Skocz do zawartości
bt04jugok

Crucial BX500 480GB problem z zapisami w testach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Odkryłem jakiś czas temu, że na tym dysku mam w parametrach SMART na czerwono status C2 Temperatura w HDTune.

 

W dodatku po odpaleniu benchmarka ATTO zapisy są bardzo niestabilne (załącznik).

 

Testowałem mój systemowy PM981 oraz Plextora M8VC i na nich wszystko wygląda prawie że książkowo jeśli chodzi o prędkości.

 

Co ciekawe mój brat ma ten sam dysk i ma identycznie jak ja. Odczyty są OK, ale te zapisy i temperatura w SMART dziwią mnie.

 

Temperatury są OK, podczas testu max 60 stopni. Testowałem go przepinając do stacjonarki i to samo.

 

Niby wszystko działa OK, ale jak sądzicie, czy dzieje się coś złego?

post-610194-15794193809088_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bx500 tak ma , a użytkownicy go dalej ślepo polecają. Zamontowalem koledze i latem w mojej saunie przy instalacji gry 80* złapał ten dysk, co jak na dysk sata jest sporo . Przez temperaturę podejrzewam ze ucina wydajnosc , musialem home made chłodzenie wymyślić na ten dysk , dużo nie dało, ale z 15* mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bx500 tak ma , a użytkownicy go dalej ślepo polecają. Zamontowalem koledze i latem w mojej saunie przy instalacji gry 80* złapał ten dysk, co jak na dysk sata jest sporo . Przez temperaturę podejrzewam ze ucina wydajnosc , musialem home made chłodzenie wymyślić na ten dysk , dużo nie dało, ale z 15* mniej

Miałoby to sens, gdyby wraz z temperaturą spadała wydajność a jak widać jest to tak jakby losowe, tylko przy niektórych próbkach spada drastycznie zapis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, nie oczekujmy cudów przy tych pieniądzach. Tez mam ten model, odkad mam nowa obudowe to temperatury nie przekraczaja 50 stopni (system plus gry) i nie narzekam (w poprzedniej lapał ponad 60-65

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, nie oczekujmy cudów przy tych pieniądzach. Tez mam ten model, odkad mam nowa obudowe to temperatury nie przekraczaja 50 stopni (system plus gry) i nie narzekam (w poprzedniej lapał ponad 60-65

Cudów absolutnie nie oczekuję, jednak dyski w podobnych cenach a nawet tańsze nie wykazują takich cech jak ten. Testowałem też ADATA SU650 brata i trzyma prędkości, wspomniany przeze mnie Plextor też jest z tej półki cenowej i prędkości książkowe. Ty też masz takie same wyniki w tym benchmarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

BX ma najpodlejsze kostki i kiepski kontroler. Grzanie się w nim to znaczy kontroler pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dobra marka i cena robią swoje. Mój stary BX100 jest znacznie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX ma najpodlejsze kostki i kiepski kontroler. Grzanie się w nim to znaczy kontroler pada.

 

Oby nie :P . Kolegi bx500 od razu po wyciągnięciu z pudełka tak sie grzał , a dysk kupiony totalnie nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie :P . Kolegi bx500 od razu po wyciągnięciu z pudełka tak sie grzał , a dysk kupiony totalnie nowy

Mój brat ma go dosyć krótko, kupił w podobnym czasie co ja i ma 10 stopni wyższe niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedzcie mi, dlaczego ten dysk jest tak wszędzie polecany? :)

Dla mnie to też jest tajemnica. Nie zliczę tematów, w których ktoś wciska ten dysk, a ja się upieram, żeby jednak wybrać którąś z minimalnie droższych opcji :]

 

Mimo wszystko, to nie jest zły dysk. Dziennie nie zapisuje się na nim 100TB danych. Katowanie go testami syntetycznymi jest niespecjalnie mądre i jeszcze mniej miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też jest tajemnica. Nie zliczę tematów, w których ktoś wciska ten dysk, a ja się upieram, żeby jednak wybrać którąś z minimalnie droższych opcji :]

 

Mimo wszystko, to nie jest zły dysk. Dziennie nie zapisuje się na nim 100TB danych. Katowanie go testami syntetycznymi jest niespecjalnie mądre i jeszcze mniej miarodajne.

Ale skoro syntetyka nie potrafi obsłużyć, to jak ma sobie radzić w normalnym użytkowaniu? Zapłaciłem za dysk, który oferuje takie i takie parametry a on ich nie trzyma, więc więcej razy go nie kupię ani nie polecę.

 

Dzięki koledzy za zainteresowanie i odpowiedzi :)

Edytowane przez bt04jugok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...