Skocz do zawartości
volt123

Komputer do montażu i obróbki filmów w 4/6k do 10/12tys PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję komputer do montażu i obróbki wideo w jakości 4k i 6k.

Na oku mam poniższy gotowiec (tak wiem gotowiec to w większości lipa, ale od kilku lat tak jak kiedyś złożyłem swój obecny komputer to aktualnie nie jestem na bieżąco z aktualnymi trendami).

 

https://www.x-kom.pl/p/521052-desktop-x-kom-g4m3r-600-i9-9900k-64gb-500-1tb-rtx2080-s.html#Specyfikacja

 

Proszę o ocenę powyższego zestawu oraz inne sugestie dot. zakupu sprzętu.

 

Zależy mi na 64GB ram oraz dużym oraz szybkim dysku SSD, procesor na oku mam i9 9900k.(liczę na sugestie bo za dużo nie wiem o tym procesorze oprócz tego, że jest całkiem nowy)

Z krat graficznych podobno program, w którym składam filmy idealnie sprawdza się NVIDIA RTX 2080 Ti (ale to chyba wykroczy poza budżet?)

 

 

Mile widziany przygotowany przez kogoś zestaw.

Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że masz świadomość o gotowych zestawach, bo to co podałeś to wielka niewiadoma. Dobra gdybym kupował za 1k pln gotowca to co innego, ale nie za takie pieniądze. To tak jakbyś wszedł do salonu i kupił coś co stoi i jest gotowe niż kupić coś wedle twoich upodobań czy zaleceń. Nie rozumiem tego.

 

Musisz to mieć już teraz? Bo ja bym poczekał na nową generacje intela, ew kupił ryzena 3900x/50x i napewno bym nie brał gpu typu 2080ti, max 2080 to też kwestia na czym pracujesz cpu czy gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego na jakich programach pracujesz lub będziesz pracował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że masz świadomość o gotowych zestawach, bo to co podałeś to wielka niewiadoma. Dobra gdybym kupował za 1k pln gotowca to co innego, ale nie za takie pieniądze. To tak jakbyś wszedł do salonu i kupił coś co stoi i jest gotowe niż kupić coś wedle twoich upodobań czy zaleceń. Nie rozumiem tego.

 

Musisz to mieć już teraz? Bo ja bym poczekał na nową generacje intela, ew kupił ryzena 3900x/50x i napewno bym nie brał gpu typu 2080ti, max 2080 to też kwestia na czym pracujesz cpu czy gpu?

 

Tak potrzebuję w zasadzie na już, stąd taki ciut chaotyczny temat. Ważniejsze będzie CPU, ale to nie znaczy, że GPU nie jest istotne.

 

Zacznij od tego na jakich programach pracujesz lub będziesz pracował?

 

Davinci Resolve 16, w przyszłości planuję pobawić się w Adobe Premiere Pro i After Effects.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomyślałbym o takim zestawie:

 

https://proline.pl/koszyk/ba362bf5

 

Core i9, wydajne chłodzenie, płyta z mocną sekcją zasilania, RTX 2080 Ti, 64 GB RAM, SSD 512 GB na system i programy, SSD 1TB na odczyt, HDD 2TB na zapis materiału, zasilacz z zapasem mocy. Calość zamknięta w solidnej i przewiewnej obudowie.

 

Można jeszcze pomyśleć o jeszcze jednym dysku na temp/cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomyślałbym o takim zestawie:

 

https://proline.pl/koszyk/ba362bf5

 

Core i9, wydajne chłodzenie, płyta z mocną sekcją zasilania, RTX 2080 Ti, 64 GB RAM, SSD 512 GB na system i programy, SSD 1TB na odczyt, HDD 2TB na zapis materiału, zasilacz z zapasem mocy. Calość zamknięta w solidnej i przewiewnej obudowie.

 

Można jeszcze pomyśleć o jeszcze jednym dysku na temp/cache.

 

Dzięki! Oczywiście poczekam jeszcze do jutra na inne propozycje i będę miał już coś do wyboru.

Dodam, że pliki RAW są bardzo potężne, więc szybki ssd jest niezbędny, w 6k - jedna sekunda materiału to ok. 350MB, ale ten z Twojego zestawu powinien dać radę.

Edytowane przez volt123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zejść do GPU RTX 2080 Super i zwiększyć tym samym pojemności dysków NVME pod materiał surowy z 1TB na min 2TB.

Dodatkowo dodałbym jakiś tani SSD SATA/AHCI za 200 zł na cache i temp.

Dysk HDD na magazyn wedle zapotrzebowania jeżeli chodzi o wielkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...