Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bourne2008 napisał:

No i gitara. I tak jestem zadowolony. ?

Ja tez nie kombinuje, do OC to sie K bierze :) Patrioty ogarnales juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Althais napisał:

To może ja coś źle rozumowałem. Jakiś czas temu czytałem wątek o AiO (nie pamiętam gdzie dokładnie) o tym, że zdarzają się rozszczelnienia, że trzeba dbać o prawidłowy poziom płynu bo zawsze coś "wyparuje" itp. Trochę to brzmi jak z silnikami mechanicznymi, które biorą olej i trzeba dbać o jego poziom.

Zatem jakie możecie polecić bezobsługowe AiO do pi razy drzwi 400 zł do 10700K ?

Jedna propozycja już padła tj Freezer 360.

AiO Kraken X62  ponad 3 lata na Intelu potem na  AMD, żadnych z w/w sytuacji nie miało miejsca, gwarancja producenta o ile dobrze pamiętam 6 lat, po 3 latach zmiana na X73, również żadnych problemów.

Kupujesz, niekoniecznie Krakena, jest wiele innych tańszych dobrych chłodzeń polecanych tutaj przez kolegów , sprawdzasz przed montażem czy nie ma wycieków po transporcie,  montujesz i używasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym glownie testujecie CPU? Realbenchem? Ten Prime95 to naprawde sie jednak nie nadaje i szkoda procka nim katowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pablo-8511 napisał:

To czym glownie testujecie CPU? Realbenchem? Ten Prime95 to naprawde sie jednak nie nadaje i szkoda procka nim katowac :/

Real Bench 2.56 z cala alokacja ramu, Blender Class Room pow 2.8 wersja blendera, Corona Benchmark, OCCT bez AVX duze dane, CB20 zapetlony, AIDA cpu/fpu/cache test. Testow jest mnostwo, od wyboru do koloru. Osobiscie robie w 4-5programach i pozniej gry siedzace na cpu/ram. Nie ma bata zeby sie cos wysypalo. Nie twierdze ze blenderem nie mozna ale nie small fft, gdybym teraz to wrzucil to  wlatuje mi 300W na cpu i moge patrzec czy sie gdzies dym nie ulatnia :rotfl: Prime Blend jest spoko testem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym testowaniem to różnie bywa. Ja testowałem swoje pamięci MemTestPro i Prime95, gdzie nie było żadnych błędów, a i tak mi wywalało grę w Civilization VI. Dopiero po zwiększeniu napięć wszystko zaczęło hulać stabilnie.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime 95 i test pamieci?? No nie bardzo :naughty: TM5 i HCI :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Prime 95 i test pamieci?? No nie bardzo :naughty: TM5 i HCI :thumb:

HCI mam, natomiast co to jest TM5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, novi napisał:

Zanim płyn wyparuję w aio, to masz bite 3 lata

Czyli jednak po tych 2-3 latach trzeba tam zajrzeć i ewentualnie dolać czynnika chłodzącego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Passt napisał:

HCI mam, natomiast co to jest TM5??

To czym tu wiekszosc testuje, chyba jeden z najlepszych testow i dosc szybkich.

Odpalasz jako administrator i czekasz az przeleci 10cykli.

https://easyupload.io/1jmmp7

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki wielkie za linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich obserwacji przy podkręceniu stwierdzam, że najlepiej całkowicie spuszczać z kagańca płytę (max performance i usuwać limity) oraz dać manualne napięcie. LLC na 6 Idealnie stabilizuje mi napięcie. Offestami i adaptive mam strasznie duży rozrzut i nie wiem czy chcę się dalej w to bawić, więc daje na manualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze przy oc procesora należy też podnosić ring ratio? Pytam bo w sumie mam teraz 5.1/4.8 i testy przechodzi zarówno blender jak i realbench, w bf5 nie miałem crasha, a jednak czasami w hwinfo pokazuje mi cache error. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pokazuje cache error tzn ze zbyt niskie napiecie ale 5.1/4.8 kasza to juz trzeba czasem mocno woltowac i gra nie warta swieczki w stosunku do okczka nizej. Ja podczas syntetykow i blender zawsze mam hwinfo wlaczone bo test moze przejsc a bledy sie i tak pojawia. Podnoszenie cache jest dowolne tak jak OC procesora, warto ale wszystko zalezy od konkretnej sztuki. Ja odpuscilem 5.1/4.8 bo zysk w grach zaden a roznica w napieciu miedzy 5.0/4.7 jest ogromna co przeklada sie na 25W mniej podczas syntetykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 15:18, bourne2008 napisał:

Ten procek ma boosta max do 4.8GHz. Nie oczekuje 5GHz. Pytam tylko czy się da zrobić 4.8 all core czy nie. 

takie rzeczy to tylko haswell'ach a nie  w Sky... Comet Lake

22 godziny temu, Althais napisał:

Czyli jednak po tych 2-3 latach trzeba tam zajrzeć i ewentualnie dolać czynnika chłodzącego...

nie dolejesz bo często nie masz takiej możliwości ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Auberon napisał:

takie rzeczy to tylko haswell'ach a nie  w Sky... Comet Lake

nie dolejesz bo często nie masz takiej możliwości ...

Czyli wyparuje i do kosza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Althais napisał:

Czyli wyparuje i do kosza?

Na krakena daja 6lat gwarancji, z pewnoscia wystarczy i duzo wczesniej mi sie znudzi ;) Nie wszystko trzeba kupowac dla wnuków

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanko, czy któryś z Was kupował ze sklepu "Zadowolenie.pl" ?? ceny mają naprawdę dobre ?

Chodzi mi po głowie 10900k + Z490-E Gaming 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 2.08.2020 o 18:46, Althais napisał:

Czyli jednak po tych 2-3 latach trzeba tam zajrzeć i ewentualnie dolać czynnika chłodzącego...

Tak. Takie uroki chłodzenia cieczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sniper76 napisał:

Drobne pytanko, czy któryś z Was kupował ze sklepu "Zadowolenie.pl" ?? ceny mają naprawdę dobre ?

Chodzi mi po głowie 10900k + Z490-E Gaming 

Kupuję od nich od bardzo dawna, jeszcze przed 2006-2008 gdy doszło do zmiany właściciela.

U mnie zero problemów z dostawami, zabezpieczeniem produktów itd. Tylko raz coś mi nie pasowało (chodziło chyba że cena na fakturze mi się nie zgadza [chyba o 10zł], płatność za pobraniem więc faktura wydrukowana szybciej niż zamówienie zostało złożone i wysłane), telefon na infolinię i w 5 minut miły gość pani operatorki infolinii załatwił wszystko.

Sklep legitny (zadowolenie=alsen).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 15:28, bourne2008 napisał:

No i gitara. I tak jestem zadowolony. ?

zobacz po bclk na 101, 102, 102.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, RyszardGTS napisał:

Kupuję od nich od bardzo dawna, jeszcze przed 2006-2008 gdy doszło do zmiany właściciela.

U mnie zero problemów z dostawami, zabezpieczeniem produktów itd. Tylko raz coś mi nie pasowało (chodziło chyba że cena na fakturze mi się nie zgadza [chyba o 10zł], płatność za pobraniem więc faktura wydrukowana szybciej niż zamówienie zostało złożone i wysłane), telefon na infolinię i w 5 minut miły gość pani operatorki infolinii załatwił wszystko.

Sklep legitny (zadowolenie=alsen).

Dzięki wielkie kolego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej isc w aio corsair h115i pro czy lepiej zostac przy powietrznym? Chodzi mi po glowie noctua d15s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...