Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, pablo-8511 napisał:

Nie cackaj sie. Daj 4.9GHz przy 1.31v na sztywno (manual, nie adaptive). Moja beznadziejna sztuka tyle robi. Pobaw sie jeszcze LLC. Znajdz takie ustawienie ktore najmniej "oszukuje" napiecie. Monitoruj napiecie w stresie. Ja uzywam CPU-Z oraz HWinfo. Pamieci daj na auto. Pousuwaj wszystkie limity. Stabilnosc testuj w Realbenchu i grach.

Za małe miałem CPU SA Ustawiłem na 1.20v a na CPU 1.23V i stabilnie chodzi na 4,6ghz na wszystkie rdzeniach. 5ghz stabilnie idzie na 1.29v. Jutro zobacze 5.1ghz ale to już pewnie będzie ciężko.

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy procesor 1085k różni się od 1090k tylko 100mhz mniej? 10850k mają potencjał OC? 

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fikołek Gorszy bin, tzw. odrzuty z 10900k. Też się podkręcają (podobno trochę gorzej), zależy na jaką sztukę trafisz.

Edytowane przez IIMechatronikII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z  dziurami bezpieczeństwa w 10 gen Inteli? Są nie ma? Bo coś ostatnio ucichło  o dziurawych Intelach. Tematu nie ma? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, blubaju napisał:

A jak tam z  dziurami bezpieczeństwa w 10 gen Inteli? Są nie ma? Bo coś ostatnio ucichło  o dziurawych Intelach. Tematu nie ma? ?

Dziury jak dziury ale łatki do nich w windows mają realny wpływ na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, eagle napisał:

Dziury jak dziury ale łatki do nich w windows mają realny wpływ na wydajność.

ciekawa teoria a nawet bardzo, przy podmianie procesora i uaktualnienie Windy bez ponownej instalacji systemu i na wlaczonych wszystkich latkach zegar w zegar wyszlo mi okolo 4% lepsze single core na 10th,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 23:29, licho52 napisał:

To CPU wykarmi każdą kartę w trybach 2K+ do gier....Wwalanie więcej kasy i/lub czekanie na cuda niewidy w dzisiejszej sytuacji uważam jest bez sensu.

Na cuda może i nie, ale na obniżkę cen ?

 

Mam podobny dylemat i zastanawiam się, czy kupować dziś czy liczyć na to, że po premierze AMD Intel troszkę stanieje ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotero napisał:

Na cuda może i nie, ale na obniżkę cen ?

 

Mam podobny dylemat i zastanawiam się, czy kupować dziś czy liczyć na to, że po premierze AMD Intel troszkę stanieje ?‍♂️

i7 10700K moza czesto kupic za ~1500pln. Jesli to jest drogo to nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, VSS napisał:

ciekawa teoria a nawet bardzo, przy podmianie procesora i uaktualnienie Windy bez ponownej instalacji systemu i na wlaczonych wszystkich latkach zegar w zegar wyszlo mi okolo 4% lepsze single core na 10th,

Rzeczywiście jest ciekawa twoja teoria i testy. W teście 9900k przy jednej z łatek a nie wszystkich odnotowano spadek nawet 9%. https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Windows-10-Security-Patch-Slowed-Intel-Core-i9-9900K-in-Pix4D-Metashape-RealityCapture-1461/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzę co mi monitor wyświetla i jaki miał bym mieć w tym interes by pisać inaczej jak jest ??, zawsze w syntetykach moj system weryfikował się odrobinę mniejszym single i multi core względem innych systemów nie byla to duza różnica ale ja nie oszczędzam na Apkach i rejestrach wiec nie wydawało mi się to dziwne, ciekawe jest to ze po podmianie z 9->10th i tym samym zegarze wydajność jednego rdzenia skoczyła dość mocno, wersja Windowsa 1909,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piotero napisał:

Na cuda może i nie, ale na obniżkę cen ?

 

Mam podobny dylemat i zastanawiam się, czy kupować dziś czy liczyć na to, że po premierze AMD Intel troszkę stanieje ?‍♂️

Jeśli bym potrzebował kompa na ten moment prawdopodobnie wziąłbym 10600k lub czysto rozrzutnie 10700k.  Do gier 10600k kompletnie wystarczy i jest tańszy  (do appsów 10700k doda swoje).  I wtedy mam coś co mnie przeciągnie do końca 7 fal COVIDA :)

Obniżka cen zawsze będzie ale kiedy?  Wielu czekało na obniżkę cen R5 3600 i się doczekali...jest najdroższy od roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD-Ryzen-5600-X-vs-Intel-Core-10600-K.j

sens kupowania i5-10600K znika, tak jak stopniowo innych CPU Intela

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli wykres mówi prawdę nie znika ponieważ i5 10600K jest proporcjonalnie tańszy aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko mam?

Wpisuje sobie numery Batch i S/N na stronie: https://supporttickets.intel.com/warrantyinfo

Wyskakuje mi tylko 

Batch Number (FPO):

Serial Number (ATPO):

Estimated Warranty Expiration:

October 12, 2023

Batch Number (FPO) has been updated due to invalid Batch/Serial Number combination.

Numery pominąłem tutaj.

Czyli tylko do kiedy jest gwarancja. (chyba, że słabo znam angielski i to znaczy co innego.?

To tak ma być, czy coś robie źle? Czego moge się dowiedzieć o swoim procesorze po wpisaniu tych numerów na powyższej stronie?

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze, ale czy po wpisaniu tych numerów jest tylko info o terminie do jakiego mam gwarancje? Nic więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się może ktoś z jakimiś dziwnymi trzaskami dźwięku, lub ten dźwięk mam wrażenie że jest w pewnych momentach opóźniony? Dzieje się to w BF5, czasami na przykład po przeładowaniu broni animacja się już skończyła a dźwięk pojawia się po chwili, podobnie jest w CODMW, tutaj natomiast przy ogrodzeniu też czasami słyszę taki trzask chwilowy. Zauważyłem też że podczas otwierania jakiegoś programu co jakiś czas słychać takie piknięcie, nie wiem jak to opisać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Saren7 napisał:

Nawet jeżeli wykres mówi prawdę nie znika ponieważ i5 10600K jest proporcjonalnie tańszy aktualnie.

Dopiero co fani Intela przekonywali, że kupują 10-tą generację, bo jest szybsza w grach (i nie tylko) od AMD 3000, a dla nich liczy się wydajność. Czyli co, Intel staje się budżetowy? Jedynym CPU Intela, które osobiście polecam to i3-10100F za 370-400 zł, bo jest opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kynareth napisał:

Dopiero co fani Intela przekonywali, że kupują 10-tą generację, bo jest szybsza w grach (i nie tylko) od AMD 3000, a dla nich liczy się wydajność. Czyli co, Intel staje się budżetowy? Jedynym CPU Intela, które osobiście polecam to i3-10100F za 370-400 zł, bo jest opłacalne.

3600 po ponad 900 zł też jest opłacalny wg. Ciebie? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kynareth napisał:

Czyli co, Intel staje się budżetowy?

Nie przywiązywałbym aż takiej wagi do tego wykresu, ponieważ jest ze strony AMD i jest troszkę zmanipulowany, pokazując wydajność per $ przy nieaktualnych cenach Intela.

Dodatkowo jest uśredniona, więc wystarczy dać te gry, które wyjątkowo lubią AMD i wynik idzie do góry :D

Trzeba poczekać na premierę i niezależne testy

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...