Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, DisconnecT napisał:

 

No ale nie zaprzeczysz że Broadwell miał "nieprzypadkowo" bardzo mocno przycięte zegary. Bazowy 3,3GHz 5775C? 4,0GHz bazowy 6700K? :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, RyszardGTS napisał:

No ale nie zaprzeczysz że Broadwell miał "nieprzypadkowo" bardzo mocno przycięte zegary. Bazowy 3,3GHz 5775C? 4,0GHz bazowy 6700K? :rotfl: 

A TęPeDe to co? :naughty:

Ta wartość składa się na cały package - co dodatkowo obniża zegar, bo część budżetu papu idzie do L4.

Widzieli, że broadwell jest drewnem i nie zrobi porównywalnego zegara do 4gen w 80-90W, to jedyną drogą było nazwanie go "oszczędnym" i tym sposobem zracjonalizowano katastrofę zegarową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MitycznyJeż napisał:

A TęPeDe to co? :naughty:

Nie musieli robić z niego "na siłę - super oszczędnego" TDP65Watt, ani wcześniej ani później jakoś im i7 z odblokowanymi mnożnikami nie przeszkadzały z TDP +/- 80-90Watt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do kręconych 10700k, które podobno dobijają do 250w?
Może ktoś puścić na 5-5.2ghz?

 

Edytowane przez Genzo Wakabayashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DisconnecT napisał:

Był dzisiaj 10850k na promce, za 1999 zł to niezła opcja, ale dla mnie to oznacza zmianę płyty, a 10 jaj w grach kompletnie nic nie daje względem 8C/16T. Dzisiaj lepiej wymaksować Z370/Z390 pod korek i wskoczyć od razu na Adler-Lake.

Im dłużej przeglądam testy tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma co wymieniać na proca który zaraz będzie zastąpiony. Gram w 2k i 4k dokręcony 8700k ogarnie wszystko poza wysokimi score w 3d mark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Altun6277 napisał:

Masz PW. Były robione testy pcie 3.0 vs 4.0. Różnica 1% lub też błąd pomiarowy.

Nie wiadomo jakie będą wyniki pcie 3.0 vs 4.0 przy top RDNA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Saren7 napisał:

Nie wiadomo jakie będą wyniki pcie 3.0 vs 4.0 przy top RDNA2.

Te same ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Genzo Wakabayashi napisał:

Jak to się ma do kręconych 10700k, które podobno dobijają do 250w?
Może ktoś puścić na 5-5.2ghz?

 

Ten pobór z core temp jest nierealny, ktoś na pw mi podsyłał ssa na 1.18v i było ponad 115w poboru w lekkim teście. Na co dzień używam 5.0ghz 1.24v w obciążeniu, i zależnie od testu, zjada 170-260w. 

09621407654924bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opinii na temat zakupu, a nie chcę zakładać nowego tematu.

Otóż mam możliwość zakupu (w sumie już zamówiłem, nie opłaciłem) cepa 10850k w cenie nieco poniżej 1800 zł. Do tego kupiłbym jakąś sensowną płytę z490, całość ok. 2500 zł. Komp używany w 90% do weekendowego grania (dosłownie), czasem coś ambitniejszego na własny użytek (bez ciśnienia).

I teraz pytanie – czy ten procek nie będzie „overkillem”? Różnica między tym, a 10700k to jakieś 150 zł więc niby dopłata niezbyt duża, z drugiej strony nawet tytuły AAA nie wykorzystują dzisiaj 10 rdzeni i sytuacja raczej nieprędko ulegnie zmianie…

A z trzeciej strony patrząc - 8600k może troszkę dławić RTX 3080.

Waham się, stąd prośba o opinię od bardziej oblatanych w temacie.

Reszta sprzętu jak w sygnaturce. AMD odpada.

Edytowane przez arabuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość kupienia 10850K poniżej 1800zł to brałbym. Jeżeli liczysz każdy grosz, możesz wziąć 10700K. Oba procesory są bardzo wydajne, różnica na korzyść tego droższego, to właśnie 2 dodatkowe rdzenie oraz 4 wątki. W grach na dzień dzisiejszy nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RyszardGTS napisał:

No ale nie zaprzeczysz że Broadwell miał "nieprzypadkowo" bardzo mocno przycięte zegary. Bazowy 3,3GHz 5775C? 4,0GHz bazowy 6700K? :rotfl: 

To już pytanie do Intela, bo to on ustalił taki baseclock dla i7-5775C, nie od dziś wiadomo że pierwszy wypust w 14nm nie błyszczał, stąd Broadwell miał często problem z dotoczeniem się do 4.3 GHz po OC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, arabuss napisał:

Potrzebuję opinii na temat zakupu, a nie chcę zakładać nowego tematu.

Otóż mam możliwość zakupu (w sumie już zamówiłem, nie opłaciłem) cepa 10850k w cenie nieco poniżej 1800 zł. Do tego kupiłbym jakąś sensowną płytę z490, całość ok. 2500 zł. Komp używany w 90% do weekendowego grania (dosłownie), czasem coś ambitniejszego na własny użytek (bez ciśnienia).

I teraz pytanie – czy ten procek nie będzie „overkillem”? Różnica między tym, a 10700k to jakieś 150 zł więc niby dopłata niezbyt duża, z drugiej strony nawet tytuły AAA nie wykorzystują dzisiaj 10 rdzeni i sytuacja raczej nieprędko ulegnie zmianie…

A z trzeciej strony patrząc - 8600k może troszkę dławić RTX 3080.

Waham się, stąd prośba o opinię od bardziej oblatanych w temacie.

Reszta sprzętu jak w sygnaturce. AMD odpada.

Będzie overkill w grach 10C/20T nie jest wykorzystane.
Ale!
Za takie pieniądze, to ja bym czym prędzej tego 10850k opłacał nim się sklep rozmyśli, świetna cena i mocna jednostka. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lekki off top, ale nie będę nowego tematu zakładał z taką pierdołą.

 

Kupiłem wczoraj w media expert i7 10700k i w domu okazało się, że... sprzęt był albo używany albo z jakiegoś zwrotu, bo pudełko miało bezczelnie przeciętą oryginalną taśmę, a sam karton w środku był naderwany i wymemłany. Wsadziłem procesor do kompa i niby normalnie chodzi, dlatego zastanawiam się czy oddawać go na zwrot, czy olać temat. Co byście zrobili?

Tak czy inaczej to mój ostatni zakup w tym sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko musi mieć oryginalną przezroczystą plombę Intela (factory sealed). Być może procesor jest po zwrocie. Sklep powinien obniżyć cenę takiego procesora. Jeżeli kupiłeś jako nowy, to wszystkie plomby powinny być w nienaruszonym stanie. Sprawdź go, przetestuj, zrób może jakieś oc i zobacz czy trzyma zegary. Być może wszystko z nim jest okej, niemniej kupiłeś nowy więc powinien być nowy a nie otwierany. Zadzwoń do sklepu i zapytaj o obniżenie ceny, albo jakiś rabat. Towar który zakupiłeś nie pokrywa się warunkami umowy.

Edytowane przez Jack White
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DisconnecT napisał:

 

Od początku pisałem o "nieprzypadkowym" cięciu zegarów bazowych, z TDP około 90Watt, bez problemu 5775C miałby zegar bazowy przynajmniej 3,8GHz, a to już 500MHz więcej na każdym rdzeniu niż faktycznie posiada 5775C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Od początku pisałem o "nieprzypadkowym" cięciu zegarów bazowych, z TDP około 90Watt, bez problemu 5775C miałby zegar bazowy przynajmniej 3,8GHz, a to już 500MHz więcej na każdym rdzeniu niż faktycznie posiada 5775C.

Tylko że my rozmawiamy o dwóch całkowicie odległych od siebie kwestiach, ja o partactwie ze strony pjura, a Ty o specyfikacji 5775C którą ustalił Intel i nikt nie miał na nią wpływu. Broadwell od początku był potraktowany po macoszemu, ale naginane rzeczywistości przez PPC to słaba reklama dla produktu.

12 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

Sorry za lekki off top, ale nie będę nowego tematu zakładał z taką pierdołą.

 

Kupiłem wczoraj w media expert i7 10700k i w domu okazało się, że... sprzęt był albo używany albo z jakiegoś zwrotu, bo pudełko miało bezczelnie przeciętą oryginalną taśmę, a sam karton w środku był naderwany i wymemłany. Wsadziłem procesor do kompa i niby normalnie chodzi, dlatego zastanawiam się czy oddawać go na zwrot, czy olać temat. Co byście zrobili?

Tak czy inaczej to mój ostatni zakup w tym sklepie. 

Ktoś pewnie oddał, bo potencjał OC mu nie odpowiadał, albo grzeje się za mocno, normalna praktyka, sprawdź go pod kątem potencjału, jak kartofel to oddawaj.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DisconnecT napisał:

 

No takie życie, na bezrybiu i rak ryba (test pjjura i te pamięci 2133mhz) ;) Broadwelle właśnie z powodu niskich zegarów (bo Intel "niechcący" wymyślił sobie że to "będzie oszczędny procesor pochodzenia mobil-kowego") w wielu recenzjach stock nie zachwyciły i zostały "olane". Ruch w interesie rozkręcili polacy i rosjanie, poprzez recenzje oraz ruch na forach (lokalnych oraz wrzucali swoje wyniki na fora zagraniczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Mam chwilkę luzu, chciałem sprawdzić do ilu zejde z napięciem na procku do poszczególnych taktowań. 

Ustawilem 4.9ghz/46x 1.16v w małych danych, wypluło bledy po 7 minutach, wiec pewnie 1.18v wystarczy do pełnej stabilnosci. 

Poszedlem krok dalej , 4.8ghz/45x dalem 1.15v w biosie co da okolo 1.13v w obciążeniu, komp zamarzł przy próbie uruchomienia occt . 

Co złe robie ? Czy po prostu intel juz ponizej jakies wartości nie schodzi o okolice tych 0.06v nizej dając -100mhz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej 1.2v słabo się skaluje z napięciem, tez LLC słabo działa, Frezuje ci zanim pokaże ze jest Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, moze byc ze plyta slabo zarzadza napięciem przy takiej niskiej wartości na llc3 . Na razie zostawiłem 4.9ghz 1.18v w obciążeniu. Pobory drastycznie spadają w dół, a clc się kompletnie nudzi przy takim ustawieniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdzaj jakie V robi w CBR20 bez WHEA, od CBR do RealBench jest niewiele bo około 0.025v a jak juz opanujesz RealBench to do Prime dołożysz jakieś 0.025 i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem dlaczego ktoś oddał tego 10700k z media expert. 4.9 to max na ile da się go podkręcić. Niech bujają wroty, oddaję to w pizdu ?

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawde slabo. Średnia to chyba 5.0ghz 1.3-1.35v dla 10700k, lepsze sztuki zejda nizej. 4.9 to ja teraz obrabiam na 1.18v , ale mam dobra sztuke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

No to już wiem dlaczego ktoś oddał tego 10700k z media expert. 4.9 to max na ile da się go podkręcić. Niech bujają wroty, oddaję to w pizdu ?

Czyli padł ci procesor, kupiłeś 10700k i masz teraz padline? :szczerbaty: Naprawdę musisz zmienić ten nick.

Edytowane przez Altun6277
  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...