Skocz do zawartości
DarasXX

Spekulacja odnośnie ponownej aktywacji win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy, mam nadzieję że temat sie nie powtarza jeśli chodzi o to o co mam zamiar zapytać.

 

Otóż mam do swojej dyspozycji 4 klucze windowsa 7 z czego jeden wersja Pro, obecnie 2 z nich działają (jeden na PC, wersja home na laptopie) zauważyłem jakiś czas temu jak robiłem zmianę mobo itp. w moim lenistwie nie wgrywając ponownie systemu że ten deaktywował się po zmianie głównych podzespołów co jest zrozumiałe bo teoretycznie powinno się robić reinstall zamiast wgrania samych sterowników, ale nie w tym rzecz. Oczywiście aktywacja się powiodła bo klucz był używany pod win 10 świeżo po premierze, więc co najmniej jedną aktywacje miał za sobą. Gdy sprawdzam po aktywacji w rejestrze lub za pomocą programu jakiegokolwiek jaki jest klucz systemu to jest on nieco inny niż ten z win 7 który podawałem przy aktywacji, podejrzewam że podczas aktywacji systemu z klucza win 7 jest pewnie nadawany jakiś inny klucz który jest przypisany do tego od win7.

 

W związku z ostatnim wydarzeniem jakim jest koniec wsparcia dla win 7 dużo osób zaczęło spekulować o legalności win 10 aktywowanych na kluczach od 7 po okresie "darmowym", moje klucze były aktywowane pierwszy raz po premierze win 10, jakiś tydzień po dokładniej. Czy taki klucz który co najmniej raz był użyty w tamtym okresie będzie nadal legalnym zabiegiem w przypadku ponownej aktywacji w przyszłości, w przypadku dajmy na to: uszkodził mi się dysk, kupiłem nowy, nie mam jak wykonać klona dysku i jestem zmuszony wgrać system z pena/płyty i go aktywować na nowo a mam klucz od win 7 który był co najmniej raz aktywowany w okresie darmowej przesiadki na win 10. Czy muszę się posłużyć kluczem tym który po aktywacji jest przypisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Kończy się wsparcie a nie życie systemu i ważność jego licencji ;)

Będziesz miał fantazję, to nawet możesz sobie i do win7 wrócić.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy, mam nadzieję że temat sie nie powtarza jeśli chodzi o to o co mam zamiar zapytać.

 

Otóż mam do swojej dyspozycji 4 klucze windowsa 7 z czego jeden wersja Pro, obecnie 2 z nich działają (jeden na PC, wersja home na laptopie) zauważyłem jakiś czas temu jak robiłem zmianę mobo itp. w moim lenistwie nie wgrywając ponownie systemu że ten deaktywował się po zmianie głównych podzespołów co jest zrozumiałe bo teoretycznie powinno się robić reinstall zamiast wgrania samych sterowników, ale nie w tym rzecz. Oczywiście aktywacja się powiodła bo klucz był używany pod win 10 świeżo po premierze, więc co najmniej jedną aktywacje miał za sobą. Gdy sprawdzam po aktywacji w rejestrze lub za pomocą programu jakiegokolwiek jaki jest klucz systemu to jest on nieco inny niż ten z win 7 który podawałem przy aktywacji, podejrzewam że podczas aktywacji systemu z klucza win 7 jest pewnie nadawany jakiś inny klucz który jest przypisany do tego od win7.

 

W związku z ostatnim wydarzeniem jakim jest koniec wsparcia dla win 7 dużo osób zaczęło spekulować o legalności win 10 aktywowanych na kluczach od 7 po okresie "darmowym", moje klucze były aktywowane pierwszy raz po premierze win 10, jakiś tydzień po dokładniej. Czy taki klucz który co najmniej raz był użyty w tamtym okresie będzie nadal legalnym zabiegiem w przypadku ponownej aktywacji w przyszłości, w przypadku dajmy na to: uszkodził mi się dysk, kupiłem nowy, nie mam jak wykonać klona dysku i jestem zmuszony wgrać system z pena/płyty i go aktywować na nowo a mam klucz od win 7 który był co najmniej raz aktywowany w okresie darmowej przesiadki na win 10. Czy muszę się posłużyć kluczem tym który po aktywacji jest przypisany.

 

Jak zaktualizowales do 10 to posiadasz licencje cyfrowa. Podasz nowy klucz z 10 i powinienes miec system aktywowany automatycznie bo dane twojego komputera sa juz na serwerze.

Microsoft wszystko gromadzi.

 

Tak dodajac od siebie to mam na koncie microsoft dodane urzadzenie i jak instalowalem windows na drugim komputerze, ktory chcialem tez dodac do konta to po dodaniu automatycznie pojawila mi sie tapeta z pierwszego komputera. Wszystko gromadza, totalna inwigilacja. Nawet moja tapete sobie zapisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przekonaj jak to jest z tymi kluczami z Win 7 i aktywacją Windows 10.

 

I koniecznie napisz na tym forum: co robiłeś i jakie są tego wyniki ?

 

Każdy ma inną teorię na ten temat a praktyka...pokazuje swoje, inne oblicze.

 

Nikt nie jest żadnym guru od kluczy i aktywacji - nawet jak mu się tak zadaje, że jest - bo naczytał się internetu - to nie jest. :Up_to_s:

Wcale nie trzeba być żadnym guru itd. wystarczy myśleć i zrozumieć czym jest licencja i cykl życia systemu windows. Ponadto po prostu ludzie tutaj dzielą się swoimi doświadczeniami.

Po pierwsze kupujesz licencję dożywotnią, po drugie wystarczy popatrzeć jak to jest z xp, vistą czy nawet jeszcze win 98. Jak masz licencję na te systemy dalej możesz sobie zmienić bebechy w sprzęcie i je aktywować bez problemu. Kwestia dostępności sterowników, bo system, któremu kończy się wsparcie dodatkowe nowych sterowników też już dostać nie musi nawet od producenta danego sprzętu. Po trzecie dokonało się uaktualnienia na podstawie posiadanej licencji, zatem licencję masz, system do którego ta licencja cię upoważnia masz. To że klucz potrafi aktywować dwie różne wersje systemów z czego jeden stracił wsparcie dodatkowe nie oznacza, że system został uśmiercony na amen, a jest tylko wyborem samego MS.

Jedyną informację jaką MS podaje, to taka, że gdy nadal używa się win7 to zaleca się przejście na win10 kupując odpowiednią licencję. Nie można (teoretycznie wg MS) wykonać również uaktualnienia do win10 z win7.

https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-7-end-of-life-support-information

 

Zatem czytając ze zrozumieniem i pamiętając to co MS pisał w czasie gdy można było wykonać darmowe uaktualnienie jasnym jest, że jak ktoś zrobił uaktualnienie wtedy kiedy była na niego promocja jest równoznaczne z przejściem na win10. Ponadto MS wyraźnie wtedy pisał, że w każdej chwili można ponownie zainstalować win7 i licencja też będzie legalna. Odkąd MS dał możliwość uaktualnienia do win10 zawsze można było stosować win7/8.1 wymiennie z win10 (jeżeli nie były aktywowane jednocześnie) i to sprawdzałem również osobiście.

 

Wsparcie dla win10 się nie kończy, ważność licencji win7 również.

 

@Weron77 Ustawienia->konta->ustawienia synchronizacji i tam sobie wybierasz co ma być synchronizowane w przypadku logowania kontem MS, bo z tego co napisałeś wnioskuję że takim się logujesz.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...