Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

@bourne2008 jeszcze za duzo nie testowalem poza szybkim sprawdzeniem czy dziala :D Jutro bede badal w grach

No wlasnie w glownych sklepach widze drogo patrioty, chyba zaraz wezme z tego kr-system zeby na weekend bylo co krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o limitach zeby wylaczyc ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Czarno to widzę :rotfl:

Loga proste jak pomysł na biznes: zwiększanie zegarów i zwiększanie poboru mocy. Ale loga powinny być czerwone jak wskaźniki throttlingu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, blubaju napisał:

A co jest istotne jak nie ogólna wydajność? Co mi po  mniejszej ilości mocniejszych rdzeni, które sumarycznie dadzą tą samą wydajność co większa ilość ale mniej wydajnych rdzeni?

Wolałbym aby zrobili choćby te 10/20 ale z nowych rdzeni.

A to Ci da że, z przyrostu IPC skorzysta każda nawet najstarsza gra, aplikacja która wykorzystuje choćby 1 wątek i już nie od dziś wiadomo iż wzrost mocy pojedynczego rdzenia jest bardzo znacząco lepsza niż dodawania bądź ilu rdzeni (patrz przykład gier wykorzystujących do 2,4,6,8 wątków)

Osobiście zdecydowanie wybrałbym 6 rdzeniowy procesor o mocy 10'ciu rdzeni poprzedniej generacji  czy nawet 4rdzeniowy/8watkowy o mocy 10rdzeni/20watków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wymieniłem graty na 10700k + Tomahawk MAG Z490. Kilka pytań :

  1. Płyta ma sekcję pod 12pin na górze gniazda ? Aktualnie mam pod 8pin. Czy  może to  wpłynąć na OC procka ? Czy  bezpieczniej  dokupić wtyczkę 4pin ?
  2. Możecie polecić dobry tutorial z podkręcania tych  modeli, ew na co  zwrócić uwagę, które napięcia są istotne?
  3. Widzę, że moje pamięci się gryzą - zmiana choćby command rate powoduje faila..

Ogólnie były przeboje z instalacją -  wgrałem windowsa na nowo, po instalacji sterowników od rapid tech komputer umarł... musiałem przekładać dysk  w inny slot, aby woogóle się uruchomił... sam windows również stawiany 2 razy - po  zakońcoznej  instalacji komuter poprostu padł ... nie wiem czy to może kwestia tego  brkaujacego kabla 4pin, ale nigdy  wczesniej nie miałem takich przygód

Poza tym - temperatury ok 75st w stresie (prime95) na tym ustawieniu  gaming -  napięcie może zbije i będzie jak na 7700k po  delidzie ;). Wydajność -  nie wiem, zmiana mnie kosztowała 1200zł. 7700k  świetny procek, ale w momencie nowych  gier jego  wydajność spadnie i wiecejrdzeniowce mu  odjadą jak było kiedyś z 7600k vs 7700k .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak skaluluja boosta, że na OC nic nie zostanie Ale w CB zrobi 50pkt więcej. 

W grach tak jak i5 6600K zjadalo i7 4770k/3770K tak tutaj  8C spokojnie zje 10c. Bardziej martwilbym się o i5 któremu zabiorą HT albo o i7, które dostanie HT na połowę rdzeni. Jeżeli przecieki się potwierdza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 13:28, czolgista778 napisał:

Phoenix ma rację, u mnie każdy cooler tak wyglądał po miśku - wżery i rysy jakby między chłodzeniem był piasek. 

Nawet w opisie piszą ze można go używać jako pasty polerskiej(!). Wszystko kupowane w oficjalnym sklepie i w skali ~1.5 roku.

Odbarwienia na gołej miedzi zawsze się pojawią po dłuższym czasie, w tej klasie chłodzeń powinni już  stosować niklowane podstawy.
A co do miśka to produkt zrobiony na pokaz, na premierę świetne pasty, a jak się rozreklamowało to nagle się zgorszyły, też wróciłem na Gelida GC-Extreme.

Te ich metale to też jest lejące się badziewie, CLU jest znacznie lepsze.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl misiek na AIO jakies 2lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam dalej jadę na MX-2.

4 lata temu kupiłem 8g nie pamiętam już za jaką cenę ale to były gorsze.  Myslałem, że po takim czasie w tubce nie będzie nadawała się już do użytku ale posmarowałem procka i jest na pewno lepiej niż na tej co dają do chłodzenia boxowego.

Na starym sprzęcie po 2,5 roku ściągnąłem cooler i pastę bez problemów starłem chusteczką. Chciałem trochę zaszaleć i kupić grizzly lub inną ale widzę,  że chyba nie warto. Nie che mi się skrobać tego badziewia za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Intel Z490 TUF GAMING Plus zamówiony. Chyba najrozsądniejszy wybór wybór aktualnie. Zapłaciłem £174.99. Na jutro będzie. Ciekaw jestem czy pamięci pójdą też tak wysoko jak na MSI Z490 Unify. 

Edit: Co do pasty to ja zawsze używam Gelid GC-Extreme. Chociaż jak zamawiałem procka to dali mi w prezencie MX-4. 

Edytowane przez pablo-8511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pablo-8511 napisał:

 Ciekaw jestem czy pamięci pójdą też tak wysoko jak na MSI Z490 Unify. 

 

Bardzo jestem ciekawe co ugrasz, ja zatrzymalem sie na 4266 i nie potrafie dalej ruszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze jakiego pazdzierza mialem wczesniej, sciana na 4000 niezaleznie od timingow a teraz 4266 ten sam ram stabilny, czekam na patrioty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścianę to dopiero ja miałem na poprzednim Asusie Z170 Deluxe. 3466MHz ze standardowych 3200 i ruszyć się tego nie dało. Na MSI Z490 Unify moje pamięci zostały spuszczone ze smyczy. Zatrzymałem się na 3900MHz i ciągle jeszcze dopieszczałem timingi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zozolek napisał:

3. Widzę, że moje pamięci się gryzą - zmiana choćby command rate powoduje faila..

Na obecnych BIOS'ach CR = 1T ma problemy ze stabilnym dzialaniem.

Dotyczy to wszystkich płyt Z490.

Możesz spokojnie podkręcać pamięci, ale command rate musisz póki co zostawić na 2T.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt.

Jaki maksymalny mnożnik można ustawić dla wszystkich rdzeni  w i7 10700F? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DjXbeat napisał:

Pytanie za 100 pkt.

Jaki maksymalny mnożnik można ustawić dla wszystkich rdzeni  w i7 10700F? 

 

46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moich  to specjalnie nie wykręcę,  a celuje w

+4000 co  możecie polecić aby zrobić te +4000 z cl16 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawiacie vccio oraz vccsa dla 4200mhz? Mi na MSI powyżej 1.20 oraz 1.15 czcionka robi się czerwona a jak na razie ustabilizowałem 4133 cl16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zozolek napisał:

moich  to specjalnie nie wykręcę,  a celuje w

+4000 co  możecie polecić aby zrobić te +4000 z cl16 ?.

Kwestia budżetu.

Cenowo najlepiej wychodzą Patriot Viper Steel 4000/4133/4400MHz (ok. 450/490/590zł), przy czym niemal 100% pewność na 4000MHz 16-16-16 dają te ostatnie.

36 minut temu, Bodzi3k napisał:

Jakie ustawiacie vccio oraz vccsa dla 4200mhz? Mi na MSI powyżej 1.20 oraz 1.15 czcionka robi się czerwona a jak na razie ustabilizowałem 4133 cl16

Vccio możesz spokojnie ciągnąć do 1.25V, Vccsa do 1.30V.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Minciu napisał:

W grach tak jak i5 6600K zjadalo i7 4770k/3770K tak tutaj  8C spokojnie zje 10c.  Bardziej martwilbym się o i5 któremu zabiorą HT albo o i7, które dostanie HT na połowę rdzeni. Jeżeli przecieki się potwierdza. 

To nie będzie miało znaczenia. Stratę HT nadrobi wyższe IPC. Zresztą sam to przyznałeś przytaczając przykład i5 6600k vs i7 4770k. Chociaż ja bym się sprzeczał czy 6600k faktycznie zjadał 4770k.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 15:50, blubaju napisał:

Tylko zrównać wydajnością ze starszym CometLake 10/20? To już na starcie ten procesor będzie bez sensu. Zresztą każda druga generacja(i ostatnia) na dany socket u Intela  jest bez sensu

Czemu uważasz że bez sensu? Jeśli 8 rdzeniowy RocketLake zrówna się z 10 rdzeniami Cometlake to przy pojedynczym wątku będzie spory zysk wydajności. Dla większości gier i aplikacji 8/16 to aż nadto i wątpię by nagle gry czy programy do domowego użytku potrzebowały więcej do poprawnego działania. Chyba że mowa o renderingu ale tutaj to już dedykowane są inne jednostki z większą ilością rdzeni. Inna para kaloszy to to że 8 rdzeni x86 CypressCove musiało by dysponować IPC wyższym o 25% od x86 Skylake by zrównać się z 10 rdzeniami Cometlake.

Dawne przecieki na Twitterze sugerowały 25-30% wyższe IPC ale czy jest to realne? Po wiarygodnych testach przekonamy się bo 10% to jednak było by zdecydowanie za mało przy 8 rdzeniach i moim zdaniem zdecydowanie lipa by była. Jeśli wyjdzie jednak 25-30% to jest bardzo dobrze bo to taki sam a nawet większy skok IPC  jak między K8(Athlon64) a Conroe(Core 2).

 

 

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AMDK11 napisał:

Inna para kaloszy to to że 8 rdzeni x86 CypressCove musiało by dysponować IPC wyższym o 25% od x86 Skylake by zrównać się z 10 rdzeniami w Cometlake. Dawne przecieki na Twitterze sugerowały 25-30% wyższe IPC ale czy jest to realne? Po wiarygodnych testach się przekonamy.

A dopiero wczoraj ktos tu wrzucił na forum  info że ma być wzrost IPC o... max 10-15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% bardziej realne raczej nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jak chce wsadzić AMD mocną szpilę to niech zrobi coś podobnego do 3300X. Niby 4/8 pokazówka (tylko że ta "pokazówka" skasowała im 7700K który jeszcze niedawno był królem gamingu i kosztował 1500zł) w czasach gdzie 6/12 zaczyna być standardem ale AMD nieźle zamieszało w wynikach w grach które notuje 3300X, zamieszało nawet wśród swoich R3600/itd. Coś w stylu 3300X ale bez kombinowania z blokowaniem mnożnika czy ustawień pamięci [only Z-series] jak w i3-10100... a tak w ogóle to zarząd Intela powinien mocno zacząć się pukać w swoje główki bo hellołłłł mamy 2020 i dawno przestało byś śmieszne "płacenie premium" za coś co AMD daje w standardzie. No i helołłłł, IPC AMDków 2020 to nie Bulldozer, Mariolka Intel pobudka... hellołłł? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...