10gen byla drozsza od i9 9gen, tak samo ryzen 12/24 jest jeszcze tanszy. Ludzie po prostu tych rdzeni nie potrzebuja.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry nie uswiadczysz poki nie wyjdzie wiec do otrzymania kodu troszke czasu minie :D Kiedys CODA Black Opsa 4 dostalem do mobasa. No i dzis juz nie to co kiedys ze dostawalo sie luzne klucze, ktore moglo sie bez problemu sprzedac. Nie wiem jak dzis wyglada sytuacja z kluczami czy dostajesz gotowego linka do polaczenia z kontem.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"After a short check we will send you your Gamesplanet voucher via email"

Pierwsze słyszę o tej stronie: gamesplanet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pablo-8511 napisał:

"After a short check we will send you your Gamesplanet voucher via email"

Pierwsze słyszę o tej stronie: gamesplanet

Authorized retailer since 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wu70 napisał:

U mnie wlasnie wlecial 10700 + MSI Z490 Gaming plus, stary system od razu odpalil, w zasadzie nic sie nie zmienilo :D
Teraz jeszcze patrioty 4400 i bede zadowolony.
 

Ja wlasnie kladlem i stara po roku nic nie popsula wiec zostaje dalej :)

I jak się procek spisuje? :) 

 

Patrioty muszą mieć branie bo bardzo zdrożały w bardziej renomowanych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...