Skocz do zawartości
Kamil628

Przesiadka z win 7 na win 10 - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wiemy win 7 nie jest juz wspierany przez microsoft'a. Czy jest jakis wiekszy sens przenoszenia sie z oryginalnej siodemki do 10, jezeli gram sobie w rozne gry i korzystam jak przecietny kowalski z internetu i w sumie do niczego innego win 10 nie jest mi potrzebny - tylko poprostu jest najnowszy? Czy brak wsparcia 7 wplynie jakos bardziej na niebezpieczenstwo korzystania z internetu? Bo przeciez nie bedzie juz zadnych aktualizacji. Microsoft tak zacheca do aktualizacji do 10, bo jest to najnowszy i niby najbezpieczniejszy system. Czy na razie dac sobie z tym spokoj i zostac na chwile obecna przy 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze jeszcze chwila i nie bedziesz mial wyboru. Sa gry ktorych nie uruchomisz na 7 tylko na 10. Podobno nie ma juz aktualizacji bezpieczenstwa wiec teoretycznie jakies ryzyko jest ale..

 

Windows 10 moze i wkurzajacy ale ja juz sie przyzwyczailem i nie wyobrazam sobie wrocic do 7 np a o 8 nie wspominajac. To jest na tyle funkcjonalny system ze mi np lepiej sie korzysta z 10 niz kiedys z 7

 

Przyklad glupiego formatu. Na 7 trzeba bylo wszystkie stery sobie wgrywac, szukac itp. Tu instalujesz system i wszystko jest plug and play. Odpalasz pulpit i korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na dziś dzień powodu, by trzymać się Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo przeciez nawet sterownikow nie bedzie dla windows 7 i wtedy ten system nie bedzie w ogole funkcjonalny. Tak jak sary pisze nie ma zadnego argumentu by zostac na 7. Ten system ma 11 lat prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy pozniej trzeba bedzie szczegolnie jesli chodzi o nowy sprzet. Glowny problem to nie updaty z microsoft ale sterowniki jak juz wyzej padlo.

Updatow z microsoftu nigdy nie pobieralem i wszystko mi dzialalo bez problemu.

Do windows8.1 juz przestali wydawac sterowniki mimo tego, ze system bedzie jeszcze jakies 3 lata.

Wystarczy zobaczyc chocby plyty glowne od MSI(nowsze) czy karty graficzne od radeona nie ma sterownikow do win8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wiemy win 7 nie jest juz wspierany przez microsoft'a. Czy jest jakis wiekszy sens przenoszenia sie z oryginalnej siodemki do 10, jezeli gram sobie w rozne gry i korzystam jak przecietny kowalski z internetu i w sumie do niczego innego win 10 nie jest mi potrzebny - tylko poprostu jest najnowszy? Czy brak wsparcia 7 wplynie jakos bardziej na niebezpieczenstwo korzystania z internetu? Bo przeciez nie bedzie juz zadnych aktualizacji. Microsoft tak zacheca do aktualizacji do 10, bo jest to najnowszy i niby najbezpieczniejszy system. Czy na razie dac sobie z tym spokoj i zostac na chwile obecna przy 7?

Wszystko zależy od posiadanego sprzętu i sterowników do niego. Jeżeli do Twojego będą sterowniki do Win 10, to nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Windows 7 już nie jest wspierany i nie będzie,odchodzi w zapomnienie jak Windows XP,Vista itp.Na XP nawet przeglądarki już nie mają aktualizacji itp,nawet Steam ci nie odpali na XP (kiedyś jeszcze trzeba było mieć Windows XP SP3,teraz nie wiem. Warto się przesiąść,nowy system będzie wspierany,aktualizacje także.Ja z Win 7 przesiadłem się na 8.1 przykładowo.Fakt Windows 10 ciągnie strasznie dysk (HDD jak masz to długo czekania,na uruchomienie itp). Tak więc wybierz coś nowszego,bo prędzej czy później będziesz zmuszony,zwłaszcza że przy nowych płytach głównych nawet Win 7 nie odpali bo nie wspiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy zgrac na pendrive caly obraz win 10 i go zainstalowac tak? A klucz aktywacyjny z win 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy zgrac na pendrive caly obraz win 10 i go zainstalowac tak? A klucz aktywacyjny z win 7?

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A klucz aktywacyjny z win 7?

Użyj go do aktywacji win 7

 

 

Swoją drogą, w związku z zakończeniem wsparcia, mógłby ktoś stworzyć ankietę na ten temat i przykleić ją na widoku, sam jestem trochę ciekaw jakby taka ankieta wypadłą na forum.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy zgrac na pendrive caly obraz win 10 i go zainstalowac tak? A klucz aktywacyjny z win 7?

Nie do konca. Nie kazda wersja win10 przyjmie klucz. Musi byc jedna z nowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 7 instalowalem w 2014 r gdy kupowalem nowy komputer. To nie wiadomo czy bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zalezy od 7 tylko od 10. Sciagnij wersje z listopada to powinna przyjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób zwykłą aktualizacje systemu do win 10 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Win 7. Był stabilny jak skała :/

 

Na palcach jednej ręki można wskazać ile razy system się powiesił.

 

A reinstalacja Windows to była chyba 5 lat temu. Po co, jak wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Win 7. Był stabilny jak skała :/

 

Na palcach jednej ręki można wskazać ile razy system się powiesił.

 

Win 10 używam od prawie 5 lat, prawie od początku, jeszcze się "nie powiesił".

 

A reinstalacja Windows to była chyba 5 lat temu. Po co, jak wszystko działa.

 

Za rok, dwa, nawet przeglądarki oleją stary system, o sterownikach a nawet o sprzęcie nie wspomnę, bo już dzisiaj żeby zainstalować siódemkę na nowym sprzęcie, trzeba kombinować.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób zwykłą aktualizacje systemu do win 10 i tyle.

 

Pobralem ten program ze strony microsoftu MediaCreationTool i przez ten program mozna chyba zrobic aktulizacje do 10 ale czy tam zaden klucz nie bedzie potrzebny do aktywacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobralem ten program ze strony microsoftu MediaCreationTool i przez ten program mozna chyba zrobic aktulizacje do 10 ale czy tam zaden klucz nie bedzie potrzebny do aktywacji?

 

 

Nie będzie, jak chcesz się upewnić i zobaczyć jak to zrobić zajrzyj np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, jak chcesz się upewnić i zobaczyć jak to zrobić zajrzyj np.

 

 

Dobra juz wszystko wiem, wezme sie za aktualizacje na wieczor. I raczej nie powinno byc problemu ze stabilnoscia systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej nie powinno byc problemu ze stabilnoscia systemu?

Tego to Ci nikt nie może zagwarantować, bez względu na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstaje tylko pytanie, czy jak aktywujesz 10 kluczem z 7, to czy będziesz mógł później wrócić na tym kluczu do 7, gdy stwierdzisz, że jest lepsza. Czytałem, że mogą być z tym problemy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...