Skocz do zawartości
Nikos84

Ile kosztuje najtańszy sensowny laptop?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Staram się zorientować ile trzeba by zapłacić za sensowny laptop bez żadnych fajerwerków. Komputer używam wyłącznie do podstawowych rzeczy, internet, filmy, muzyka, office, nie gram w gry. Zastanawiam się czy np. taki laptop za ok. 1000zł ma jakikolwiek sens? Czy jednak minimum to gdzieś 1,5tys.-2tys. (wliczając w to system) Wiadomo, że chodzi jednocześnie o to by kupić sprzęt, który parę lat pochodzi, a nie wysiądzie po np. 2latach. Jednocześnie nie ma sensu też ładować wielkiej kasy, wiedząc że nie wykorzysta się potencjału takiego sprzętu, gdyby włożyć w niego więcej kasy, bo tak jak piszę moje potrzeby nie są jakieś wielkie.

Orientuję się w sprzęcie, bo mój aktualny stacjonarny komputer ma już 8lat, jeszcze spokojnie działa, może dokupię mu dysk, ale zastanawiałem się właśnie nad jakimś laptopem, tak by mieć jakąś alternatywę jakby stacjonarny się popsuł, aktualnie jestem uzależniony totalnie od tego stacjonarnego, jak padnie to zostaję tylko ze smartfonem. Patrzyłem na laptopy używane, teoretycznie można by kupić coś lepszego w niższej cenie, jednak mimo wszystko nie wiem jak to z takimi laptopami, na ile to będzie pewny sprzęt w niezłym stanie, pewnie czasem można coś ciekawego wyrwać za niezłą cenę, a pewnie czasem można się nadziać.

Edytowane przez Nikos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe lapki za 1-1,5 K maja lutowane CPU i starczają zapewne do neta ale trzeba im dokupić SSD bo mulą niemiłosiernie na Win10

Ja osobiście wolałbym kupić coś starszego z biznesowych serii poniżej 1K ale z SSD

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacie kilka miesięcy temu kupiłem polizingowego thinkpada za 400 zł z i5 4gb ramu i ssd 256gb.Za tyle to nawet nowego laptopa się nie dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacie kilka miesięcy temu kupiłem polizingowego thinkpada za 400 zł z i5 4gb ramu i ssd 256gb.Za tyle to nawet nowego laptopa się nie dostanie.

Można...są tańsze i droższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki laptop powinien mieć kilka cech. Procesor 4/4, dysk Ssd i 8gb ram. Poniżej tych parametrów nie schodzilbym w nowych ale także w używanym laptopie. Reszta rzeczy ma drugorzędne znaczenie w budżetowych sprzęcie. Oczywiście można zejść do 4GB ram ale to wpłynie na komfort i szybkość działa szczególnie przy przeglądaniu www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie 2 lata temu kupiłem E6430, do dziś działa bez problemowo.

Wyszedł mnie coś koło 400zł bez dysku i RAM-u z roczną gwarancją.

Dysk SSD i 12Gb RAM miałem na składzie, jedyna inwestycja to podświetlana klawiatura za 50zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmie musi mieć IPS. Delle E7440/E7450 lub Think T440s są dość dobre, jeśli masz około 1000 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie ;)
Oczywiście, że tak. Miejsce 2 rdzeni jest na śmietniku historii! Te wasze magiczne programy 1-wątkowe - jakoś ich nie widzę, przeglądarki, Windows i reszta korzysta ze wszystkich rdzeni. A tym bardziej, że on chce na kilka lat.

 

 

za ok. 1000zł ma jakikolwiek sens? Czy jednak minimum to gdzieś 1,5tys.-2tys. (wliczając w to system
Windows kosztuje ok. 400 zł ceny laptopa (poza 499). Albo bierzesz legalny inaczej (czyli na używanym kluczu z Allegro) albo legalnego Win 10 Refurbished z poleasingowcem.

 

Orientuję się w sprzęcie, bo mój aktualny stacjonarny komputer ma już 8lat, jeszcze spokojnie działa, może dokupię mu dysk
9 lat temu ukazał się kultowy i5-2400, ostatni istotny przełom (no może potem Ryzen 5 1600, ale ten dużo mniej kultowy).

 

Laptopy to śmiecie jeśli chodzi o wydajność. Wydajność i5-2400 ciężko pobić, a tym bardziej i5-3470 z 2012 roku. Zależy co tam masz, jeśli głupio oszczędzałeś biorąc 2 rdzenie to możesz myśleć (np. o zmianie CPU). Ogólnie wstaw SSD i dostanie kopa (większego niż zmiana na i9-9900K). W innym temacie wklejałem przykład wydajnego laptopa za 999: https://allegro.pl/oferta/fujitsu-e744-i7-mq-x4-8gb-ssd-hd-ultrabook-winpro-8637333467?fromVariant=8637353995 - ale ponownie przypominam, że to na szybko i nie biorę odpowiedzialności za sprzedawcę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli celując w coś nowego ile musiałbym wyłożyć? Tak jak pisałem, nieduże potrzeby, internet, filmy itp. bez gier, tak by posłużył spokojnie parę lat. Z drugiej strony o czym wspominałem na dziś raczej nie ma sensu wykładać większej kasy, bo planuję jeszcze 2-3lata używać stacjonarnego (a za 2-3lata to, to co kupiłbym dziś będzie już w wieku średnim), laptop raczej pełniłby funkcję nazwijmy to wspomagającą :) Czyli po prostu zabezpieczenie na wypadek awarii obecnego sprzętu, plus puszczanie filmów, czy to bezpośrednio (tutaj pewnie cenowo jednak wchodzą w grę tylko laptopy 14, czyli dość mały ekran, nie wiem jak się na takim ekranie ogląda) czy wrzucając obraz na tv (więc ważne by miał wejście hdmi). To raczej skłaniałoby do szukania czegoś używanego. Tylko znowu tutaj pojawia się pytanie ile trzeba wyłożyć na taki używany model? Ok.1tys. to znowu zastanawiam się czy to ma sens, czy nie lepiej w takim razie zostawić ten 1000tys. i odkładać na coś nowego. Też przyznam się, że mam trochę obawy przed używanym sprzętem, kiedyś już się tak nadziałem, niby widzę, że gdzieniegdzie 1rok gwarancji, ale jak po tym roku padnie, to 1tys. to jednak sporo jak na tak krótki okres działania. Laptopa używanego jeszcze nigdy nie kupowałem, więc nie wiem dokładnie czego można się spodziewać, w jakim stanie są takie używki? 600zł? To pewnie za mało jeśli miałby tutaj jeszcze wejść system? Macie jakieś sprawdzone miejsca z używanymi laptopami, gdzie będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że trafi się sprawny sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje kupić laptopa poleasingowego od firmy Zarkom, dokładnie Dell E5450. Byłem sceptycznie przekonany co do poleasingowego sprzętu, ale stan laptopa, gwarancja i sam kontakt ze sprzedającym mnie przekonał. Możliwość dostosowania dysku oraz pamięci ram - SSD 128/240/512GB, RAM 4/8/16GB. Laptopa użytkuje od miesiąca i żadnych problemów, głównie internet, office, filmy z żonką. Na stronie głównie HP, Delle oraz Lenovo więc myślę, że i dla siebie byś coś znalazł. Dell E7470 znajomy ma i też zadowolony, ale E5450 ci z czystym sumieniem mogę polecić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ten Dell to tak chyba ponad 1tys. by wyszedł... Ogólnie jakie parametry są niezbędne do takiego używania o jakim pisałem wyżej? Chodzi mi o kwestię 4-8GB pamięci, i dysk hdd czy ssd (wiadomo, że hdd tańszy). Cały czas się zastanawiam na ile warto iść w używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie co do RAM-u minumum to 8 GB. Z mniejszą ilością możesz mieć niezły trening cierpliwości :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad jakąś używką do zastosowań typu: internet, czasem filmiki yt, ale głównie praca - uruchamianie różnych programów automatyzujących różne procesy w Internecie np. boty itd. w tle, praca na kilkunastu kartach przeglądarki na serwisach typu youtube, facebook, instagram i socialmediach, ogólnie dosyć wielozadaniowy musi być... na codzień, do pracy i do gier mam stacjonarkę ale potrzebuję po prostu dodatkowego sprzętu...

 

Zastanawiam się jednak nad ceną - 500-600 zł czy celować w ok. 1000 zł... Osobiście uważam, że są dwa najtańsze najbardziej sensowne modele, które sam brałbym i biorę pod uwagę:

 

Na oku mam takiego Della: https://allegro.pl/oferta/dell-e6440-i5-4300m-8gb-ddr3-250gb-win-10-7902115204?fromVariant=7902110224 za 599 zł z 8GB RAM-u lub Fujitsu https://allegro.pl/oferta/fujitsu-e744-i5-8gb-128gb-ssd-win10-hd-4g-pods-kl-8581163206 w tej samej cenie

Oraz Fujitsu: https://allegro.pl/oferta/fujitsu-e744-i7-mq-x4-8gb-ssd-hd-ultrabook-winpro-8637333467

 

W/w 14 calowe z matrycą matową, Fujitsu na plus że ma ciut lepszą rozdzielczość i SSD zamiast HDD, co mi osobiście różnicy nie robi bo i tak mam własny dysk SSD z systemem który zamienię. 8GB RAM-u to minimum w dzisiejszych czasach raczej do komfortowej pracy.

 

Główną różnicą jest procesor - i7-4700MQ vs i5-4300M - zastanawiam się czy i5 wystarczy czy doinwestować w i7-mke, chociaż 1000 już mocniej zaboli niż 600 :(

Edytowane przez Kociarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie jakie parametry są niezbędne do takiego używania o jakim pisałem wyżej?
Napisz co masz, bo nie widzę sensu zmiany na coś podobnego lub gorszego. Rozsądne minimum to 2 rdzenie 4 wątki i3 lub i5, SDD, 8 GB. Ale większość tego będzie gorsza od tego co masz (a dużo gorsza od i5-2400 jeśli go nie masz). Taki chłam to nie na moje nerwy.

 

A tu masz tego E5450: https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e5450-i5-5300u-8gb-128gb-ssd-bt-w10p-8605599064 :) Obejrzyj zdjęcia :) Takie coś to chyba klasa B (ale w tej są także z pęknięciami). Tego linka wklejam byś widział jak to wygląda, że nie zawsze jest różowo, na szczęście sprzedawca nie ukrywa stanu (co mu się zdarza patrz na negatywy co ocenia jako stan idealny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie co do RAM-u minumum to 8 GB. Z mniejszą ilością możesz mieć niezły trening cierpliwości :P.

Ok, czyli 8GB Ram, a dysk? Z tego co się przeważnie spotykam jak czytam ostatnio fora, to jednak większość poleca ssd, tylko czy 128starczy czy potrzeba 256?

 

Zastanawiam się jednak nad ceną - 500-600 zł czy celować w ok. 1000 zł... Osobiście uważam, że są dwa najtańsze najbardziej sensowne modele, które sam brałbym i biorę pod uwagę:

U mnie właśnie podoba kwestia. Najchętniej wziąłbym coś za ok.500-600zł, wydatek do przełknięcia, ale tutaj pojawia się problem, że w takiej cenie to przeważnie 4GB i dysk hdd, często brak Windows10. Ogólnie zależałoby mi żeby kupować na miejscu, zawsze to lepsza opcja niż przez internet, ale z tego co widzę to np. ceny w amso są takie, że raczej chcąc mieć niezłe parametry to właśnie ok.750-1000zł, a tutaj powraca pytanie czy warto dać 1tys. w stary sprzęt, który może podziałać tylko 1rok jak będzie na gwarancji, a potem koniec.

 

Napisz co masz, bo nie widzę sensu zmiany na coś podobnego lub gorszego. Rozsądne minimum to 2 rdzenie 4 wątki i3 lub i5, SDD, 8 GB. Ale większość tego będzie gorsza od tego co masz (a dużo gorsza od i5-2400 jeśli go nie masz). Taki chłam to nie na moje nerwy.

 

A tu masz tego E5450: https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e5450-i5-5300u-8gb-128gb-ssd-bt-w10p-8605599064 :) Obejrzyj zdjęcia :) Takie coś to chyba klasa B (ale w tej są także z pęknięciami). Tego linka wklejam byś widział jak to wygląda, że nie zawsze jest różowo, na szczęście sprzedawca nie ukrywa stanu (co mu się zdarza patrz na negatywy co ocenia jako stan idealny).

 

PROCESOR: AMD A8 Series A8-3850 2.9GHz

PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte GA-A75M-S2V

PAMIĘĆ: Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blue (KHX1600C9D3B1/4G)

DYSK: Western Digital Caviar Blue 3.5”, 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB,

 

Tak wygląda mój aktualny komputer. Planuję mu dorzucić może dysk ssd, tak by jeszcze może te 2lata pociągnął. Laptop tak jak wspominałem, bardziej miałby aktualnie funkcję rezerwowego sprzętu, plus oglądanie filmów (szczególnie puszczenie sobie obrazu na tv)mój obecny komputer nie ma hdmi, co mocno utrudnia sprawę. Dlatego też nie chcę za dużo wydać.

No tak, ten z linka wygląd średni. Mnie najbardziej w używanych wstrzymuje nie tyle jakieś tak uszkodzenia zewnętrze, bo to nie ma większego wpływu na funkcjonowanie (choć oczywiście jak się będzie rozpadał, to też niezbyt fajnie :) ), ale kwestia tego ile taki laptop pociągnie.

 

Z nowych laptopów to wczoraj widziałem ten https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip330-r5-8gb-256ssd-w10.bhtml#opinie był u nich za 1300zł. Jak on wygląda? Teoretycznie z tego co widziałem pamięć, dysk, system, wydawał mi się ok. Nie wiem jak procesor i pozostałem elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilne procki przed Ryzenem to zło. Kilka szybkich rad:

1. 2x4 GB RAM DDR3 - starczy do wszystkiego

2. Procesor idealnie 4 generacji - minimum i5 4300M - NIE zgodzę się, że procesor 4C jest niezbędny - dobry 2C/4T z wysokim zegarem i dużym cache też wszystko ogarnie, szczególnie w tandemie z dyskiem SSD. Pentiumy Silver/Gold mają 4 rdzenie i mulą niemiłosiernie, a lapek mojej żony na mocnym Ivy Bridge i z SSD hula jak dzik w żołędziach :E

3. SSD to mus - 3x się zastanów zanim weźmiesz "opcje" u sprzedawców laptopów poleasingowych - często ich dopłaty są z kosmosu (np. SSD 120GB - dopłata +100/150 PLN!), lub też cennik zatrzymał się w 2017 roku :D. Często warto kupić nowy dysk samemu i zamontować.

4. Czwarta generacja Intela to HD4600 - na tym nawet w coś pograsz, z filmami i innymi multimediami nie ma żadnych problemów.

5. Wybieraj sprawdzone modele - ja mam osobiście Lenovo L440, ale dobre są również T440/T540 lub analogiczne modele od Dell'a, ew. Fujitsu-Siemens czy HP. Trwałe, wytrzymałe, nic tam się specjalnie z nimi nie dzieje, do roboty/multimediów i leciutkiego gamingu w indyki świetnie się nada.

 

Wszystko to kupisz w dobrej cenie za kilka stówek - wprawdzie matryce FHD w tych lapkach to luksus, a 1366x768 TN to zło, niemniej dostanie modelu z lepszą matrycą i IPS nie jest takie trudne. A, i często masz napęd DVD-RW na pokładzie :). Z bateriami róznie bywa, ale nie spodziewałbym się czasu pracy wyższego niż 3-4 godziny (w końcu CPU tam ładowane mają TDP 35W-37W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. PROCESOR: AMD A8 Series A8-3850 2.9GHz

2. ale kwestia tego ile taki laptop pociągnie.

3. Jak on wygląda? Teoretycznie z tego co widziałem pamięć, dysk, system, wydawał mi się ok. Nie wiem jak procesor i pozostałem elementy.

1. Czyli podobny do 4 lata nowszego popularnego i5-5200U, a ciężko kupić coś lepszego tak tanio. Daj mu SSD i dostanie kopa (SSD lepiej nie najtańsze oraz mniejsze są wolniejsze, najlepiej MX500 250 GB, tańszych nie biorę pod uwagę, ale możesz próbować, nawet słabizny z 5-6 MB/s w 4K dają mocnego kopa).

2. A kto to wie? Laptopy słyną z małej wytrzymałości, tylko drogie biznesowe są bardziej wytrzymałe. Zaś wydajnościowo taki i7-4702MQ powinien dać radę do roku 2030 (obawiam się o grafikę, ale to samo z i5-3470, choć tu zmiana prosta).

3. Wybieraj normalne oferty lub kupuj natychmiast - już go nie ma, bo oferta znakomita. Wiadomo budżetowy, że niektórzy chcą tu dawać bany za polecanie, ale podzespoły znakomite i jeszcze Win10. Bez wyprzedaży i lepiej wykonane masz choćby w tym temacie: https://forum.pclab.pl/topic/1301834-Laptop-do-2-ty%C5%9B-z%C5%82-do-film%C3%B3wzdj%C4%99%C4%87-i-internetu/ - o istotnie gorszych procesorach (i GPU!). Ale w ten sposób wchodzimy w temat jaki laptop do 2500 zł (niezgodny z obecnym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. SSD to mus - 3x się zastanów zanim weźmiesz "opcje" u sprzedawców laptopów poleasingowych - często ich dopłaty są z kosmosu (np. SSD 120GB - dopłata +100/150 PLN!), lub też cennik zatrzymał się w 2017 roku :D. Często warto kupić nowy dysk samemu i zamontować.

 

Wszystko to kupisz w dobrej cenie za kilka stówek - wprawdzie matryce FHD w tych lapkach to luksus, a 1366x768 TN to zło, niemniej dostanie modelu z lepszą matrycą i IPS nie jest takie trudne. A, i często masz napęd DVD-RW na pokładzie :). Z bateriami róznie bywa, ale nie spodziewałbym się czasu pracy wyższego niż 3-4 godziny (w końcu CPU tam ładowane mają TDP 35W-37W).

 

Ok, to mniej więcej znam specyfikacje. Faktycznie jak patrzę na używane, to np. między 128GB, a 250GB, jest dopłata 200zł. Rozumiem, że hdd nie ma sensu, nawet 500GB czy więcej? Pamięć z 4GB na 8GB wychodzi 100zł. I tak z ciekawego laptopa za 600zł-700zł robi się sprzęt za 1000zł :) Hmm, a czy ktoś słabo orientujący się w sprawach komputerowych będzie w stanie sam sobie w laptopie wymienić dysk i nic nie zepsuć? :) I ile taki dysk np. kosztuje, czy faktycznie byłaby różnica cenowa? Tylko że też pewnie wtedy traci się gwarancję? Ciekawi mnie też kwestia systemu. W tym sklepie gdzie teraz sobie sprawdzam jest np. Windows7 lub 10Pro Refurbished. Wolałbym już 10, ale znowu dopłata 150zł.. Pytanie co gdyby wziąć np. Windows7 i zaktualizować tak jak nadal da się na stronie MS? Czy taka aktualizacja przejdzie czy się nie uda?

 

.

3. Wybieraj normalne oferty lub kupuj natychmiast - już go nie ma, bo oferta znakomita. Wiadomo budżetowy, że niektórzy chcą tu dawać bany za polecanie, ale podzespoły znakomite i jeszcze Win10. Bez wyprzedaży i lepiej wykonane masz choćby w tym temacie: https://forum.pclab.pl/topic/1301834-Laptop-do-2-ty%C5%9B-z%C5%82-do-film%C3%B3wzdj%C4%99%C4%87-i-internetu/ - o istotnie gorszych procesorach (i GPU!). Ale w ten sposób wchodzimy w temat jaki laptop do 2500 zł (niezgodny z obecnym).

 

Zastanawia mnie kwestia tego jaka jest różnica między takim używanym, a nowym z dolnej półki. Specyfikacja jeśli idzie o pamięć, dysk, procesor, wydaje się być taka sama, jako laik nie widzę różnic, poza tym, że ten nowy z dolnej póki jest droższy o parę stówek. Czy tu idzie o kwestie wykonania? Podzespoły tego taniego nowego będą gorszej jakości niż używanego?

 

Szczerze mówiąc to aktualnie mam kompletny mętlik na co się zdecydować. Plusy i minusy mają oba rozwiązania. Albo załóżmy czekać na jakieś promocje i kupić coś z dolej półki za te 1500zł-1700zł, albo iść w używany, choć przyznam się szczerze, że jak myślę np. o 1tys. na używany, to od razu się pojawia w głowie taka myśl, że może lepiej dopłacić te 5stówek i mieć coś nowego. Jak patrzę na używane to 500-600zł, raczej może się trafić tylko coś 4gb pamięci, dysk może 128ssd i windows7, w taki sprzęt chyba sensu nie ma co iść? Każda zmiana to kolejne koszty i potem suma wychodzi ok. 1tys.

 

Jak wygląda jeszcze kwestia ekranu. Na 14calach da się spokojnie działać? Nigdy nie miałem styczności i nie używałem tak małego laptopa, miałem kontakt tylko z 15,6?

Edytowane przez Nikos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a czy ktoś słabo orientujący się w sprawach komputerowych będzie w stanie sam sobie w laptopie wymienić dysk i nic nie zepsuć? :) I ile taki dysk np. kosztuje, czy faktycznie byłaby różnica cenowa? Tylko że też pewnie wtedy traci się gwarancję? Ciekawi mnie też kwestia systemu

 

Owszem,zazwyczaj się nie traci ale warto sprawdzić czy niema przypadkiem takiego zapisu np.w aukcji

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej, gdybym zdecydował się na używany, byłoby kupić obojętnie z jakim dyskiem, tzn. w tańszej wersji, a potem samemu wstawić sobie dysk ssd? A jak z pamięcią, czy w przypadku pamięci też jest możliwwość dołożenia w laptopie czy to trudniejsze? Więc czy lepiej wziąć te 8GB, słabszy dysk i potem dysk wymienić, czy pamięć 4GB i słabszy dysk, i potem wymienić i dysk i dokupić pamięć?

Jak wygląda jeszcze sprawa przerzucenia systemu, przy zmianie dysku? Czy jest taka możliwość?

 

A ktoś orientuje się jak w takich laptopach wygląda sprawa z Windowsem o czym wspominałem wyżej, czy biorąc 7 uda się zakutalizować do 10?

Edytowane przez Nikos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile...dołożenie ramu jest banalnie proste bo masz wolny 2 slot o ile ktoś nie włożył 2 kości

7 uda się zakutalizować do 10

Niby da się ale czy to legalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z aktualizacją W7 do W10, jeżeli posiadasz naklejkę z kluczem W7 i COA na swoim laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile...dołożenie ramu jest banalnie proste bo masz wolny 2 slot o ile ktoś nie włożył 2 kości

 

Niby da się ale czy to legalne...

 

Jak patrzę w jednym ze sklepów stacjonarnych, to wygląda to mniej więcej tak:

Dysk 320GB zamiana na 256GB ssd - 200zł (także zamiana w innym modelu z 128ssd na 256ssd wynosi 200zł)

Pamięć 4BG zamiana na 8GB - 100zł

Windows7 zamiana na Windows 10 Refurbisher - 150zł

 

Nie ma problemu z aktualizacją W7 do W10, jeżeli posiadasz naklejkę z kluczem W7 i COA na swoim laptopie.

 

Z tym Windowsem to wiem, że to w zasadzie nikt nie wie jak to jest. Niby nie można, ale teoretycznie dziwnym trafem MS nie usunął możliwości zamiany. Z jednej strony ponoć to nielegalne, a z drugiej gdzieś ktoś pisał, że wcale nie jest to nielegalne. Tak więc chyba w zasadzie nie wiadomo jak do tego podchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę w jednym ze sklepów stacjonarnych, to wygląda to mniej więcej tak:

Dysk 320GB zamiana na 256GB ssd - 200zł (także zamiana w innym modelu z 128ssd na 256ssd wynosi 200zł)

Pamięć 4BG zamiana na 8GB - 100zł

Windows7 zamiana na Windows 10 Refurbisher - 150zł

 

 

 

Z tym Windowsem to wiem, że to w zasadzie nikt nie wie jak to jest. Niby nie można, ale teoretycznie dziwnym trafem MS nie usunął możliwości zamiany. Z jednej strony ponoć to nielegalne, a z drugiej gdzieś ktoś pisał, że wcale nie jest to nielegalne. Tak więc chyba w zasadzie nie wiadomo jak do tego podchodzić.

 

O jakim modelu mówisz ? Z twoim budżetem spokojnie można nabyć laptop z 8GB pamięci i SSD 250GB.

 

Co do Windowsa, bez problemu to działa, jedynie co wpisujesz to klucz W7, po instalacji spokojnie konto zakładasz, a podczas aktualizacji, wszystko jest aktualizowane.

Żadnych problemów, nie zauważyłem, w razie wątpliwości można zadzwonić do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...