Skocz do zawartości
Voodoo 2

Używka do gier za 5000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niezawodnych forumowiczów!

Chciałbym kupić laptopa, biorę pod uwagę również laptopy używane, ale powiedzmy z jeszcze około roczna gwarancją. Kwota którą chciałbym przeznaczyć to 5 tys i nic więcej na plus :thumbup:

W sumie to gram jedynie w overwatcha i to sporadycznie a jedyną regularną grą jest World od Warcraft (tak jeszcze ktoś w to gra) czasami zagram w hity typu Wiedźmin i lista się na tym kończy.

Wymagania:

Klawiatura RGB :E

Ekran + 120hz

Im cichszy tym fajniej

Poniżej 16 cali

 

Początkowo myślałem o Heliosie 300 z GTX 1660ti i i7 9750h + 16gb ram ale gdzieś przeczytałem że pomimo że świetne ma.osiagi to jest strasznie głośny podczas pracy. Wszesniej miałem TUFa FX505 z gtx1650 i chodził dość uciążliwie jeżeli chodzi o hałas.

Co więc proponujecie? Helios, a może coś innego? Omen, ROG, DM albo coś innego w tej cenie?

Dziękuję za rady i pozdrawiam

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Heliosa 300 w dokładnie tej konfiguracji o którą pytasz - co potrzebujesz wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Heliosa 300 w dokładnie tej konfiguracji o którą pytasz - co potrzebujesz wiedzieć :)

Czy faktycznie jest tak głośno? Czy jednak uważasz że to najlepszy wybór w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop raczej nie będzie cichutki. Zastanów się czy chcesz grać na lapku skoro przeszkadza ci jego głośność w takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy - w trybie turbo jest odrzutowiec, ale temperaturki są rewelacyjne, często w okolicy 70C na CPU i GPU, co nierzadko jest poza zasięgiem innych konstrukcji.

W auto temp są wyższe a sam laptop wcale nie taki głośny.

Największy problem, że w spoczynku niestety jest słyszalny i z tym nie da się nic zrobić // brakuje regulacji obrotów z prawdziwego zdarzenia oraz trybu półpasywnego, dodatkową głupotą jest fakt, że wentyl od GPU cały czas pracuje nawet w spoczynku, gdzie realnie obraz wyświetla integra Intela.

 

Laptop sam w sobie jest naprawdę spoko, mnie najbardziej denerwuje głośność w spoczynku oraz brak czytnika SD, który kosztuje grosze i powinien być w standardzie w każdym laptopie w tej półce cenowej.

 

Mój Helios 300 robi 50 (z ponad 20k) wynik w TimeSpy dla GTX1660Ti, lepsze są tylko Eluctronicsy (MAG oraz Mech) i Tong-Fangi bez kagańca dla grafiki :)

Więc generalnie to naprawdę wydajna maszyna i solidnie wykonana.

 

W takiej konfiguracji jak moja i po optymalizacji (UV, oraz OC GPU) wydajność jest na poziomie typowego lapka z RTX2060 a czasem i lepsza.

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 5000 zł zmieścisz się nawet z RTX 2060 w HP Omen:

HP OMEN 15 i5-8300H/8GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz - 4999 zł

 

Wyjątkowo dobrze wyceniona sztuka biorąc pod uwagę że laptop jest z systemem.

 

A jak systemu nie potrzebujesz to za 4799 zł jest wersja z 16 GB i 512 GB SSD oraz GTX 1660Ti:

HP OMEN 15 i5-9300H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz - 4799 zł

 

 

Obydwie propozycje mają oczywiście ekran IPS 144Hz.

Tutaj masz test tego modelu: Test OMEN by HP 15 - laptop do gier z Core i5-9300H i GTX 1660 Ti

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że napisałeś że ma być 5000zł i nic więcej na plus, ale mimo wszystko jeżeli chodzi o HP, to najlepiej wybrać wersję już z 16GB pamięci:

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz za 5149zł

To chyba najbardziej opłacalna opcja biorąc pod uwagę wyposażenie (m.in 16GB pamięci pracującej w dualu) i cenę oraz ogólną wydajność. Przekracza budżet o 150zł, ale w przypadku HP jest jeszcze opcja skorzystania z programu HP out of warranty- jeżeli masz dostęp do jakiegoś starego laptopa HP, to dzwoniąć na infolinię można uzyskać zwrot 650zł . Więcej o programie znajdziesz pod tym linkiem . Jeżeli otrzymałbyś taki voucher, to wówczas laptop wyszedłby Cię ostatecznie 4500zł.

 

Ewentualnie jak nie chcesz się bawić w dzwonienie itp., to poniżej budżetu dostaniesz:

Acer Nitro 5 i5-9300H/16GB/512/Win10 120Hz za 4799zł

W przypadku i5 powinno być lepiej niż w wersji z i7, która jest co prawda głośna i dosyć ciepła, ale przynajmniej trzyma taktowania na GPU. Oczywiście jest tu też 120Hz matryca, 512GB dysk SSD (i możliwość montażu jeszcze dwóch dysków-1xm.2+1xSATA).Test wersji z i7: Acer Nitro 5 (AN515-54) (GeForce GTX 1660 Ti) review – gaming on the budget just got better

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. taki Lenovo :

 

Y540

 

Co prawda ma pewne braki w stosunku do HP, ale w zestawie od razu z i7 i wydajność będzie podobna ;)

 

Co do Heliosa 300 to jak się przy nim pobawi (jak ja) to idzie naprawdę dobre wyniki zrobić, w 3DMark 11 oraz TimeSpy jestem w TOP50 jeśli idzie o wynik mobilnego 1660Ti.

W kwestii wydajności nie mogę temu lapkowi nic zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Helios przemawia za mną bardziej niż Omen - nie wiem czy słusznie. A co powiecie na temat Asusa G531gu z 1660ti 9300 lub 9750. Siostra takiego ma, co prawda nie gra w gry, ale nawet w ustawieniach Turbo wydawał się znacznie cichszy niż mój wcześniejszy TUF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od Tufa to wszystko będzie miało lepsze chłodzenie :)

Z feedbacku od innych kupujących wiem że zależy jaki tryb ustawisz ale przy maksymalnej wydajnosci temperatury jak to w laptopach 95 stopni za to stabilne 4 GHz na i7 trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Helios jest naprawdę spoko laptopem.

Tylko ma pojebane jak lato z radiem sterowanie wentylami i tryb automatyczny.

 

Pod względem wydajności, jakości wykonania itd. ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia.

Zasilacz w zestawie też nie jest jakiś ogromny.

 

Niestety ale Helios jeśli idzie o pozycjonowanie jest raczej tym droższym lapkiem, co jest o tyle dziwne, że zagranicą jest zazwyczaj jednym z tańszych wyborów w swoim segmencie.

W mojej ocenie te lapki są w cenach wyjściowych za drogie o te przynajmniej 500-800zł, ja swojego kupiłem na promocji i wtedy cena była względna.

 

HP też Ci mogę polecić z czystym sumieniem, bo to też solidny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Helios jest naprawdę spoko laptopem.

Tylko ma pojebane jak lato z radiem sterowanie wentylami i tryb automatyczny.

 

Pod względem wydajności, jakości wykonania itd. ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia.

Zasilacz w zestawie też nie jest jakiś ogromny.

 

Niestety ale Helios jeśli idzie o pozycjonowanie jest raczej tym droższym lapkiem, co jest o tyle dziwne, że zagranicą jest zazwyczaj jednym z tańszych wyborów w swoim segmencie.

W mojej ocenie te lapki są w cenach wyjściowych za drogie o te przynajmniej 500-800zł, ja swojego kupiłem na promocji i wtedy cena była względna.

 

HP też Ci mogę polecić z czystym sumieniem, bo to też solidny sprzęt.

 

Zdecyduje się więc na Heliosa, co prawda nowy przekracza mój budżet, ale mam okazję kupić w b. dobrym stanie 3 miesięcznego. Myślę że w grze które gram nie będzie on uciążliwy dla uszu, a podoba mi się jego zewnętrzne wykonanie. Dzięki wszystkim za pomoc, dzięki Mikołaj i liczę na pomoc przy UV co pewnie w jakiś sposób obniży głos o moze jakieś 2dB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helios 300 ma fabryczne UV na poziomie -125mV (każdy jeden z 2019 roku).

Co akurat na plus - jest to stabilne 24/7.

 

Ja u siebie mam odblokowany całkowicie BIOS oraz grzebałem w w mikrokontrolerze i dorobiłem sobie sterowanie wentylami oraz tryb półpasywny, co zajęło mi trzy dni :E

Ale jest i działa należycie.

 

Jak interesują Cię moje wyniki benchmarków to chętnie Ci je podam.

W wielu grach mój sprzęt dogania albo jest na równi z RTX2060/70 Max Q ;) jak ktoś ma zacięcie to na Heliosie się można fajnie pobawić.

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helios 300 ma fabryczne UV na poziomie -125mV (każdy jeden z 2019 roku).

Co akurat na plus - jest to stabilne 24/7.

 

Ja u siebie mam odblokowany całkowicie BIOS oraz grzebałem w w mikrokontrolerze i dorobiłem sobie sterowanie wentylami oraz tryb półpasywny, co zajęło mi trzy dni :E

Ale jest i działa należycie.

 

Jak interesują Cię moje wyniki benchmarków to chętnie Ci je podam.

W wielu grach mój sprzęt dogania albo jest na równi z RTX2060/70 Max Q ;) jak ktoś ma zacięcie to na Heliosie się można fajnie pobawić.

Dobrze wiedzieć, czyli nic ciszej nie będzie. Ale to nic. Brałem pod uwagę jeszcze się wstrzymać i poczekać na rx5600m ale strzelam że polskie sklepy dadzą taka marże że szkoda czekać ten kwartał.

Mam nadzieję że będzie i tak ciszej niż TUF przy w sumie niezbyt wymagających grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania ciszej nie będzie - ale na pulpicie da się uzyskać tryb pasywny, grzebałem w ustawieniach EC i udało mi się dojść do tego co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lapki do gier są głośne i decydując się na taki sprzęt musisz być tego świadom.

Jeżeli zdążysz to na morele jest bardzo dobra promocja na RS2060-16 cali od Dream Machines za 5 kafli. Jest to jeden z najlepiej wykonanych lapków tej firmy - metalowa obudowa, ekran 144Hz, niska waga oraz niezłe chłodzenie. Co do konfiguracji to : i7-9750H , RTX2060 , SSD 480GB , 8GB RAM . Warto w przyszłości dorzucić drugą kość 8GB.

https://www.m orele.net/laptop-dream-machines-rs2060-16pl40-5939989/ - cena 4999 pln z kodem: MORELOWYPT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz za 5149zł

 

ten omen fajny i go kupił bym, ale macie może wersję bez hdd bo jest mi zbędny. Czy hdd jeśli bym kupił to mogę wymontować i zamontować jakiś ssd drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego hp od soboty. Możesz we własnym zakresie wymontować hdd ale później w razie awarii gdy będzie szedł do serwisu trzeba go zamontować z powrotem. Laptop jest podpięty w hp jako Premium a więc jest door to door. Jest zresztą przy tej gwarancji kilka ciekawych udogodnień.

Tak na marginesie to sprzęt jest naprawdę fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy hdd jeśli bym kupił to mogę wymontować i zamontować jakiś ssd drugi?

 

Oczywiście. Sprzedając taki HDD nawet niewiele byś musiał dołożyć do SSD:

 

Jeden z wydajniejszych i o najlepszym współczynniku cena/wydajność, na 5 letniej gwarancji:

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 - 329 zł

 

Nieco słabszy ale nadal świetny za to znacznie tańszy:

Crucial 480GB 2,5" SATA SSD BX500 - 249 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie do kiedy ten hp będzie w takiej cenie?

 

Z reguły promocje są na tydzień jednak weź pod uwagę że są to raczej pojedyncze sztuki więc czekając ryzykujesz że ktoś zawinie tą ostatnią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5200 widziałem jeszcze dziś rano na olx HP z rtx 2060 i i7 8750h niby fabrycznie nowy, nie odplombowany z X-kom. Ja jakoś mimo wszystko wybrałem Heliosa, poza tym obiecałem sobie max. 5000 zł więc nie drążyłem tematu z hp

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie obrażać ale miałeś chyba jakieś zwidy. Widzę dwa rozwiązania. Widziałeś model tego hp w cenie 5200 bez systemu albo pomyliłeś po prostu karty graficzne.

 

Najtańszy omen z i7 8700h i gtx 2060 oraz 8 gb i win 10 kosztuje w promocji prawie 6000 tyś

 

Traf chce że pomimo kupna swojego z i5 8300 patrze w dalszym ciągu na promocje. (na zwrot swojego w x- com mam 15 dni- już teraz mniej)

Gdyby więc była taka oferta o której piszesz to raczej bym jej nie przegapił

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie obrażać ale miałeś chyba jakieś zwidy. Widzę dwa rozwiązania. Widziałeś model tego hp w cenie 5200 bez systemu albo pomyliłeś po prostu karty graficzne.

 

Najtańszy omen z i7 8700h i gtx 2060 oraz 8 gb i win 10 kosztuje w promocji prawie 6000 tyś

 

Traf chce że pomimo kupna swojego z i5 8300 patrze w dalszym ciągu na promocje. (na zwrot swojego w x- com mam 15 dni- już teraz mniej)

Gdyby więc była taka oferta o której piszesz to raczej bym jej nie przegapił

Nie chcę Cię obrażać, ale masz ewidentny problem z czytaniem. Napisałem OLX, a Ty mi z X-kom wylatujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, chcę złożyć PC do grania. Próbowałem ustalić jakiś budżet ale za każdym razem gdy przeglądam podzespoły i opinie to powiększam ;) Myślę że takie 5000 do 6000 to maks. Przy takiej kwocie lub trochę większej mógłbym kupić grafikę w okolicy 2500,  i tu się zastanawiam. Moje pomysły to RTX 4700 zwykły, RTX 4060 TI 16 gb, RX 7800 xt lub trochę tańszy RX 6800 xt. Nie pytajcie jaki mam monitor bo nie mam. Po ustaleniu jakie podzespoły zobaczy się czy 1440 ma sens ale chyba do tych kart ma.  W takim wypadku czy do 1440 przy powiedzmy RTX 4700 wystarczy i5 12400F? Przy okazji zapytam czy prawdą jest iż większą wydajność mają połączenia intel z invidią / radeon z amd? Ostatnie pytanie - dołożyć te 200-300 zł by mieć ddr5?
    • No będzie jeździł i to jeszcze przez wiele lat takim czy innym spaliniakiem. Używany elektryk w niskim budżecie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nie opłacalny i stwarza wielkie ryzyko ponoszenia olbrzymich kosztów, a raczej w większości przypadków lepiej zezłomować niż inwestować Tak zerknąłem na wyżej polecanego Nissana Leaf od Niemca idzie kupić za jakieś 35-45k jakiegoś ~7-8 latka bez gwarancji na baterię lub z samą końcówką tej gwarancji. I tutaj jest słowo klucz bez gwarancji, gdzie nowa bateria to tego auta to google wypluwa minimum ~70k pln A naprawa i wymiana w jakimś innym nieautoryzowanym serwisie na jakąś używaną sprawną to koszt ~30k pln+ Z 2 latami gwarancji. "Koszt z wymianą to mniej więcej 30 000 złotych, zależy od stanu wszczepianej baterii, ale staramy się klientom proponować takie z minimum 90 procent state-of-health" https://elektrowoz.pl/porady/nissan-leaf-i-wymiana-baterii-zapraszam-do-mnie-potrzebny-wiekszy-zasieg-bateria-jako-magazyn-zapraszam-wywiad/ Bateria padnie po roku czy dwóch w takim używanym aucie i kaplica, nowa bateria to koszt x2 wartości auta, a wymiana na jakąś sklejaną używkę to koszt w okolicy wartości takiego auta    
    • No i które zostawiasz ? Dodam tylko, że wynik GPU Twojej karty 22K jest 100% wyższy, niż mojej 3060ti
    • Problem jest z ustabilizowaniem 4 kości DDR5 na wysokich zegarach i dotyczy on tak samo Intela jak AMD dlatego niezależnie od platformy jeśli potrzebna ci jest większa ilość RAMu to kup ją od razu w dwóch kościach. Chodzi o to że przy starcie płyta testuje stabilność pamięci DDR5 na wybranych ustawieniach. Robią to również płyty na Intelu bo to cecha pamięci DDR5 (wysokie zegary oznaczają wysoką wrażliwość na jakość i stabilność sygnału). Kolejne starty można przyspieszyć aktywują funkcję która domyślnie będzie ładować poprzednie stabilne ustawienia omijając trenowanie.
    • Abstrahując już od samego pomysłu CPK/CPL i jego sensowności, to jednak śmieszy mnie nazywanie hubem przesiadkowym lotniska, z którego nie można latać ani na nim lądować 24h na dobę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...