Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Jo, zaktualizowalem i jest opcja zegara, thnx.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego oni nie wymyślą "Intel Core Avengers Edition" :rotfl:

06_intel_core_avengers_edition_limitowan

Niech dorzucą do pudełka Kamienie Nieskończoności, pstrykniemy palcami i AMD nigdy nie istniało, a wtedy 10700K to 4/8 :rotfl: 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, do kupienia w Wietnamie. https://www.guru3d.com/news-story/intel-is-preparing-new-ka-cpusincluding-i9-10900kai9-10850kai7-10700ka-and-i5-10600ka-spotted.html

Muszę znowu poczytać OCB z limitami turbo na niebieskim kotlecie, MCE odpada bo proc wywala po 100*C jak zobaczy SmallFFT.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na tym apexie na obrazki z 5000MHz ddr4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma szans, ponad 32*C ambient przez kolejny tydzien.

Z wlaczonym MCE mam 93*C w Realbenchu...

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, czolgista778 napisał:

Raczej nie ma szans, ponad 32*C ambient przez kolejny tydzien.

Z wlaczonym MCE mam 93*C w Realbenchu...

On pisze o ramie a cepa ustaw recznie a nie automaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, CS_pAqu napisał:

Dobra juz mam, na topie 240mm na przod 280mm. Tylko rozchodzi się o wymiary chłodnicy, która jest grubsza od innych aio. Nie wiem czy będzie pasowac.

Jest jakas zauwazalna roznica na korzysc 280mm wzgledem 240mm? Bym na top zamontował.

Odswiezam, bo nie wiem co mam robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, czolgista778 napisał:

Niebieski dziad poskładany xD Aż strach pomysleć jak to piznie na wartości jak wejdzie Zen3 :E

ulMwyvL.png

No to chyba dobrze nie? ??

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups. ☠️

Niezły wyciek danych w Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dopiero pierwsza seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, czolgista778 napisał:

 Aż strach pomysleć jak to piznie na wartości jak wejdzie Zen3 :JEST 

 

Poleci łeb na szyje... :E


hy0kEip.jpg

Q9ZPZHj.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się podkręcać :E

7 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

On pisze o ramie a cepa ustaw recznie a nie automaty ;)

Ale kręcąc RAM, podkręcasz cepa woltując kontroler. Ale kij z tym, na stocku XMP 4400C19 ładuje 1.40/1.50V IO/SA xD.
Dla mnie to jest największa zagadka wspołczesnych komputerów - kto certyfikuje takie zestawy? Co z gwarancją? Nikt jakoś tego nie potrafi wytlumaczyć, wszyscy pieją że nie dawać więcej jak 1.30 a tutaj cyk 1.50 i działa?

Poza tym nie chce mi się już podrkęcać gratów, wyrosłem z tego. Włączam XMP, MCE żeby trzymał te 4.8-4.9GHz all-core i czapka. Z limitami w Realbenchu siada do 4.3-4.4 a w SmallFFT AVX do 3800~.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intelowi z wora wysypały się małpki, zabawki, miśki, grabki i foremki z wiaderkami. Ciekawe jak dokładne są potencjalne informacje, podobno wylały się też schematy od CPU i podstawek. Czyżbyśmy mieli w końcu okazję poznać pinmap LGA 1200 na dniach? :cool:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidoxx napisał:

Poleci łeb na szyje... :E

  Ukryj zawartość


hy0kEip.jpg

Q9ZPZHj.jpg 

 

 

No, ale ten drugi ma więcej rdzeni wiec musi być droższy. Tak, wiem zaraz ktoś wyskoczy że w grach ta ilość się nie liczy i że ten na górze jest  lepszy. Tylko że PC nie tylko do gier służy a nie każdemu jest potrzebny od razu Threadripper do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy sie zastanawiasz - po prostu kupić oba XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, czolgista778 napisał:

Nie chce mi się podkręcać :E

Ale kręcąc RAM, podkręcasz cepa woltując kontroler. Ale kij z tym, na stocku XMP 4400C19 ładuje 1.40/1.50V IO/SA xD.
Dla mnie to jest największa zagadka wspołczesnych komputerów - kto certyfikuje takie zestawy? Co z gwarancją? Nikt jakoś tego nie potrafi wytlumaczyć, wszyscy pieją że nie dawać więcej jak 1.30 a tutaj cyk 1.50 i działa?

Poza tym nie chce mi się już podrkęcać gratów, wyrosłem z tego. Włączam XMP, MCE żeby trzymał te 4.8-4.9GHz all-core i czapka. Z limitami w Realbenchu siada do 4.3-4.4 a w SmallFFT AVX do 3800~.

działać będzie ale nie w trybie Auto, jeżeli nie masz kontroli to tez RMA cie nie ominie, ustawiając w trybie Auto które jest zależne od pochodnych OC a tym samym jak płyta nie ma kagańca to będzie pompować ile się da już przy śmiesznych wartościach pokroju 4400, a do 4400 na dobrej płycie wystarczy max 1.3 i nie potrzeba do tego selekta, dla niektórych wartości 4700+ wymagane jest od kontrolera już 1.4v+ dla SA nie ma tajemnicy by odpalić 5k to poniżej 1.5v będzie ciężko, ale nie komentujmy tego w ten sposób ze XMP+Auto=działa bezpiecznie,  miedzy XMP a Manualne OC jest chyba nawet 10% różnicy na przepustowości i wtedy zależnie od aplikacji różnice są większe lub mniejsze a na pewno jest krótszy czas dostępu, który to zarazem jest bardzo istotny.

PS

Każdy podkręca na swoje możliwości, i tu nie ma takiej wymówki ze XMP będzie lepsze, tu działa raczej "słowo kluczowe" nie dam rady to wysłużę się XMP", aktywowanie XMP na wysokich częstotliwościach generuje gotowanie się podkręconego cepa w sekundzie przy obciążeniu i tu tryb Auto będzie tylko potęgował owa przypadlosc , możesz sobie odpowiedzieć dlaczego cep wbija ci na stówkę już w pierwszym cyklu Small

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, VSS napisał:

działać będzie ale nie w trybie Auto, jeżeli nie masz kontroli to tez RMA cie nie ominie, ustawiając w trybie Auto które jest zależne od pochodnych OC a tym samym jak płyta nie ma kagańca to będzie pompować ile się da już przy śmiesznych wartościach pokroju 4400, a do 4400 na dobrej płycie wystarczy max 1.3 i nie potrzeba do tego selekta, dla niektórych wartości 4700+ wymagane jest od kontrolera już 1.4v+ dla SA nie ma tajemnicy by odpalić 5k to poniżej 1.5v będzie ciężko, ale nie komentujmy tego w ten sposób ze XMP+Auto=działa bezpiecznie,  miedzy XMP a Manualne OC jest chyba nawet 10% różnicy na przepustowości i wtedy zależnie od aplikacji różnice są większe lub mniejsze a na pewno jest krótszy czas dostępu, który to zarazem jest bardzo istotny.

PS

Każdy podkręca na swoje możliwości, i tu nie ma takiej wymówki ze XMP będzie lepsze, tu działa raczej "słowo kluczowe" nie dam rady to wysłużę się XMP", aktywowanie XMP na wysokich częstotliwościach generuje gotowanie się podkręconego cepa w sekundzie przy obciążeniu i tu tryb Auto będzie tylko potęgował owa przypadlosc , możesz sobie odpowiedzieć dlaczego cep wbija ci na stówkę już w pierwszym cyklu Small

Wbija na stowke bo plyty z wlaczonym XMP zdejmuja PL, dlatego. I cep wchodzi na 250W+ przy 30*C temp powiterza norma.

Mnie podkrecanie przestalo interesowac od czasow Ryzena, jesli juz to XMP, F10 i git.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kontrolery były poza obrębem procesora to wyglądało to zupełnie inaczej, teraz każdą wartość V którą odnosi się do powierzchni roboczej procesora będzie w pewnym stopniu podbijać Ambiente cepa, mniej lub więcej ale będzie to miało znaczenie na Temperatury końcowe, i PL ma tu znaczenie ale nie jest to jedyny punkt który będzie definicja, nie pamiętam już jakie różnicę notowałem przy CPU korzystając  z IGPU przy Binowaniu @Z370  RAM 2133 i 4k ale na pewno były to wartości dość znaczące przy obciążeniu procesora i kontrolerów, ostatnio tylko sprawdzałem jakie różnice są miedzy 2133 a 4400 i wychodzi na to ze zachowując granice przyzwoitości da się zagrać w LINXa/SmallFFT i zarazem nie da sie, dlatego zazwyczaj testowanie AVX i Kontrolera RAM jednocześnie będzie generowało dość restrykcyjne ustawienia i na pewno XMP z uwagi na wartości V w trybie Auto będzie tu dość sporym schodem,

ps

czy nie będzie lepiej poświęcić więcej czasu i ustawić RAM zgodnie z sztuka ???,  kiedyś poświeciłem kilka tygodni i od tamtego czasu tylko aktualizuje biosy i wgrywam profile o ile nic nie stoi na przeszkodzie bo z Asusem to rożnie bywało ale ostatnimi czasy jakoś to dobrze działa i żadnego bsoda nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi jak brzytwa na Apexie, MSI Tomahawk odesłałem ;-) Sprawdzałem SmallFFT z AVX i Freezer II 360 utrzyma go z MCE poniżej Tjmax ale ostatnio zmierzyłem ambient 32*C także nie ma co się rzucać z motyką na słońce no i Freezer ma tylko 1800RPM wentylatory, musiałbym znowu dokupić Bionixy 2100 albo jakieś Vardary.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jak coś dobrze działa i weryfikuje się ponadprzeciętnymi permeametrami to dokleja się Pixa do rozmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mówił o ponadprzeciętnych właściwościach? Oprócz napięc IO/SA :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czolgista778 napisał:

chodzi jak brzytwa na Apexie,

 

 

jak czytam takie spostrzeżenia to mogę sie spodziewać dość sensownych ustawień a jak widz ma to odebrać ?, brzytwa w sensie tak sobie nic nadzwyczajnego czy raczej brzytwa to coś więcej jak zwykły średniak, nie żebym się czepiał ale ostre wypowiedzi maja dość słabe relacje względem wartości osiąganych na poziomie pazdziocha, do tego Apex który sam z siebie prowadzi za rączkę w każdym kierunku podkręcania i tu jako uzytkownik  moge tylko powiedziec ze Apexa nie da sie nie ogarnac ramu na wysokim Multi, prawda od 4700 zaczyna sie gorka ale wszystko ponizej daje rade

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś jinxa XD Oba XMP są kompletnie niestabilne na tych patriotach, ostatni raz kupuje te pamięci - oba profile XMP, 4266 i 4400 sypią błędami w TM5 aż miło. Zaraz załaduje 3800 C14 Neo z TR'a i zobaczymy, może być CPU śmietnik.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nikt nie kupuje patriotow 4400 dla XMP :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...