Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki pobor ma 10700k w okolicach 1.3v w prime95 small ftts?  240w przy 1.25v na 8700k to wcale nie malo mi się wydaje :) .Occt duże dane sypie błędami po 5 sekundach, małe dane 20min bez błędu, prime 10 min bez błędu ... A mi grę wywala do pulpitu :E . 

fc3d61d23f49cbe2.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy. gdzie bez błędu? Pierwszy wątek już leci. Jak sypie się w grach to jest bardzo niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, novi napisał:

Jaki pobor ma 10700k w okolicach 1.3v w prime95 small ftts?  240w przy 1.25v na 8700k to wcale nie malo mi się wydaje :) .Occt duże dane sypie błędami po 5 sekundach, małe dane 20min bez błędu, prime 10 min bez błędu ... A mi grę wywala do pulpitu :E .

Gdybym mial LC to moze bym ci sprawdzil ale na AIO nie ma szans, zreszta ten test  jest beznadziejny i nie wiem po co nim testujesz, gdybym go wlaczyl to 350W wrzuci jak nic i cep zagotowany, teraz sobie odp ktory program realnie tak obciaza ? Zreszta jeden test nie jest zadnym wyznacznikiem stabilnosci bo moze sie cep wylozyc na prostych rzeczach. Masz prosty przyklad jak occt ci sie wyklada, inne dane i proc lezy. Wiec jesli bedziesz opieral sie tylko o 1-2 programy to nie bardzo ta stabilnosc sprawdzisz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, napisał:

Yyy. gdzie bez błędu? Pierwszy wątek już leci. Jak sypie się w grach to jest bardzo niestabilny.

Jak zakończyłem test, to pokazało 0 error w okienku hmm.

 

Testów masę robiłem, już duże dane się naprawiły, dalej mam bug, jak włącze hwinfo + occt duże dane to sypie błędami, bez hw nie ma problemu, właśnie sprawdziłem. 

Myślę, czy brać 10gen czy obóz przeciwny. Poczekam, zobaczę co ciekawego się trafi to wezmę :) . 

W 10gen celuję w i7, chciałbym żeby podczas gry pobór był nie ogromny, bo w aktualnych upałach pc działa jak kaloryfer :/ . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w Apexie to Ci nie powiem chociaż mogę sprawdzić jak chcesz tylko muszę go pobrać, ale w bf5 zależnie od mapy to przy 5.0/4.7 1.29v więcej jak 120-130w chwilowo nie widziałem. Zazwyczaj w okolicach stówki, raz 80w, raz 110w jednak kręci się w okolicy 100w

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w bf masz taki pobór na 8/16 oc, to w apexie będzie mniejszy. Chyba ugryze 10gen :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz. W sumie to pytanie mógłbym zadać w dziale z AMD, ale tu też pasuje:

W intelu aktualnie mamy tak: socket 1200 i procesory 10XXX+ następna generacja też podobno wejdzie na ten socket.  Zasłyszane na Youtube.

W AMD: socket AM4 i procesory serii 3000 + później najprawdopodobniej seria 4XXX. Następna generacja to już  nowe gniazdo.  Analogicznie Intel.

Wiem, że Intel ma swoje wady, ale dlaczego po tym co opisałem wyżej powszechnie uważa się AMD za bardziej przyszłościowy? Tu i tu założymy co najwyżej tylko jeszcze jedną kolejną generacje procesorów.

Na tym polu to chyba remis raczej.

Edytowane przez Flik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd byl bardziej przyszłościowy rok temu, teraz na obie podstawki wejdzie jeszcze jedna gen prockow , jeśli intel niczego nie zmieni. Wiec przyszłość obu platform jest taka sama, jedynie kwestia tego co pokażą nowe procki z obu obozów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cośkolwiek wiadomo o tych nowych gniazdach obu platform jak to będzie wyglądało? Czy to jeszcze zbyt odległa przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plotek to nastepne gniazdo Intela ma byc az na 3 generacje, zamiast 2. AMD AM5 prawdopodobnie 4-5 generacji. Oba z DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może link do pobrania tm5 z configiem v3 lub jakimś jeszcze mocniejszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Flik napisał:

Wiem, że Intel ma swoje wady, ale dlaczego po tym co opisałem wyżej powszechnie uważa się AMD za bardziej przyszłościowy? Tu i tu założymy co najwyżej tylko jeszcze jedną kolejną generacje procesorów.

Mit przyszłościowości wziął się z tego, że można więcej generacji procków wrzucić na jeden socket. Problem w tym, że nawet tu na forum ci sami co pisali o przyszłościowości zmieniali swoje 1700-1800X-2700X na 3600-3700X bo w grach fps dużo więcej :E No i generalnie to jest ok, tylko, że te zmiany odbywały się z dużą stratą finansową, 1-2 gen tak poleciały na wartości w ekspresowym tempie, że za to byś opitolił dwie zmiany płyt pod intela :E A jakbyś się wczytał dobrze w temat o ryzenach to bardzo szybko zauważysz, że większość co nakupowała B350/X370 już dawno te płyty pozmieniała, czasem po dwa razy. 

A jak ktoś te prawie 3 lata temu raz kupił 8700-8700k to do dzisiaj ma spokój, a i proc więcej warty przy ewentualnej odsprzedaży.

Lada moment premiera ampere i sytuacja się pewnie powtórzy, 8700K będzie się dalej świetnie trzymał, a 3600-3700X będzie znowu zostawał w tyle mocniej i co niektórzy znowu zmienią dokładając kilka ładnych stówek. Jakbyś sobie to wszystko podliczył to mogą wyjść bardzo ciekawe liczby ;)

  • Haha 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać że RocketLake z rdzeniami CypressCove może wcale nie wypadać gorzej od WillowCove. CypressCove bliżej do SunnyCove co wcale nie musi oznaczać gorszego IPC ze względu na to że ma ten sam typ podsystemu pamięci cache co Skylake i SunnyCove czyli inclusive a WillowCove tak samo jak Skylake-X typu non-inclusive.

Rdzeń x86 Skylake L1-D 32KB, L2 256KB i L3 2MB(inclusive cache)

Rdzeń x86 SunnyCove L1-D 48KB, L2 512KB i L3 2MB(inclusive cache)

Rdzeń x86 CypressCove L1-D 48KB, L2 512KB i L3 2MB(inclusive cache)

Rdzeń x86 Skylake-X L1-D 32KB, L2 1MB i L3 1.375MB(non-inclusive cache)

WillowCove L1-D 48KB, L2 1.25 MB i L3 3MB(non-inclusive cache)

Chyba nie trzeba wspominać który podsystem cacheu lepiej się sprawdza w grach. Jeśli RocketLake będzie miał takty na poziomie 5 GHz to może być to zacny procek zwłaszcza do gier. CypressCove może mieć tak jak SunnyCove IPC wyższe średnio o 18% w odniesieniu do Skylakea.

 

Edit:

WillowCove wzorem Skylake-X może w pewnych sytuacjach/scenariuszach wypadać gorzej niż SunnyCove pod względem IPC. Układ Icelake(x86 SunnyCove) w 10nm ma problem z uzyskaniem wyższego zegara za to układ Tigerlake(WillowCove) w 10nm Super Fin osiąga zdecydowanie wyższe takty. Na slajdach Intel sam przyznaje że co do Tigerlake mieli dwa wyjścia:

1. Wzrost IPC 

2. Wzrost taktowania 

Intel wybrał drugą opcję i przeprojektował podsystem cache w WillowCove względem SunnyCove z cacheu typu inclusive do cacheu typu non-inclusive co oznacza że pewnych scenariuszach IPC może być niższe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez AMDK11
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Kowal napisał:

Mit przyszłościowości wziął się z tego, że można więcej generacji procków wrzucić na jeden socket. Problem w tym, że nawet tu na forum ci sami co pisali o przyszłościowości zmieniali swoje 1700-1800X-2700X na 3600-3700X bo w grach fps dużo więcej :E No i generalnie to jest ok, tylko, że te zmiany odbywały się z dużą stratą finansową, 1-2 gen tak poleciały na wartości w ekspresowym tempie, że za to byś opitolił dwie zmiany płyt pod intela :E A jakbyś się wczytał dobrze w temat o ryzenach to bardzo szybko zauważysz, że większość co nakupowała B350/X370 już dawno te płyty pozmieniała, czasem po dwa razy. 

A jak ktoś te prawie 3 lata temu raz kupił 8700-8700k to do dzisiaj ma spokój, a i proc więcej warty przy ewentualnej odsprzedaży.

Lada moment premiera ampere i sytuacja się pewnie powtórzy, 8700K będzie się dalej świetnie trzymał, a 3600-3700X będzie znowu zostawał w tyle mocniej i co niektórzy znowu zmienią dokładając kilka ładnych stówek. Jakbyś sobie to wszystko podliczył to mogą wyjść bardzo ciekawe liczby ;)

Zapominasz oczywiście o cenach. Ryzen 3600 kosztuje 800zł płyta do niego 300-400zł. 3700x 1100zł i płyta 400zł.

8700 i 8700k było mało więc cena jest wysoka na rynku wtórnym a kupno tego sprzętu zamiast ryzena 3600 z niepewnego źródła to czysta głupota.  Skoro można mieć nowy sprzęt o podobnej wydajności.

Ceny 10600,k, 10700 już spadły i 10600k kosztuje 1150zł a 10700 1500zł  ale ceny normalnych płyt dalej są od ponad 800zł  wzwyż.  Do tego dochodzi koszt chłodzenia ponieważ boxowe nie poradzi sobie z odblokowanym boostem na wszystkich rdzeniach.

Przepaść cenowa między AMD a intelem jest zbyt duża i nie wiem co musiałoby się stać żeby stracił więcej na takim zestaie amd niż na intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

A I5 10400F 735 zł + płyta 250 zł ?

Trzeba by było przeliczyć całą ścieżkę i straty na odsprzedaży.

8700 i 8700k było mało więc cena jest wysoka na rynku wtórnym a kupno tego sprzętu zamiast ryzena 3600 z niepewnego źródła to czysta głupota.  Skoro można mieć nowy sprzęt o podobnej wydajności.

Koledze zapewne chodziło o osobach które mają te procesory od premiery vs użytkownicy amd którzy zmieniali procka 3x i pewnie płyty po drodze i pamięci.
 

R7 1700 z tego co pamiętam premiera 1600 zł dzisiaj odstaje od 8700k (1650zł) w grach.

Edytowane przez Kubinki_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

też mogę napisać ryzen 3600 - 780zł, płyta 250zł.

Tu wychodzi twoje głupie fanbojstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wompierz napisał:

Zapominasz oczywiście o cenach.

Oczywiście, że nie. Nie wiem po co piszesz o aktualnych cenach (de facto pomału wyprzedażowych) jak ja pisałem o poprzednich generacjach i kosztach wymiany procesorów, które były spore.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wompierz napisał:

.Przepaść cenowa między AMD a intelem jest zbyt duża i nie wiem co musiałoby się stać żeby stracił więcej na takim zestaie amd niż na intelu.

Jak kupowałem 8700k w proline to Ryzen 2700 był 100tanszy bo się zastanawiałem co wybrać. Wiec twój mit o cenie prysnął a w dodatku przytaczasz ryzena 3600 którego wtedy nie było. A jak wiadomo 8700k objeżdża poki co cały lineup amd w grach. Kupilem go za 1550zl wtedy. Kolega wyżej ewidentnie podkreślił kto za tamtych czasów kupił 8700k ma do dziś spokój a Ty odnosisz się nie na temat pisząc o Zen2 których wtedy nie było. No ale jakoś amd trzeba usprawiedliwić ;) Kiedy to R2700 traciło się polowe ceny to intela można było sprzedać za niewiele mniej niż sie kupiło a używki teraz chodząc drożej niż nowe 2700X. Inwestycja w amd i ich przyszłościowosc to bzdura bo zmiany na lepsze cpu wychodziły podobnie lub drożej nie wspominając już o zmianie mobo. Ten cep jeszcze śmiało będzie konkurował z Zen3 w grach.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kowal napisał:

A jak ktoś te prawie 3 lata temu raz kupił 8700-8700k to do dzisiaj ma spokój, a i proc więcej warty przy ewentualnej odsprzedaży.

Lada moment premiera ampere i sytuacja się pewnie powtórzy, 8700K będzie się dalej świetnie trzymał, a 3600-3700X będzie znowu zostawał w tyle mocniej i co niektórzy znowu zmienią dokładając kilka ładnych stówek. Jakbyś sobie to wszystko podliczył to mogą wyjść bardzo ciekawe liczby ;)

Nic dodac nic ujac :D Jeden cep objedzie cala podstawke AM4 bez wydawania zlotowki dodatkowej a jak dusza zparagnie to posadzi 9900k i dalej bedzie killer w grach.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pozbyłem się cpu i mobo w dobry pieniądzach. Zaczyna mnie kusić i5 10400F + Z490.

i5 10400F zaczyna kosztować dobre pieniądze, tylko Z490 drogie są. Mam e-die więc ram wysoko poleci.

Myślę o i5 10400F + Z490 Gaming Plus.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Dobrze, że pozbyłem się cpu i mobo w dobry pieniądzach. Zaczyna mnie kusić i5 10400F + Z490.

i5 10400F zaczyna kosztować dobre pieniądze, tylko Z490 drogie są. Mam e-die więc ram wysoko poleci.

A Ty czasem nie miales czekac na Zen3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ale nie mogę wytrzymać, może coś kupię bo portfel pęcznieje,

zaraz się rozerwie XD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kowal napisał:

Lada moment premiera ampere i sytuacja się pewnie powtórzy, 8700K będzie się dalej świetnie trzymał, a 3600-3700X będzie znowu zostawał w tyle mocniej i co niektórzy znowu zmienią dokładając kilka ładnych stówek. Jakbyś sobie to wszystko podliczył to mogą wyjść bardzo ciekawe liczby ;)

PRZYSZŁOŚCIOWOŚĆ ma swoją cenę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...