Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Już widzę ogłoszenia na allegro: "Sprzedam G6900, podkręcony jest szybszy od i9 w CS GO" :E 

Ktoś korzysta z adaptera DP 1.4 do HDMI 2.0, który działa na b460 oraz wypluwa HDR? Na b365m CAC1080 połowicznie działał w 30Hz, a na B460m-c/csm nawet nie pokazuje obrazu.
Tą płytę Asusa kupiłem tylko dlatego, że była "tania", od kogoś kto dostał w rozliczeniu nową... CAC1070 za to działa, ale oczywiście bez HDR, bo to DP 1.2. Dobrze, że kupiłem te adaptery tanio, bo za nowe mógłbym kupić gt1030 i wymienić na proc bez integry :E 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.01.2022 o 16:02, GS01 napisał:

Ja to nie ogarniam cen procesorów. 10700K to staruszek, a obecnie jest stówe drożej niż kupowałem rok temu. Przy czym wyraźnie tańszy jest 12600K, którego chyba wolałbym teraz brać niż 10gen.

Chyba Ci się CPU z GPU pomyliły Kolego ;-)

10700K ma raptem 2 lata.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zreszta 10 gen to jedna z najbardziej udanych i chetnie kupowanych od wielu wielu lat

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.01.2022 o 10:33, Eltik napisał:

zreszta 10 gen to jedna z najbardziej udanych i chetnie kupowanych od wielu wielu lat

A co radzisz mi -kupiłem nówkę core i5-10600 bez "K". Jeszcze nie rozpakowałem.

Zmieniać na i7-10700 albo na jakiś i5-11600 lub i7-11700 ?

Grać będę pod 1440p. Grafiki jeszcze nie mam ale chcę mieć procesor cpu taki, żebym nie musiał za chwilę wymieniać na te co podałem czyli na i7 11th gen... dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, forumowicz-a55 napisał:

A co radzisz mi -kupiłem nówkę core i5-10600 bez "K". Jeszcze nie rozpakowałem.

Zmieniać na i7-10700 albo na jakiś i5-11600 lub i7-11700 ?

Grać będę pod 1440p. Grafiki jeszcze nie mam ale chcę mieć procesor cpu taki, żebym nie musiał za chwilę wymieniać na te co podałem czyli na i7 11th gen... dzięki

zmiana i5 10 gen na i5 11 gen to zamienil stryjek siekierke na kijek moze 5% maks bys zyskal. i7 10700 bedzie spoko jesli masz na to fundusze. On po prostu wytrwa dluzej od i5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie, mija rok odkąd używam 10700K. Siedzi na nim Grizzly Kryonaut. Temperatury nie większe niż 64-65stopni. Nie pogłębiałem się nigdy w temacie past, na starym kompie używałem MX-2, MX-4. Myślę zmienić pastę, mam nierozpoczętą tubkę pasty Noctua NT-H1, dołączanej razem z coolerem. Co byście polecili zrobić? Wymieniać jeśli temperatury są takie same, jak rok temu? I na jaką - Noctua czy wykładać kasę znów na Kryonauta?

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajdź sobie zajęcie jak się nudzisz.

Nie ruszać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, nitrO_ napisał:

Znajdź sobie zajęcie jak się nudzisz.

Nie ruszać

Właśnie myślę poruszać. Pytam nie dlatego, że jestem noobem, tylko dlatego, że z braku czasu zamówiłem kompa z montażem i nie ufam im w tej kwestii. To, że działa, nie znaczy, że nie ma miejsc na IHS gdzie jest pusto i nie ma pasty. A Ty się dwa razy zastanów, zanim napiszesz taką idiotyczną odpowiedź kapiąca sarkazmem. Zwady nie szukam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temperatury jak najbardziej w porządku ale jeśli tak jak piszesz dręczy Cię jakaś niepewność co do fachowości zleconej roboty, masz czas i chęci to nic nie zaszkodzi zmienić pastę. Świeża pasta, głowa spokojna i przy kompie coś tam pomajstrujesz hehe. Większość źródeł podaje, że porządne pasty trzymają te 2 lata spokojnie. Sama NT-H1 to bardzo dobra pasta i cokolwiek markowego zastosujesz to obstawiam, że drastycznych różnić nie będzie - może te 2-3 stopnie max.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, GS01 napisał:

Właśnie myślę poruszać. Pytam nie dlatego, że jestem noobem, tylko dlatego, że z braku czasu zamówiłem kompa z montażem i nie ufam im w tej kwestii. To, że działa, nie znaczy, że nie ma miejsc na IHS gdzie jest pusto i nie ma pasty. A Ty się dwa razy zastanów, zanim napiszesz taką idiotyczną odpowiedź kapiąca sarkazmem. Zwady nie szukam.

64 stopnie to wzorowa temperatura na i7 i chłodzeniu powietrznym.

Większe są szanse na to że uszkodzisz gwint na mocowaniu niż że zyskasz kilka stopni.

Jeśli chcesz z nudów pogrzebać przy kompie to możesz zrobić undervolting albo podkręcić cepa bo z sygnaturki wnioskuję że chodzi na stock.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, temperatury bardzo dobre, szybciej coś popsujesz niż poprawisz ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak czytam tego typu tematy to od razu mi sie przypomina zestaw z internetu jakis gdzie gosc do R5 1600 kupil AIO za kilkaset zl zamiast spartana za 50 zl zeby chlodniej :lol2: jak przeciez i tak ten spartan by zapewnil chlod i cisze ale....to samo tutaj pasta ma rok temp w normie nawet bardzo w normie ale zmienie zeby miec nowa paste i 0.5 stopnia mniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Eltik napisał:

zmienie zeby miec nowa paste i 0.5 stopnia mniej

... albo więcej, jak się gorzej nałoży :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nakladacie pastę:

• ziarnko grochu

• X

✔️

Czy jeszcze jakoś inaczej? 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, kowal20 napisał:

Jak nakladacie pastę:

• ziarnko grochu

• X

✔️

Czy jeszcze jakoś inaczej? 😁

Równo szpatułką do misia rozprowadzałem na całej powierzchni, jak na cpu tak na gpu. Szkoły są różne.

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opłaca się i7 10700kf za 700zł?
Da trochę frajdy z grzebania w bios?
Czy lepiej i5 11400 za 749?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, nitrO_ napisał:

Opłaca się i7 10700kf za 700zł?

Opłaca, tylko jak już masz płytę pod ten procesor. Teraz tylko 12th i żadna inna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszy bios msi z 490 podbija fps dośc znacznie.Instalować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi