Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, amsztel napisał:

Nie bierz tego dziadostwa :E Celuj w 3600 CL16

No to nie będzie 32GB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powinno bo  4 kości dają sporego kopa ,szczególnie na intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram droższy niż płyta główna... Nie no wciskam Cancel :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kadajo napisał:

Ram droższy niż płyta główna... Nie no wciskam Cancel :E

Bierz lepsza plyte wtedy RAM nie bedzie drozszy 8:E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

Bierz lepsza plyte wtedy RAM nie bedzie drozszy 8:E 

Robert De Niro You Re Good You GIFs | Tenor

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysiadł mi net z Vectry to miałem okazję się pobawić na spokojnie z ustawieniem ramu. Udało mi się odpalić 4000Mhz CL16, ale jest problem bo muszę dosyć mocno podbić napięcia SA + IO żeby były stabilne. Ustawienia max które zaleca płyta czyli SA 1.2V + IO 1.15V to tylko na XMP starcza :E. Jakie bezpieczne Daily monżna ustawić dla tych napięć? 1.3V będzie bezpieczne dla obu? Na ryzenie ustawiałem SOC jakoś do 1.2V i wszystko elegancko śmigało. Poszperałem w google co zalecają to jakieś sprzeczne informacje widzę co do tych napięć SA+IO i już mam mętlik w głowie :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie pepper ?

Ale moze sie komus przydac:

https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B0886R2VJW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Po zastosowaniu promocji z kuponem za 8 euro (doladowanie swinki) wychodzi 630zl (Revolut) za nowa  plyte ?

Co do swinki to musicie miec jezyk na Niemiecki ustawiony i u gory musi sie wam pojawic baner na ktory klikacie a potem instrukcja zgodnie z ktora postępujecie.

Jak zwykle promocja tylko dla "Niemca" ?. Tak na serio dziala na wszystkich kontach ale jezyk musi by na niemiecki ustawiony.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna poszukać cruciali z outletu albo uzywki, nieraz po 500zl za 2x16 3200 cl16 mozna bylo trafic. 3800 cl16 powinny bez problemu zrobić. 

Co do sa/io to sa różne teorie. Niby najlepiej nie wykraczać na io powyzej 1.25 i sa powyzej 1.35v . Dual ranki lub 4x8gb juz ciut mogą wymagać od tych napiec. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, grayman_1 napisał:

Wiem ze to nie pepper ?

Ale moze sie komus przydac:

https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B0886R2VJW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Po zastosowaniu promocji z kuponem za 8 euro (doladowanie swinki) wychodzi 630zl (Revolut) za nowa  plyte ?

Co do swinki to musicie miec jezyk na Niemiecki ustawiony i u gory musi sie wam pojawic baner na ktory klikacie a potem instrukcja zgodnie z ktora postępujecie.

Jak zwykle promocja tylko dla "Niemca" ?. Tak na serio dziala na wszystkich kontach ale jezyk musi by na niemiecki ustawiony.

 

 

 

Ta cena jest już od bardzo dawna na amazonie.

1 minutę temu, novi napisał:

Co do sa/io to sa różne teorie. Niby najlepiej nie wykraczać na io powyzej 1.25 i sa powyzej 1.35v . Dual ranki lub 4x8gb juz ciut mogą wymagać od tych napiec. 

To by się zgadzało bo na tych ustawieniach zalecanych przez płytę to straszna kicha jest ?. To prz okazji zapytam i więcej tutaj nie spamuje ramach. Na Intelu jest szansa wbić Comand Rate 1T przy wyższych taktowaniach czy lepiej sobie odpuścić temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Hero586 napisał:

Ustawienia max które zaleca płyta czyli SA 1.2V + IO 1.15V to tylko na XMP starcza

u mnie te wartości wystarczają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Hero586 napisał:

Ta cena jest już od bardzo dawna na amazonie.

To by się zgadzało bo na tych ustawieniach zalecanych przez płytę to straszna kicha jest ?. To prz okazji zapytam i więcej tutaj nie spamuje ramach. Na Intelu jest szansa wbić Comand Rate 1T przy wyższych taktowaniach czy lepiej sobie odpuścić temat?

Zdaje się, że to nie jest możliwe...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jurekk napisał:

Czy on overkil to sie zobaczy jak parę gier sie ukarze na zena 2 z konsoli?

Te same baje serwowano za czasów PS4/XBO na Jagularze, straszenie tymi 8 rdzeniami szło na potęgę, a rzeczywistość była taka że byle i5-2500k jednym pierdnięciem zdmuchiwał tego cieniasa z powierzchni ziemi. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka ,parę lat minęło od ps4 i gry w pc wykorzystują do 10 watków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem UV mojego 10700F i w różnych programach mam różne odczyty

przy -125 mV offsetu CPU-Z podaje 1.225 V podczas obciążenia a OpenHardwareMonitor 1.112 V

który odczyt jest bardziej wiarygodny?

-125 mV to nie jest rochę mało? Na niższych wartościach mi się wykrzacza

do gier to tym viper steel 3733 CL17 jeszcze podbić taktowania, czy też schodzić już z timingami?

jest jakiś dobry tutorial jak ustawiać timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jurekk napisał:

Co ma piernik do wiatraka ,parę lat minęło od ps4 i gry w pc wykorzystują do 10 watków?

PS4/XBO wyszły w 2013 roku, a przeskok na masową skalę ponad 4 wątki nastąpił dopiero w 2016-2017 roku, więc nie ma co za 2-3 lata z pewnością Ryzen 3700X kogokolwiek nastraszy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może na forum msi z490 ace , mam pytanie odnośnie trybu adaptive/offset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DisconnecT napisał:

PS4/XBO wyszły w 2013 roku, a przeskok na masową skalę ponad 4 wątki nastąpił dopiero w 2016-2017 roku, więc nie ma co za 2-3 lata z pewnością Ryzen 3700X kogokolwiek nastraszy. :E

Zanim pojawia sie gry wykorzystujace dobrze cpu z nowych konsol to na rynku bedziemy mieli tak zadomowione DDR5 i cpu tak mocne, ze ten w konsoli stanie sie wlasnie takim jaguarem i bedzie go objezdzac jakas Intelowska I3.

Straszenie konsola mnie zawsze bawi :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bawi ten sposób ograniczonego rozumowania,co to ma wspólnego do I9 i jej dobrego wykorzystania w niedalekiej przyszłości....

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

Mnie bawi ten sposób ograniczonego rozumowania,co to ma wspólnego do I9 i jej dobrego wykorzystania w niedalekiej przyszłości....

???

W dniu 25.02.2021 o 16:50, jurekk napisał:

Czy on overkil to sie zobaczy jak parę gier sie ukarze na zena 2 z konsoli?

  Cierpisz na schizofrenię, czy już zapomniałeś jakie brednie samemu wczoraj wyprodukowałeś. :E

Już nie wspomnę o tym że konsole przewidują tryb nonSMT i zapewne wiele produkcji będzie jechać na gołych 8 rdzeniach. ?

 

2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Zanim pojawia sie gry wykorzystujace dobrze cpu z nowych konsol to na rynku bedziemy mieli tak zadomowione DDR5 i cpu tak mocne, ze ten w konsoli stanie sie wlasnie takim jaguarem i bedzie go objezdzac jakas Intelowska I3.

Straszenie konsola mnie zawsze bawi :rotfl:

Nie no Zen2 na pewno tak nie zdziadzieje, Jagular to była cienizna od momentu naszkicowania projektu, w wielu sandboxach normą było koszenie framerate poniżej 20 fps. Zen2 to dobra podstawa dla konsol, ale litości już dzisiaj są sporo mocniejsze CPU, a co dopiero za 2-3 lata. :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, DisconnecT napisał:

 Zen2 to dobra podstawa dla konsol, ale litości już dzisiaj są sporo mocniejsze CPU, a co dopiero za 2-3 lata. :D

Za 3lata to przewiduje podwojenie IPC w stosunku do tego Zenka2 :D Jednak za 3-4lata moga tez wyjsc ulepszone wersje konsol z nowszymi cpu. Nie sadze, ze obecne konsole wytrwaja 6-7lat. Zreszta cpu w grach dosc wolno sie starzeja i nie ma takiej potrzeby gonic za tym co generacje lub dwie.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Za 3lata to przewiduje podwojenie IPC w stosunku do tego Zenka2 :D Jednak za 3-4lata moga tez wyjsc ulepszone wersje konsol z nowszymi cpu.

Za 3-4 lata? Sony już powinno podmienić na ZEN3.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, blue1920 napisał:

ma ktoś może na forum msi z490 ace , mam pytanie odnośnie trybu adaptive/offset

To działa tak samo na wszystkich płytach. Adaptive nei każda płyta ma.

offset sobie daruj - no chyba, że MSi ma V/F offset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem outletowego i9-10900f za 1330zl i się zastanawiam, czy to ma sens :) eh, cena mnie przekonała...

Od razu muszę uspokoić niektórych, ze Ryzen 1700 nadal ze mną zostaje w kompie pod tv 4K do grania w 30-60fps :) 

Edytowane przez xtn
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...