Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grekuu napisał:

Witam przymierzam się do kupna procka na "lata " i myślę nad i9  , 10850k jest tańszy od 10900k  ale czy bardziej opłacalny? Lepiej się kręci mniej się grzeje? Czy co wynika z faktu jego taniosci  oprocz tego ze ma 100 Mhz mniej?

Na przyszły tydzień czarny piatek więc pewnie spadnie do tych 2000

Według tego porównania różnią się nieznacznie zegarami. Ale czy teraz da się kupić procesor na lata, to mam wątpliwości :) Też się zastanawiałem nad i9, ale stanęło na i7 10700K. W razie braku 'mocy' w przyszłości wymienię na coś z 11 generacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grekuu napisał:

Witam przymierzam się do kupna procka na "lata " i myślę nad i9  , 10850k jest tańszy od 10900k  ale czy bardziej opłacalny? Lepiej się kręci mniej się grzeje? Czy co wynika z faktu jego taniosci  oprocz tego ze ma 100 Mhz mniej?

Na przyszły tydzień czarny piatek więc pewnie spadnie do tych 2000

Jeśli wierzyć testom na Techpowerup to 10850K w pewnym sensie jest nawet lepszy niż 10900K. Dłużej trzyma Boosta i jest trochę bardziej energooszczędny (niższe vcore). Różnica 100MHz kompletnie nic nie znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, skitty napisał:

Czekam właśnie do środy na i3 10100f, mam nadzieje, że nie dadzą tylko 5 sztuk i uda się go kupić.  

czy ten procek będzie dużo lepszy od mojego g4560?

 

Edytowane przez pab11o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MitycznyJeż napisał:

@pab11o
Najbliższym odpowiednikiem tego i3 na Twoim sockecie jest i7-7700.

Wiem ale zmienił bym płytę. Bo ten i7-7700 chodzi po 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bladzioch napisał:

I3-10100F w Black week bedzie w morele za 199 zł. 

skąd wiadomo że będzie w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pab11o napisał:

skąd wiadomo że będzie w takiej cenie?

Jest informacja na morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, skitty napisał:

Jest informacja na morele

Jak się załapać na tą promocję trzeba mieć jakiś kod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pab11o napisał:

Jak się załapać na tą promocję trzeba mieć jakiś kod?

Będzie jakiś kod chyba.

 

i3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bladzioch napisał:

I3-10100F w Black week bedzie w morele za 199 zł. 

Na pepperze czeka na niego kilkaset jak nie kilka tysięcy osób, promka zbiorcza płonie mocnym płomieniem. Procesor wyparuje pewnie w pierwszych pięciu sekundach bo raz że wiele osób będzie miało wrzuconego go do koszyka czekając tylko na kod a dwa możliwe że nawet do "godziny zero" nie doczeka bo kod mogą otrzymać np: osoby w ramach "przeprosin" za jakieś wpadki ze strony sklepu, często xkom albo morele coś takiego proponuje "wyprzedź innych w ramach przeprosin".

Będzie sajgon, a realnie będzie można go kupić za 310-320zł bo po tyle "janusze" wystawiają ogłoszenia/aukcje kupionych 10100f w black week :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, spotkał się ktoś może z takim problemem, mianowicie jak uruchamiam komputer, chce wejść do biosu i wciskam del aby go uruchomić, to zamiast jednego piknięcia i uruchomienia uefi, są dwa i wtedy dopiero się uruchamia? Jak uruchamiam komputer bez wejścia do biosu to jest zawsze jeden sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 23:53, wompierz napisał:

Uknułem plan ale nie wiem czy dobrze wydedukowałem.

10700 -1160zł

https://allegro.pl/oferta/procesor-i7-10700-9889197295

MSI MAG Z490 TOMAHAWK DDR4 s.1200  769,00 zł  proline

 i podobno są promocje na MSI. Dają assassina i cashback

MAG Z490 TOMAHAWK -----> 89 zł zwrotu

Ile się czeka na kod do assasina?  Bo teraz pewnie bez problemu za to 200zł będzie to płyta główna wyjdzie 470zł. LOL.

 

Można łączyć te promocje? Bo jeżeli tak tak to ultra ciekawa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bodzi3k napisał:

Mam pytanko, spotkał się ktoś może z takim problemem, mianowicie jak uruchamiam komputer, chce wejść do biosu i wciskam del aby go uruchomić, to zamiast jednego piknięcia i uruchomienia uefi, są dwa i wtedy dopiero się uruchamia? Jak uruchamiam komputer bez wejścia do biosu to jest zawsze jeden sygnał.

Xmp sprawdzałeś? A co oznaczaj dwa piknięcia? Manual od płyty i szukaj...  Nawet nie podasz jaka to płyta, i oczekujesz odpowiedzi... 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Xmp sprawdzałeś? A co oznaczaj dwa piknięcia? Manual od płyty i szukaj...  Nawet nie podasz jaka to płyta, i oczekujesz odpowiedzi... 

Z490 Tomahawk, wątpie czy ma znaczenie jaka to płyta, skoro to się tylko dzieje jak chce wejść do BIOSU. W instrukcji nie ma napisane dlaczego są dwa piknięcia przy próbie wejścia, poza tym jak pisałem wcześniej komputer działa normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zmieniać teraz platformę ? Ceny zaczynają wyglądać bardzo fajnie. Niedługo BF, więc może uda się wyrwać coś jeszcze taniej. W tym momencie rozważam kilka opcji:

i7 10700k/kf - różnica w cenie 100 zł, więc lepiej chyba wziąć z integrą.

i7 10700f - 300 zł mniej w stosunku do wersji k warta rozważenia. Duża jest różnica w wydajności między 10700 vs 10700k ?

Ewentualnie budżetowa wersja: i5 10600k za jakieś 1100 zł, ale nie wiem czy chciałbym rezygnować z 8 rdzeni na rzecz 6 w tym przypadku. Wiadomo że nawet taka i5 pociśnie na luzie mojego Ryzena, ale chyba wolałbym 8 rdzeni :E

Płyta MSI Z490 Gaming Plus - Po cashbacku wychodzi jakieś 630 zł

Największy dylemat mam co do pamięci RAM. Przy Intelu aż prosi się o jakieś kości 4000Mhz+, więc nie wiem czy warto inwestować w Patroty Vipery 4000Mhz, czy póki co olać i zostawić Predatory, które aktualnie mam. Na Ryzenie kręcą się raczej symbolicznie, ale myślę że 3600Mhz mógłbym na nich ugrać. Jest sens inwestować w nowe ramy w ogóle w tej sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 23:29, RyszardGTS napisał:

Na pepperze czeka na niego kilkaset jak nie kilka tysięcy osób, promka zbiorcza płonie mocnym płomieniem. Procesor wyparuje pewnie w pierwszych pięciu sekundach bo raz że wiele osób będzie miało wrzuconego go do koszyka czekając tylko na kod a dwa możliwe że nawet do "godziny zero" nie doczeka bo kod mogą otrzymać np: osoby w ramach "przeprosin" za jakieś wpadki ze strony sklepu, często xkom albo morele coś takiego proponuje "wyprzedź innych w ramach przeprosin".

Będzie sajgon, a realnie będzie można go kupić za 310-320zł bo po tyle "janusze" wystawiają ogłoszenia/aukcje kupionych 10100f w black week :E 

Powodzenia w środę. Właśnie chciałem kupić te myszkę Logitecha bo wydawała mi się spoko w tej cenie, miałem dodaną w koszyku już, wystarczyło wkleić kod i kliknąć "zamawiam i płacę". Nie zdążyłem, w 5 sekund out of stock :E

Albo boty albo ludzie to świnie po prostu. Tak czy siak to była raczej moja ostatnia próba kupienia czegokolwiek na morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@parcu Daj spokój, szkoda nerwów :) a po drugie jest więcej PRAWDZIWYCH promocji przed i po tym śmiesznym "Black Friday" w Polsce. W USA masz prawdziwy "Black Friday" i obniżki po 20-40% są normalne, u nas 70-90% to ci dadzą na kabelek sata za 1zł :rotfl: (a większość cen "drogich rzeczy" ma albo obniżki po 5%, albo dwa dni wcześniej podbija się o 20% a później obniża o 20% i "mamy wielki black friday bo -20%" :lol2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu się udało powinąć 10100f na black frajer week? :E
Po dodaniu kodu do koszyka w pierwszej sekundzie na kolejnej stronie pojumało mi się coś z adresami i wywaliło komunikat, że kod nieprawidłowy, a mogłem kliknąć kup, kurde. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, G3MB0Y napisał:

Komu się udało powinąć 10100f na black frajer week? 

Mi się udało, ale miałem uprzednio wybrany już paczkomat, płatność i dane do faktury. Klikałem tylko dalej, dalej, dalej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, G3MB0Y napisał:

Komu się udało powinąć 10100f na black frajer week? :E
Po dodaniu kodu do koszyka w pierwszej sekundzie na kolejnej stronie pojumało mi się coś z adresami i wywaliło komunikat, że kod nieprawidłowy, a mogłem kliknąć kup, kurde. 

65 sztuk wyparowało DOSŁOWNIE w sekunde. Gdyby było jakieś zabezpieczenie przed botami, raczej by tak szybko to nie znikło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Mi się udało, ale miałem uprzednio wybrany już paczkomat, płatność i dane do faktury. Klikałem tylko dalej, dalej, dalej.

No właśnie ja nie miałem tego wszystkiego ustawionego, heh, niefart. Na otarcie łez zamówiłem sobie AOC 24g2, na którego i tak się od jakiegoś czasu czaiłem, cena po dodaniu kodu jest...yyy... poprawna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, G3MB0Y napisał:

No właśnie ja nie miałem tego wszystkiego ustawionego, heh, niefart.

Spodziewałem się, że tak będzie, więc przeszedłem przez cały koszyk ustawiając wszystko co trzeba, a potem "wróć do danych i dostawy" żeby nie zniknęło.
Dodatkowo na telefonie otwarta strona z czasem atomowym, aby się przypadkiem nie spóźnić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, skitty napisał:

65 sztuk wyparowało DOSŁOWNIE w sekunde. Gdyby było jakieś zabezpieczenie przed botami, raczej by tak szybko to nie znikło.

Teraz 68 sztuk a dwie po było 61 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może się zna :D kupiłem na aliexpress to cudo klik i moje pytanie czy nie postąpiłem zbyt pochopnie i czy to będzie działać na naszych płytach?. Jeśli będzie to czy warto dokładać do z490 tomahawk wzlędem z490 gaming plus. mam w planach oc do 5ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...