Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Armage169 napisał:

Patrz w tabelkę poniżej tam gdzie masz mobo i szukaj vcore, jeżeli ustawiasz napięcie na sztywno. 

No tak robię, ale jestem ciekaw jak innym pokazuję te 'zapotrzebowanie' na napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić undervolting 10600K bo 86 stopni to dla mnie trochę dużo. Jak najprościej? Jakiś program czy w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega kupil od starszego chlopa ktory wyprzedawal czesci z kompa syna i5 10600KF miesiecznego za 250 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podrzuciłby ktoś w miarę świeże testy 10700k kontra ryzen 3600. Znalazłem jakiś filmik ale coś nie chce mi się wierzyć, że taka mała różnica.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wompierz napisał:

Podrzuciłby ktoś w miarę świeże testy 10700k kontra ryzen 3600. Znalazłem jakiś filmik ale coś nie chce mi się wierzyć, że taka mała różnica.

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_procesora_intel_core_i9_11900k_topowy_rocket_lake_w_akcji-15461.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Intel Extreme Tuning Utility, obniżyłem Offset Voltage, zapisałem profil, ale po restarcie systemu nie zapamiętuje zmian i muszę znowu wgrywać profil, co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko mam o I5 10400.

Zapuściłem sobie na chwil kilka test OCCT EXTREME zaznaczona instrukcja  AVX.

obraz.thumb.png.c2a4aff6e5df17f616d7e6d578761223.png

Zobaczcie na taktowania maksymalne. To normalne, że aż 5 rdzeni osiągnęło mi taktowanie 4300 (deczko nawet ponad) Mhz?   

Zawsze wydawało mi się, że te 4300 Mhz (chyba Tryb Turbo), to jest osiągalne tylko na jednym rdzeniu.

Jak to jest? Można prosić o jakieś wyjaśnienie?  Nie mam HW INFO, to odczyt z OCCT. Czy te wyniki są niewiarygodne, czy o co chodzi?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że te 4.3GHz były na wszystkich rdzeniach w tym samym czasie

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Źle sobie zinterpretowałem wyrażenie "na jednym rdzeniu" ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie mam, nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi w internecie. Mam płytę z490 e strix i i7 10700k. Płyta główna teoretycznie po aktualizacji biosu wspiera pcie4 (bios zaktualizowałem), ale gpu cały czas chodzi mi na pcie 3. Żeby pcie 4 działało, muszę mieć intela 11 generacji, czy coś jest u mnie nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

Takie głupie pytanie mam, nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi w internecie. Mam płytę z490 e strix i i7 10700k. Płyta główna teoretycznie po aktualizacji biosu wspiera pcie4 (bios zaktualizowałem), ale gpu cały czas chodzi mi na pcie 3. Żeby pcie 4 działało, muszę mieć intela 11 generacji, czy coś jest u mnie nie tak?

10700k nie wspiera pcie 4.0 wiec miec go nie mozesz. Tylko RKL maja pcie 4.0.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik wypuścili. Temat porusza ogólnie sprawę cache, ale testowali na intelowych procach wiec tutaj zamieszczę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film ma wartosc merytoryczna zerowa, przez takie glupie filmy pozniej beda mowic, ze cache nic nie daje ;)

Trzeba zaznaczyc, ze malo co daje na tej konkretnej architekturze na jakiej byl zrobiony test.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Ten film ma wartosc merytoryczna zerowa, przez takie glupie filmy pozniej beda mowic, ze cache nic nie daje ;)

Trzeba zaznaczyc, ze malo co daje na tej konkretnej architekturze na jakiej byl zrobiony test.

Raczej, wydaje się mówić właśnie coś innego. W większości testów, wyższy fps wynika właśnie z większej ilości cache, a nie samej ilości rdzeni.
R6S 6C z 20MB ma wyższy fps niż 10700k z 16MB cache. CP 2077 podobnie. 10900K z 6R, ma praktycznie taki sam fps jak przy 10C.
Sam brałem 10C także, dla tych dodatkowych 4MB, z tego powodu :szczerbaty:

Ba, weź sobie za przykład 5600G vs 5600X.
Taki cinebench, czy blender będą tylko nieznacznie wolniej, ale gry zwolnią już więcej :P

 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówili zegar w filmiku, zegar był ustawiony na sztywno dla każdego proca, na 10900k zablokowali 2 rdzenie żeby zrownac się z 8 rdzeniowcem, jedynie cache został na normalnym poziomie dla każdego z proców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Adolph napisał:

Raczej, wydaje się mówić właśnie coś innego. W większości testów, wyższy fps wynika właśnie z większej ilości cache, a nie samej ilości rdzeni.
R6S 6C z 20MB ma wyższy fps niż 10700k z 16MB cache. CP 2077 podobnie. 10900K z 6R, ma praktycznie taki sam fps jak przy 10C.
Sam brałem 10C także, dla tych dodatkowych 4MB, z tego powodu :szczerbaty:

Ba, weź sobie za przykład 5600G vs 5600X.
Taki cinebench, czy blender będą tylko nieznacznie wolniej, ale gry zwolnią już więcej :P

 

To naucz się czytać ze zrozumieniem bo nie napisałem nigdzie ze różnic nie ma, jedynie ze są minimalne a na temat reszty tego testu wyraziłem się jasno i porównań tłumaczyć nie musisz bo najwidoczniej nie zrozumiałeś sensu tego co chciałem przekazać przytaczając mi inna architekturę i napisałem pod jakim katem można brać jedynie pod uwagę ten test ;)  Ich testy to od dawna jest chłam. 

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To naucz się czytać ze zrozumieniem bo nie napisałem nigdzie ze różnic nie ma, jedynie ze są minimalne

Napisałeś, że ktoś będzie pisać, że cache nic nie daje. Ja, napisałem, że test podaje coś właśnie całkiem innego. Nawet jak wg części wyników wzrost jest minimalny. To jednak w takim, CP czy R6 wzrost był całkiem sensowny i uczciwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyzej 8 rdzeni wiadmomo ze wzrosty beda mizerna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adolph napisał:

Napisałeś, że ktoś będzie pisać, że cache nic nie daje. Ja, napisałem, że test podaje coś właśnie całkiem innego. Nawet jak wg części wyników wzrost jest minimalny. To jednak w takim, CP czy R6 wzrost był całkiem sensowny i uczciwy.

Dlatego napisałem ze ten tezt ma wartosc jedynie na tej architekturze i różnice są małe, owszem wyjątki się znajda. Tylko ze tyt filmu jasno mówi co lepsze cache czy ilość rdzeni i nie ma tam nigdzie zaznaczone ze to dla tej konkretnej architektury. Wiec przeciętny Kowalski widzący wyniki powie ze różnice są malo znaczące co na przykładzie jakim podałeś z 5600G jest już błędnym wnioskiem bo tam różnica jest dużo większa. Dlatego uważam ten test za malo wartościowy oraz potrafiacy wprowadzić w błąd osobę która może mieć mniejsze pojęcie na temat tego tematu jakim jest cache w cpu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio jest zaznaczone, bo to intel ma różne wielkości cache, zależne od ilości rdzeni. Ryzen ma stałe, zależne od ilości CCD. Dlatego podali wyniki dla Intela. Steve mówił o tym na początku. Więc, znowu. Kowalski, nie ma co mówić, że cache nic nie daje. Test tego w żaden sposób nie potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest bezpiecznie napięcie dla 10700k? Mój robi 5.1/4.8 na 1.31v i tak się zastanawiam czy próbować go na 5.2ghz. Pewnie bym musiał zaczynać od 1.36-1.37 ale nie wiem czy to już nie za dużo? W 1440p 240hz oraz 6900xt każdy fps się przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturami? Do 1.4v moim zdaniem można spokojnie kręcić, oczywiście jak tempy odpowiednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...