Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem jakims fanbojem ale nie wyobrazam sobie zakupu innego mobasa jak od MSI :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym testować stabilność takiego 10700k na powiedzmy 5.2-5.3GHz?

prime95 strasznie katuje i to chyba nie ma sensu. Tempy lecą pod gwizdek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się strasznie podoba MSI MEG Z490 UNIFY, ale skoro piszecie, że do OC 10700K starczy spokojnie Tomahawk to chyba nie warto przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym testować stabilność takiego 10700k na powiedzmy 5.2-5.3GHz?

prime95 strasznie katuje i to chyba nie ma sensu. Tempy lecą pod gwizdek.

sprawdz jaka masz roznice miedzy x50 AVX i NonAVX stable wtedy mniej wiecej sukcesywnie testuj Prime95 bez AVX a do 24/7 dorzucisz tylko Offset aka AVX i powinno byc gitesowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie warto :) Dopiero co to złożyłem do kupy i na początek dałem 5000 MHz z offsetem i pamięci na 4000 cl17.

Zachciało mi się ładnie wyglądającej płyty, to teraz kusi mnie jakieś AIO, bo Noctua NH-d15s, całkowicie ją zasłania :)

 

Jak tam tempy na D15s na 10700k? Stock w blenderze jak i oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy poza tym, że wysyłka z Danii - to np. fakturę wystawia podmiot z Danii czy z PL? (Kwestia rozliczeń - komp jest też wykorzystywany do pracy i muszę to rozliczyć w kosztach).

Zamówiłem Z490 Unify od nich - dostałem polską fakturę VAT.

 

Orientujecie się jak wygląda dostępność 10900K?

Zamówiłem z caseking 24 maja i nadal czekam - mam ochotę anulować zamówienie, ale z tego co widzę nie są dostępne żadne alternatywy. Co ciekawe w X-kom zamówiłem w dniu premiery, gdy produkt na stronie był "DOSTĘPNY", kilka dni później zaktualizowali moje zamówienie - wysyłka 16 czerwca - a mogłem w dniu premiery załapać się na pierwszą partię z caseking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek, ewentualnie możesz spróbować z RB a finalnie dodać offset 0.030 lub 40 i tez powinno hulać, a ze macie 9900k na wypasie aka 10700k to trochę was pociągnę za Vcore :E

 

wl66zpx3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam tempy na D15s na 10700k? Stock w blenderze jak i oc.

Teraz puszczam blendera. Po oc na 5000 MHz temp. rdzeni 76-80*C. Max widziałem 82*C.

Bez oc będzie ok. 10 *C mniej, bo podobnie wygląda ta różnica w cinebenchu.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się strasznie podoba MSI MEG Z490 UNIFY, ale skoro piszecie, że do OC 10700K starczy spokojnie Tomahawk to chyba nie warto przepłacać?

 

Unify była by spoko tylko ten brak obsługi igpu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teścik dosyć wymaksowanych platform

https://i2hard.ru/publications/25022/

 

Niestety 1280x720 gry :D

 

No ale jak wydzie 3080Ti to troszke mocy doda i normalne testy(1440p) mogą troszkę się inaczej uwidacznić.

To ładnie pokazuje że przewaga Intela jest w grach jest nadal spora. Faktycznie przy nowych, szybszych grafikach będzie to jeszcze lepiej widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz puszczam blendera. Po oc na 5000 MHz temp. rdzeni 76-80*C. Max widziałem 82*C.

Bez oc będzie ok. 10 *C mniej, bo podobnie wygląda ta różnica w cinebenchu.

 

Cos spore tempy jak na tą noctuę. Jakie napięcie? Spodziewałem się więcej po nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos spore tempy jak na tą noctuę. Jakie napięcie? Spodziewałem się więcej po nim.

Wszystko zalezy od mobasa jak steruje na automacie, blacku testowal noctue i na auto u niego wypadala blado a po ustawieniu recznie krzywej bylo bardzo wydajnie. rownie dobrze do testu stabilnosci mozna dac max obroty zeby wyeliminowac niestabilnosco od temp.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie pokazuje że przewaga Intela jest w grach jest nadal spora. Faktycznie przy nowych, szybszych grafikach będzie to jeszcze lepiej widać.

tylko jak nvidia podniesie znów wydajność o 8 procent tak jak jest różnica miedzy 1080ti a 2080ti to para pójdzie w gwizdek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj bawię się nowym zestawem

10700k @ Kraken x73

Z490-F

TridentZ Neo 3600 cl16

 

Od czasów Sandy Bridge nie bawiłem się za bardzo w OC. Próbuje dojść do ładu z Vcore na tym Asusie i zastanawiam się czy taki urok Intela i nowych platform, czy moje podejście do tematu jest złe, albo płyta nie była najlepszym wyborem.

 

Ustawienia SVID Behavior na best case oraz CPU vcore na adaptive mode mam wrażenie, że w żaden sposób nie wpływały na wartość VCore i dopiero w tym momencie Przy Cinebenchu nie podbija mi VCore do kosmicznych wartości.

Teraz ustawiłem Vcore na offset, dałem -0.12

 

adaptive

9hXp4UU.png

 

Vcore Offset - 0.12

DKIJblP.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak nvidia podniesie znów wydajność o 8 procent tak jak jest różnica miedzy 1080ti a 2080ti to para pójdzie w gwizdek ...

 

Przecież 2080ti to jest + 30% wydajności względem 1080ti :).

 

Przewaga Intela w grach potrafi być jeszcze wyzsza niż tabelki ukazują i to w porównaniu 10600k do ryzena 3600, obie platformy wymaksowane. Bynajmniej z amd navi i 2 grach dx11 co gram jest przepaść wydajnosciowa.

8700k=10600k, wiec mam porównanie:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj bawię się nowym zestawem

10700k @ Kraken x73

Z490-F

TridentZ Neo 3600 cl16

 

Od czasów Sandy Bridge nie bawiłem się za bardzo w OC. Próbuje dojść do ładu z Vcore na tym Asusie i zastanawiam się czy taki urok Intela i nowych platform, czy moje podejście do tematu jest złe, albo płyta nie była najlepszym wyborem.

 

Ustawienia SVID Behavior na best case oraz CPU vcore na adaptive mode mam wrażenie, że w żaden sposób nie wpływały na wartość VCore i dopiero w tym momencie Przy Cinebenchu nie podbija mi VCore do kosmicznych wartości.

Teraz ustawiłem Vcore na offset, dałem -0.12

 

adaptive

https://i.imgur.com/9hXp4UU.png

 

Vcore Offset - 0.12

https://i.imgur.com/DKIJblP.png

 

Ja też się dawno nie bawiłem bo jak podkręciłem 4790k to tak do dziś poza sporadycznymi zabawami nic się specjalnie nie bawiłem.

 

Po mojemu zacznij od ustawień na sztywno, aby wyczuć proca i jakie napięcia potrzebuję a później dopiero baw się w adaptive etc.

 

Do tego zwróć uwagę jakie są zależności przy nastawach cpu load line calibration aby uzyskać stabilność w wymagających wypalarkach. Dla mojego proca złoty środek to level 5-6. Niższy poziom wymaga trochę więcej papu dla CPU, ale za to daję niższe temperatury, wyższy odwrotnie, mniej papu dla CPU, ale temperatury w wygrzewaczach widocznie do góry skaczą.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie, chciałbym tylko dodać jak przez 30 stron było wylanych żali, że Intel drogi, płyty kiepskawe i drogie, Ryzen go zniszczy, nieopłacalny itd.

Po czym plus minus 10 osób z forum już bawi się platformą i kolejne czekają w kolejce, to tylko podsumowanie walki portfelem przeciwko Intelowi który miał upaść w odcinku 99999. :lol2:

 

Asrock ładnie podsumował Z490 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen dalej nie ma startów, muszą popracować nad taktami. No i ogarnąć pamięci bo 3800mhz max to trochę bida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie, chciałbym tylko dodać jak przez 30 stron było wylanych żali, że Intel drogi, płyty kiepskawe i drogie, Ryzen go zniszczy, nieopłacalny itd.

Po czym plus minus 10 osób z forum już bawi się platformą i kolejne czekają w kolejce, to tylko podsumowanie walki portfelem przeciwko Intelowi który miał upaść w odcinku 99999. :lol2:

 

Asrock ładnie podsumował Z490 :lol2:

Nikt nie mówił że intel ma upaść, a pieniądze są tu:

 

https://pclab.pl/kom94727-3.html#c1202208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen dalej nie ma startów, muszą popracować nad taktami. No i ogarnąć pamięci bo 3800mhz max to trochę bida.

Tak tak problemem wydajności w grach na AMD są pamięci ehh.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ja po roku wracam do niebieskich bo w grach jest padaka jesli chodzi o minimalny fpsy - na dodatek pierwszy raz padł mi proc i się zraziłem :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak problemem wydajności w grach na AMD są pamięci ehh.

Nie, ale platforma pozostawia pewien niesmak z powodu niemożliwości puszczenia pamięci na wyższych taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
    • @PCLabGPT To kiepsko ci idzie szukanie. Spróbuj jeszcze raz 
    • Czasem sekwencje które musimy zablokować/sparować to 6-8 ataków pod rząd, wydaje się fajna gierka, ale gameplay-combat chyba nie dla mnie, aż tak powalonych mechanik to ja nie potrzebuję w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...