Skocz do zawartości
wiemar

rx 570 itx ustawienia wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową kartę radeon rx 570 itx sapphire pulse 4gb. posiada tryb półpasywny. chciałem dostosować obroty wentylatorów przez ustawienia. tryb automatyczny pozwala karcie pracować pasywnie do chyba 55 stopni, wiatrak wtedy jest nieaktywny. tak wyglądają wartości domyślne:

 

2WQOZpc.jpg

 

w trybie ręcznym gdy już ustawię fan speed, temperature i zapiszę to wentylatory pracują cały czas. najniższe obroty to około 1470 przy temperaturze nawet 30 stopni. znalazłem w sieci sposób jak ręcznie edyować ustawienia i mieć też tryb pasywny. edytuję ustawienia, zapisuję profil a potem edytuję go zmieniając wartość False na True w tym konkretnym miejscu:

<FEATURE ID="18" Enabled="False">
       <STATES>
           <STATE ID="0" Enabled="False" Value="0"/>
       </STATES>
</FEATURE>

 

wentylator nie pracuje aż do uzyskania 55 stopni. potem włącza się na około 1650 obrotów i wyłącza się przy 45 stopniach. czy da się jakość ustawić żeby już przy 45 stopniach wentylator obracał się z prędkością 10-15%?

oto moje ustawienia:

 

6LTG89I.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wszystko wiem. łatwiejsze sterowanie wentylatorami daje MSI Afterburner. można sobie dowolnie ustawiać np 20% przy 40 stopniach a poniżej wentylator nieaktywny. ale powróciłem do ustawień oprogramowania karty bo nie lubię gdy wentylator co chwilę zwalnia i przyspiesza. ustawiłem tak:

 

OA9zVOo.png

 

w grach temp nie przekracza 65 stopni a po wyjściu od razu działa tryb pasywny.

 

 

nie jestem pewny czy dobrze ustawiłem obroty na procesorze /intel i3-9100f/chłodzenie be quiet Pure Rock Slim/ (w grach max 63-65 stopni):

 

HcSBd70.jpg

Edytowane przez wiemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...