Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piotero napisał:

Na cuda może i nie, ale na obniżkę cen ?

Mam podobny dylemat i zastanawiam się, czy kupować dziś czy liczyć na to, że po premierze AMD Intel troszkę stanieje 🤷‍♂️

i7 10700K moza czesto kupic za ~1500pln. Jesli to jest drogo to nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, VSS napisał:

ciekawa teoria a nawet bardzo, przy podmianie procesora i uaktualnienie Windy bez ponownej instalacji systemu i na wlaczonych wszystkich latkach zegar w zegar wyszlo mi okolo 4% lepsze single core na 10th,

Rzeczywiście jest ciekawa twoja teoria i testy. W teście 9900k przy jednej z łatek a nie wszystkich odnotowano spadek nawet 9%. https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Windows-10-Security-Patch-Slowed-Intel-Core-i9-9900K-in-Pix4D-Metashape-RealityCapture-1461/

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja widzę co mi monitor wyświetla i jaki miał bym mieć w tym interes by pisać inaczej jak jest ??, zawsze w syntetykach moj system weryfikował się odrobinę mniejszym single i multi core względem innych systemów nie byla to duza różnica ale ja nie oszczędzam na Apkach i rejestrach wiec nie wydawało mi się to dziwne, ciekawe jest to ze po podmianie z 9->10th i tym samym zegarze wydajność jednego rdzenia skoczyła dość mocno, wersja Windowsa 1909,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, piotero napisał:

Na cuda może i nie, ale na obniżkę cen ?

Mam podobny dylemat i zastanawiam się, czy kupować dziś czy liczyć na to, że po premierze AMD Intel troszkę stanieje 🤷‍♂️

Jeśli bym potrzebował kompa na ten moment prawdopodobnie wziąłbym 10600k lub czysto rozrzutnie 10700k.  Do gier 10600k kompletnie wystarczy i jest tańszy  (do appsów 10700k doda swoje).  I wtedy mam coś co mnie przeciągnie do końca 7 fal COVIDA :)

Obniżka cen zawsze będzie ale kiedy?  Wielu czekało na obniżkę cen R5 3600 i się doczekali...jest najdroższy od roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD-Ryzen-5600-X-vs-Intel-Core-10600-K.j

sens kupowania i5-10600K znika, tak jak stopniowo innych CPU Intela

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jeżeli wykres mówi prawdę nie znika ponieważ i5 10600K jest proporcjonalnie tańszy aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, pytanko mam😃

Wpisuje sobie numery Batch i S/N na stronie: https://supporttickets.intel.com/warrantyinfo

Wyskakuje mi tylko 

Batch Number (FPO):

Serial Number (ATPO):

Estimated Warranty Expiration:

October 12, 2023

Batch Number (FPO) has been updated due to invalid Batch/Serial Number combination.

Numery pominąłem tutaj.

Czyli tylko do kiedy jest gwarancja. (chyba, że słabo znam angielski i to znaczy co innego.😀

To tak ma być, czy coś robie źle? Czego moge się dowiedzieć o swoim procesorze po wpisaniu tych numerów na powyższej stronie?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To widze, ale czy po wpisaniu tych numerów jest tylko info o terminie do jakiego mam gwarancje? Nic więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spotkał się może ktoś z jakimiś dziwnymi trzaskami dźwięku, lub ten dźwięk mam wrażenie że jest w pewnych momentach opóźniony? Dzieje się to w BF5, czasami na przykład po przeładowaniu broni animacja się już skończyła a dźwięk pojawia się po chwili, podobnie jest w CODMW, tutaj natomiast przy ogrodzeniu też czasami słyszę taki trzask chwilowy. Zauważyłem też że podczas otwierania jakiegoś programu co jakiś czas słychać takie piknięcie, nie wiem jak to opisać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Saren7 napisał:

Nawet jeżeli wykres mówi prawdę nie znika ponieważ i5 10600K jest proporcjonalnie tańszy aktualnie.

Dopiero co fani Intela przekonywali, że kupują 10-tą generację, bo jest szybsza w grach (i nie tylko) od AMD 3000, a dla nich liczy się wydajność. Czyli co, Intel staje się budżetowy? Jedynym CPU Intela, które osobiście polecam to i3-10100F za 370-400 zł, bo jest opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Kynareth napisał:

Dopiero co fani Intela przekonywali, że kupują 10-tą generację, bo jest szybsza w grach (i nie tylko) od AMD 3000, a dla nich liczy się wydajność. Czyli co, Intel staje się budżetowy? Jedynym CPU Intela, które osobiście polecam to i3-10100F za 370-400 zł, bo jest opłacalne.

3600 po ponad 900 zł też jest opłacalny wg. Ciebie? XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Kynareth napisał:

Czyli co, Intel staje się budżetowy?

Nie przywiązywałbym aż takiej wagi do tego wykresu, ponieważ jest ze strony AMD i jest troszkę zmanipulowany, pokazując wydajność per $ przy nieaktualnych cenach Intela.

Dodatkowo jest uśredniona, więc wystarczy dać te gry, które wyjątkowo lubią AMD i wynik idzie do góry :D

Trzeba poczekać na premierę i niezależne testy

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Kynareth napisał:

Aktualnie intel jest wydajniejszy i sam cpu tańszy od AMD, 10400F to tańszy i wydajniejszy procesor od 3600, 10700F jest wydajniejszy niż 3700x a cena podobna lub delikatnie wyższa.
Najmocniejsze warianty XT to cena podobna lub niewiele niższa niż znacznie wydajniejsze odpowiedniki KF.

Cena płyt może zmienić stosunek cenowy na korzyść AMD (B450) lub prawie na niego nie wpłynąć (B550, X570).

To są fakty na dzisiaj, które mogą się zmienić w niektórych segmentach po testach Zen3, AMD może okazać się wydajniejsze albo nawet Intel może stać się budżetowy, może się też okazać że wydajność będzie podobna a cena znacznie wyższa. Zobaczymy.

Dla odmiany to co ty piszesz - to po prostu wypierdy fanboja. ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orientuje się ktoś jaki batch i5 10600k dobry do OC?

Mam w domu V025E209 4.9 na 1.3V dale kiszka, oraz drugi 10600K nie wiem jaaki bat ale na końcu 13 też 4.9 na 1.3V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Kynareth napisał:

a niby jedno  drugiemu ma  przeczyć?

seria  3000 ryzena jest 30  procent  za  intelem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Damiankowalski napisał:

W jakieś jednej grze? czy średnia z gier? bo jak średnia to chyba przesadziłeś ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Damiankowalski napisał:

Chyba w mokrym śnie fanboja Intela. Jest 10% za Intelem, nie licząc XT. XT to już praktycznie poziom Comet Lake jeśli chodzi o gry. A różne zastosowania profesjonalne wychodzą zazwyczaj tak samo albo lepiej na AMD. Do tego 5 listopada wyjdzie seria 4000, która będzie definitywnie szybsza od Comet Lake.

I napiszę to raz jeszcze: jeśli masz monitor 60 albo 75 Hz to nie zauważysz żadnej różnicy pomiędzy np. Ryzenem 3600X, a 10600K. Niektórzy wciąż zachowują się jakby AMD niedomagało.

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy poczytać opinie forumowiczów którzy mieli obydwa procesory (zen2 i intele), różnica w wymagających grach od cpu i pamięci (np fpsy online) jest dużo większa i powtarzanie bzdur tego nie zmieni.

Jeśli w takich scenariuszach zen3 dogoni intela to będą naprawdę dobre procesory

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Wu70 napisał:

Jeśli w takich scenariuszach zen3 dogoni intela to będą naprawdę dobre procesory

sam  sie  czaiłem  na  5900  bo  chciałem 12  rdzeni.

Ale jak zobaczyłem ten  wałek  na  slajdzie  ze ryzen 5600 kosztujący 300 dolarow  jest szybszy od 10600k kosztujący  300 dolarow o 13  procent  to   wiem ze ryzen bedzie wolniejszy o  10procent

Mogli napisac ze 10600k  kosztuje 1000 dolarow to by im  wyszlo  ze ryzen jest szybszy o 500 procent

Do tego z cena oplyneli

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi