Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ale są takie rozbieżności w tych przeciekach że masakra. Dopóki nie będzie wiarygodnych testów to tylko gdybania. Jak już wcześniej napisałem jeśli CypressCove to tylko 10% wyższe IPC to będzie cienko jak siki pająka tym bardziej przy tylko 8 rdzeniach. W sumie Intel dołoży 20 linii PCI-Ex 4.0, 8 linii DMI 3.0 ale wątpię by tym przyciągnął klientów niestety bo sam mając Cometlake olał bym Rocketlake i poczekał lub myślał o platformie opartej o Zen3. 

 

Jak dla mnie Rocketlake powinien mieć minimum 20-25% wyższe IPC przy podobnym zegarze i 8 rdzeniach x86. Dla +10% wyższego IPC do tego 2 rdzenie mniej  czyli -20% od Cometlake to gra nie warta świeczki nawet w kontekście przeportowywania Sunny-Willow Cove do 14nm. 

 

Edit:

Najlepiej jakby okazało się że CypressCove to coś pośredniego między Sunny-WillowCove a GoldenCove z 25-30% wyższym IPC od Skylake ale to już raczej pobożne życzenie niestety. 

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 20:50, Wu70 napisał:

@bourne2008 jeszcze za duzo nie testowalem poza szybkim sprawdzeniem czy dziala :D Jutro bede badal w grach

No wlasnie w glownych sklepach widze drogo patrioty, chyba zaraz wezme z tego kr-system zeby na weekend bylo co krecic

Jakie temperaturki osiągasz ? ?

 

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Paw79 napisał:

Kwestia budżetu.

Cenowo najlepiej wychodzą Patriot Viper Steel 4000/4133/4400MHz (ok. 450/490/590zł), przy czym niemal 100% pewność na 4000MHz 16-16-16 dają te ostatnie.

Vccio możesz spokojnie ciągnąć do 1.25V, Vccsa do 1.30V.

Zamówione, zobaczymy co wykręcę - 580zł wyszło więc spoko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bourne2008 napisał:

Jakie temperaturki osiągasz ? ?

 

U mnie na stock po 20 min prime.. w gierkach mocno procesorowych np. bf5 to max 50-60c przy oc @5ghz 

2Zqocn4.jpg

 

moje dwa 3900x po minucie wywalaly 85-90c :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bourne2008 napisał:

Jakie temperaturki osiągasz ? ?

To non-K, o temp nie ma co sie martwic przy tak niskich napieciach :) Ale jeszcze sobie zrobie UV. Tylko tyle mi zostalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawidoxx napisał:

U mnie na stock po 20 min prime.. w gierkach mocno procesorowych np. bf5 to max 50-60c przy oc @5ghz 

2Zqocn4.jpg

 

moje dwa 3900x po minucie wywalaly 85-90c :E

Cuda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

Cuda ?

Tobie choćby ryzen bluescrenami walił to powiesz ze dobrze działa :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawidoxx napisał:

Tobie choćby ryzen bluescrenami walił to powiesz ze dobrze działa :E

Musiałbym rozumować tak jak Ty, ale całe szczęście tak nie mam :D

Edit: Chcesz się bawić w minusy ? gorzej jak dziecko, ale   po Twoich wpisach nie dziwię się. Baw się dobrze :D

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000rpm na CPU + Prime95 bez avx i takie wyniki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolecialy juz te legendarne patrioty :cool:

Na szybko wbilem 4000 15-15-15-32 i stabilnie, XMP2 tez ale XMP1 (4400) juz nie, pewnie cpu znowu sie skonczyl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj screena z dokładnymi ustawieniami dla 4000 CL15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta auto, wiec praktycznie wszystko do zmiany tylko chcialem sprawdzic czy glowne 15-15-15-32 pojda bo tyle chyba powinny robic w miare normalne sztuki

 

@bourne2008 nie ma co ogladac, reszta na auto jest ale masz: https://i.imgur.com/ZA3jMyU.png teraz 14-15-15-32 testuje, raczej wywali ale powinno sie udac ustabilizowac napieciem

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Na szybko wbilem 4000 15-15-15-32 i stabilnie, XMP2 tez ale XMP1 (4400) juz nie, pewnie cpu znowu sie skonczyl :(

CPU na pewno daje radę. Winna płyta lub coś źle poustawiałeś.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś szybko co powoduje iż przy  sztywnych ustawieniach na per core np 51-51-51-50-50-50-50-50  AVX na 0 w prime95 pokazuje iż taktowanie procesora to  4500 ?. Czy Ring Ratio jest tu  decydujące ?.

Load Line mam miedzy 3 a 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal hwinfo sensor. Odpal to co testujesz i jak zauważysz zejście na 4500 to jeszcze troszkę poczekaj i daj screen z całego hwinfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zagrac dzisiaj w hwinfo (mam juz 15 level ) i zonk czarny ekran na moim starym 4790k, pora na wymiane na 10 gen

 

edit 

aaa, sorry zona jak sprzatala przypadkowo wylaczyla monior

wszystkie gry chodza jak przedtem

Edytowane przez waldimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2020 o 07:47, zozolek napisał:

Dobra wymieniłem graty na 10700k + Tomahawk MAG Z490. Kilka pytań :

  1. Płyta ma sekcję pod 12pin na górze gniazda ? Aktualnie mam pod 8pin. Czy  może to  wpłynąć na OC procka ? Czy  bezpieczniej  dokupić wtyczkę 4pin ?
  2. Możecie polecić dobry tutorial z podkręcania tych  modeli, ew na co  zwrócić uwagę, które napięcia są istotne?
  3. Widzę, że moje pamięci się gryzą - zmiana choćby command rate powoduje faila..

Ogólnie były przeboje z instalacją -  wgrałem windowsa na nowo, po instalacji sterowników od rapid tech komputer umarł... musiałem przekładać dysk  w inny slot, aby woogóle się uruchomił... sam windows również stawiany 2 razy - po  zakońcoznej  instalacji komuter poprostu padł ... nie wiem czy to może kwestia tego  brkaujacego kabla 4pin, ale nigdy  wczesniej nie miałem takich przygód

Poza tym - temperatury ok 75st w stresie (prime95) na tym ustawieniu  gaming -  napięcie może zbije i będzie jak na 7700k po  delidzie ;). Wydajność -  nie wiem, zmiana mnie kosztowała 1200zł. 7700k  świetny procek, ale w momencie nowych  gier jego  wydajność spadnie i wiecejrdzeniowce mu  odjadą jak było kiedyś z 7600k vs 7700k .

 

 

Mam 10700k i tomahawka. Nie mialem problemow z instalacja windowsa. Wtyczke podlaczalem tylko standardow 8pin i OC robilem na 5.1 all core. i gralem na tym OC bez problemow. Teraz mam stock bo nie chce go żylowac niepotrzebnie. Wymienilem chlodzenie na arctic liquid freezer II i jest bardzo fajnie . Po 10min w OCCT power test 90 stopni. W grach np valorant 60  kilka. Ramy mam 14 14 14 31 3600 ( z 3200 xpm) to chyba dobry wynik ? 

Edytowane przez Pit86pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Udało mi się poskładać 10700+Asus Z490F+Patrioty 4400. Czysty system, najnowszy bios z lipca. Wszystko na auto.

A jako, że wypadłem troche z branży potrzebna pomoc.

W windowsie na pulpicie obserwuję ciągłe skoki taktowania CPU w zakresie 800-4600. Przekłada się to na slyszalne skoki prędkosci wentyla na procku. Jakies porady jak to opanowac?

Co jeszcze z ciekawszych rzeczy poustawiac w biosie? Limity już zdjąłem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jacekcz napisał:

CPU na pewno daje radę. Winna płyta lub coś źle poustawiałeś.

Czyli jeszcze gorzej, pewnie plyta  :D

@bourne2008 o kolejny swietny zestaw :DMozesz ustawic na sztywno 4600 jak nie chcesz skokow albo kombinowac z krzywa dla wentylatora. A jesli to boxowe chlodzenie to najlepiej je zmienic  ;)
Dalej bralbym sie za ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ogider napisał:

Odpal hwinfo sensor. Odpal to co testujesz i jak zauważysz zejście na 4500 to jeszcze troszkę poczekaj i daj screen z całego hwinfo.

sRVlqeY.jpg
fzSJ2uD.png

odinstalowałem msi  dragon,  coś mieszął,  ale nie pomogło -  w sumie testuje różne ustawienia w biosie, ale jakby nie działay one woogóle ??

 

edit :

per core zmienione na zwykłe ratio i  działa, co  prawda tempy dobijają do 95 stopni -  wiec trzeba się sporo  pobawić aby było  cicho i  wydajnie

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos tutaj nie rozumiem. Mam za wysokie temperatury na i5 10600k. Wczesniej majac Arctic Freezer II 280mm juz mi nie pasowalo. Koledze skladalem zestaw na 10700k oraz Asusie Z490F i spadek widoczny temperatur w Prime. Mam zatem do was pytanie moi drodzy. Czy po prostu tutaj chodzi o lepsza budowe i odprowadzanie ciepla pod IHSem? Ciagle mnie to zastanawia, wszak 10600k powinna byc przeciez chlodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wysokie napięcia, poza tym co to za porównanie jak pewnie warunki zupełnie inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Wysokie napięcie? Myślisz, że tego nie kontroluje i proc lata sobie z jakimś napięciem. Testowane było w przedziale od 1.3v do 1.35v i taktach 4.9 i 5GHz.

Po drugie. Warunki nie są zupełnie inne, bo testy były przy otawrtych budach i na tym samym AIO od Arctica oraz tym samym programem. 

Aktualnie używam Freezer 34 Duo. Wcale nie jest bardzo gorsze od Dark Rock 4 Pro, a przynajmniej nie zasłania wszystkiego w komputerze. 

Co do mojej zastępczej płyty. Asus Z490 Tuf gaming plus gorzej stabilizuje mi pamięci niż MSI Unify. Powyżej 3600MHz nie idzie już nic zrobić i pozostaje stabilizacja timingów. Dobrze, że udało mi się wbić CAS Latency na 15, bo bym się załamał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pablo-8511 napisał:

Co do mojej zastępczej płyty. Asus Z490 Tuf gaming plus gorzej stabilizuje mi pamięci niż MSI Unify. Powyżej 3600MHz nie idzie już nic zrobić i pozostaje stabilizacja timingów. Dobrze, że udało mi się wbić CAS Latency na 15, bo bym się załamał :)

Co za memki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...