Skocz do zawartości
marcinrek1990

Golf IV - Ile powinnien wynosic pobór prądu na postoju?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Byłem ostatnio w firmie które spejcalizuje się w akumulatorach i w ogóle. Posiadam golf IV rok 2001 1.6 benzyna. Jest 536 czegoś tam jak sprawdzał przyżadem akumulator ( Sorry nie znam się za bardzo). Mówił, że bardzo dobrze - chyba o pojemnośc chodziło. Sprawdził mi dodatkowo alternator powiedział, że ładowanie mam super jak powinno być 14.4 do 14.57 coś takiego mu pokazało. Sprawdził akumulator taki poządniejszym sprzętem, mówi, że akumulator jest w bardzo dobrym stanie i nie ma do czego się przyczepić. Poprosiłem, żeby jeszcze sprawdził pobór prądu. Odłączył kleme minusową i wynik mu się pokazał 0.07. Mówił, że to tak trochę za dużo. Chciałbym podkreślić, że mam w tym samochodzie różne zabezpieczenia antywłamaniowe dokładnie 2, jest specjalnie kodowanie tego samochodu to znaczy, że jak odpalisz auto zaczyna pika jak go odpowiednio nie zakodujesz to auto gaśnie. Takie MAGICZNE AUTO tak odpowiem, ale mam je 3 lata i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jest jeszcze taki przycisk który odcina mu dopływ paliwa chyba, że go wyłączę do silnik się nie odpali. Normalnie ostatnio wyłączyłem go i absolutnie auto zakodowałem nie mogłem go odpalić tylko przycisk zmieniłem, zakodowałem auto i auto odpaliło. Oczywiście auloalarm działa - zapala się i gaśnie czewona kontrolka oraz dodatkowo mam wbudowanę blokadę antykradzieżową czyli trzeba auto zakodować ręcznie oczywiscie przyciskiem, ale trzeba wiedzieć jak i miga kontrolka. Czyli jak auto jest zamkniecie to zapala się i gasniej kontrolka od auto alarmu czerwona oraz przeciw kodowaniu niebieska. Czyli migają kontrolki czerwona i niebieska. Auto pali od strzała, nigdy nie miałem z tym problemu, nawet jak byłemw górach było minus 3 czy tam minus 7. Auto odpalało bez najmniejszego problemu, wiadomo musiało zakręcić obrót więcej ale bez najmniejszego problemu odpalało, nigdy mi się nie zdarzyło, że musiałem kręcić i w ogóle.

 

Czy ten pobór 0.07 jest mocno zawyżony?

 

Oraz np po jaki czasie jak bym auto nie odpalał to po ilu dniach by się nie udało go odpalić? W sensie np auto stoi nie ruszane tydzień czasu. Po tygodniu go odpalę? Można to jakoś wyliczyć?

 

I w jaki sposób na przestrzeni lat ten akumulator może się zużyć? O wiele szybciej? Wspomnę, że samochód mam od 3 lat kupiłem od pary starszych emerytów. I akumualtor nie był wymienany od 3 lat napewno, ale z wyglądem widać, że na nowy nie wygląda.

 

Auto zdarzało się, że nie było palone przez 2 czasami 3 dni i bez problemu odpalało.

 

DZIĘKI !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdzał pobór prądu od razu po zgaszeniu auta zrobił to źle, niektóre odbiorniki prądu potrzebują nawet 40min na to żeby sie uśpić i dlatego pobór prądu wyszedł mu nieco zawyżony, w normalnych warunkach jak dobrze kojarzę powinno być to około 0.03. Skoro pojemność akumulatora jest 536Ah to spokojnie powinien Ci długo posłużyć, benzyna nie potrzebuje dużo prądu na rozruch.

 

EDIT: TFU! Prąd rozruchowy to 536A a nie pojemność! Pojemność jest wyrażana wartością dwucyfrową na naklejce z dopiskiem Ah.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać tak to jest benzyna. Mówił właśnie, że 536 jest domyślam się właśnie, że Ah. To nawet jesli pokazuje, że 0.07A to mniej więcej po ilu dniach auto nie odpali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_elektryczny - trochę matematyki i sobie wyliczysz. Ja potrafię auta nie odpalać miesiąc i przy akumulatorze 95Ah i poborze prądu nieznanym odpalam, w drugim aucie akumulator chyba około 64Ah to potrafi stać i kilka tygodni i też odpalam bez problemu - tylko że tu nie ma co kraść prądu.

 

EDIT: https://intercars.pl/poradnik/akumulatory_zarowki/jaki-akumulator-dobor-akumulatora-do-auta/

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chryste. W golfie 536Ah pojemność akku? 72Ah to duża bateria, 536 to do samolotu, czołgu albo wielkiej ciężarówce.

 

 

No i z fizyki pała, jak można mieć mózg, wykształcenie podstawowe i nie umieć obliczyć ile czasu zajmie rozładowanie 536Ah baterii prądem 0,07A? W szkołę się kamieniami rzucało? :kwasny:

 

 

 

 

Pomijam ten absurd z pojemnością baterii 536, przyjmijmy, że bateria ma 62Ah.

 

62Ah/0,06A=886h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem, tak to jest jak sie balowało w nocy i siada do forum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...