Skocz do zawartości
Natka1908

Wydajny laptop do 3.500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam laptopa na studia lub czasem do pogrania w różne gry typu sumy ets.

Z głównych aspektów to bym chciała by miał 14 cali, był cienki, a fajnie by było jakby miał dotykowy ekran, lecz nie jest to obowiązkowy aspekt. I fajnie jakby posiadał duża baterie

 

Szukając po różnych sklepach znalazłam takie laptopy i nie wiem czy któryś by się nadawał.

 

https://w3.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-lenovo-s340-14api-81nb006kpb-ryzen-5-3500u-8gb-512ssd-int-14-0-w10-grey

 

2. https://w3.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-laptop-14-dk0035nw-ryzen-5-3500u-8gb-256ssd-vega-14-0-w10-sil

 

 

3. https://w3.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-envy-x360-13-ar0004nw-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-vega-13-3-fhd-w10-blk

 

4. https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x570-r5-8gb-512ssd-gtx1050-w10.bhtml

 

 

 

PS. Fajnie jakby był miał design taki kobiecy, lecz jak nie będzie to taki typ z numer 4 też może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odpuścić sobie ekran dotykowy bo to wiąże się niemal nierozłącznie z ekranem błyszczącym który odbija światło i jest o wiele mniej komfortowy niż matowy a sam dotyk raczej nieprzydatny podczas użytkowania.

 

Do Simsów czy ETS wystarczy nawet integra intela także nie musisz wybierać nic z dodatkową grafiką.

 

Reasumując ten IdeaPad /HP cenowo jest tutaj naprawdę dobrą propozycją aczkolwiek z takim budżetem pokusiłbym się o laptopy lżejsze i z aluminiową obudową oraz podświetlaną klawiaturą jak np:

 

Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Różowy - 2999 zł

(1,15kg ! - dostępny też w kolorze "żelaznym")

czy :

 

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/256PCIe/W10/IPS Gold - 2899 zł

(1,44 kg)

 

Waga Ideapada do 1,7kg także różnica znacząca.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo obecnie posiadam laptopa Asusa z kartą graficzną gr force 920mx i czasem mi się dość mocno zatnie ets. Dodatkowo laptop już mocno muli o nie chce żeby nowy miał ten sam problem, a obecnego mam już koło 3 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

920Mx to wydajność na poziomie własnie aktualnych integr jednak problemy z zacinaniem to nie wina słabej wydajności (bo ta była by była niska cały czas) ale 1) chłodzenia które nie wyrabia 2) padniętego dysku bądź samego faktu że jest to HDD 3) słabego 2 rdzeniowego procesora ( jak zakładam ).

 

Tak czy inaczej Vega 8/10 będzie oczywiście wydajniejsza aczkolwiek w 14 calowym laptopie z RAM w Single Channel różnica będzie bardzo mała.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybierając hp/IdeaPad nie będzie dużej różnicy z obecnym laptopem co posiadam? Czy te co podałeś sa o jakoś duże lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wykonaniu są lepsze, wydajnościowo w grze będą wręcz nieznacznie gorsze.

Ale jeśli szukasz laptopa 14 calowego to niestety wszystkie będą wydajne podobnie bo po prostu w tak małych laptopach nie umieszcza się wydajnych podzespołów.

 

Co innego gdyby w grę wchodziło 15,6 cala ale wtedy waga będzie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3,5K spokojnie moja droga kupisz HP Pavilion Gaming z grafiką GTX1650 oraz procesorem i5.

X-kom sprzedaje wersję z zielonym podświetleniem oraz białym (biała trochę droższa), zielona się idealnie zamyka w Twoim budżecie.

 

Akurat laptop taki, że nie tylko proste gierki będą na nim działać ale także te najnowsze - więc spokojnie będzie można pograć na nim.

 

Chodzi mi dokładnie o ten model :

 

HP

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się design owym laptopie. Im więcej propozycji tym ciężej mi jest coś wybrac gdyż sama już nie wiem co by było lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP i tak jest stonowany w stosunku do np: Acera Nitro 5 czy lapków MSI.

W tej kwocie ciężko będzie o lepszą alternatywę, ASUS TUF lepszy nie będzie, IdeaPad L340 także niestety nie wypada lepiej.

 

A branie lapka z Integrą Intela do gier to jest jakiś absurd - nawet Iris PRO ma problemy z jako-taką wydajnością w Full HD w starszych gierkach, a co dopiero UHD630 :E

 

Jak ma być stonowany wizualnie to :

 

Lenovo Y540-15

 

 

Alternatywnie :

 

Acer Aspire 7

 

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...