Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zrobiłem aktualizacje z win7 do win10, po zainstalowaniu win10 dostrzegłem że nie ma dźwięku, dlatego postanowiłem zainstalować sterowniki, na początku automatycznie pobrały mi się od AMD (AMD high definition audio device) jednak i tak nie było dzwięku, więc postanowiłem zainstalować sterowniki ze strony producenta (Realtek high definition audio ver:7560), jednak i to nie pomogło, w dźwięk widać że słuchawki i głosniki są podłączone i gdy puszczam cos na youtubie widac z boku jak porusza się wykres głośności, jednak nadal nic nie słychać... Dodam że próbowałem aktualizować sterowniki programem Driver Booster 7, jednak to też nic nie dało :<.

+Podczas aktualizacji windowsa zrobiłem również update biosu na najnowszą wersję.

Jakies sugestie coś może być nie tak?

 

 

\/ Specyfikacja kompa \/

✔Płyta Głowna ► ASRock B75 Pro

✔Procesor ► Intel i5-2500 4x3.3MHz

✔Pamięć RAM ► GOODRAM 1x8GB 1333MHz CL9

✔Dysk ► 2x SSD po 120GB

✔Zasilacz ► Corsair 430w

✔Karta graficzna ► Gigabyte Rx560 Gaming OC 4gb[/font][/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czegoś wyciszonego przypadkiem? Źródło dźwięku domyślne masz dobre wybrane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach systemu, które urządzenie jest wybrane jako domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Miałem ten sam problem, win10 sam przestawiał wyjście na to po hdmi z karty graficznej. Wyłączyłem i problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.w. + ew. spróbuj zmienić domyślne urządzenie.

 

Jak wszystko wymienione zawiedzie, spróbuj ostatecznie Driver Booster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem, próbowałem ale nadal nic, jakby w ogóle nie wychodził sygnał z gniazda :\

 

Odkryłem że w moim monitorze są gniazda jack i one działają normalnie!, czyli dźwięk idzie najprawdopodobniej po HDMI, tylko jak to zmienić na porty w komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia->system->dźwięk i tam wybierasz urządzenia odtwarzania i nagrywania. Jak chcesz zmienić domyślne urządzenie to z prawej strony kliknij "panel sterowania dźwiękiem" i tam zmień domyślne urządzenie na właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Ustawienia->system->dźwięk i tam wybierasz urządzenia odtwarzania i nagrywania. Jak chcesz zmienić domyślne urządzenie to z prawej strony kliknij "panel sterowania dźwiękiem" i tam zmień domyślne urządzenie na właściwe.

U mnie zadziałało dopiero wywalenie audio po hdmi spod menadżera urządzeń. Spod panelu sterowania windows po restarcie przełączał, jak chciał.

Niby fajny system, ale miejscami bardziej wk...cy, niż teściowa z wrednych anegdot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem :<, jakby moje porty w komputerze były martwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że zainstalowałem starsza wersje sterowników realtek, gdy wchodze w menadżer realtek i podłączam coś do gniazda (mikrofon/słuchawki) program widzi że coś jest w gnieździe, ale gdy wchodze w panel sterowania > dźwięk i mówię przez mikrofon, nie daje on oznak życia, nawet wykres który pokazuje głośnośc nie reaguję, próbowałem zmieniać wszystko na domyśle urządzenie itd. ale nie poskutkowało :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w nagrywaniu prawym przyciskiem myszy, czy po zaznaczeniu odpowiedniej opcji, nie masz czasem wyłączonych jakiś urządzeń gdzie byłby to ten prawidłowy mikrofon, ale w tej konfiguracji raczej powinien być taki jeden.

 

Zatem wyląduj w ustawieniach tego mikrofonu w nagrywaniu i upewnij się, że nie jest wyciszony, ew. zaznaczoną jest opcja nasłuchiwanie w odpowiedniej zakładce. Zasadniczo odsłuch mikrofonu można potem wyłączyć w mikserze w odtwarzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw głośniki na stereo i odepnij to co masz wpięte w panel przedni i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że akurat do panalu przedniego nie mam nic podpięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest wszystko w porządku, bo realtek niewłaściwie sygnalizuje podłączone złącza. Skoro nie masz nic wpięte w przedni panel, to nie powinien podświetlać złączy przedniego panela jako podłączone.

Wepnij coś i wypnij do przedniego panelu. Może coś się mu przywiesiło i po odłączeniu od przedniego panelu prawidłowo rozpozna odłączenie urządzenia.

 

Jeżeli nie pomoże to w prawym górnym rogu w panelu realtek masz takie coś "Zaawansowane ustawienia urządzenia" wejdź w te ustawienia i odznacz opcję wyciszenie tylnego wyjścia po podłączeniu przedniego itd. jednocześnie druga opcja mówiąca o równoczesnym odtwarzaniu różnych strumieniu przez panel przedni i tylny powinna być odznaczona. Powinno działać, ale to rozwiązanie dalej nie powoduje, że problem znika, bo coś może być nie tak z panelem przednim. Możesz też panel przedni spróbować wyłączyć w BIOSie jak masz taką opcję, albo odłączyć go od płyty głównej jeżeli z niego nie korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak powiedziałeś, wcześniej zaktualizowałem sterowniki do najnowszych (ze strony producenta) i teraz program nie pokazuje tych "błędów" wszystko wpina sie i wypina i wszystko widać, tylko kurde nadal nie ma dźwięku, program realtek widzi że jest podpięty np. mikrofon ale w dźwięk gdy mówię nawet nie pokazuje się ten zielony wykres od głośności, tak samo jest ze słuchawkami, jedynie dźwięk działa przez HDMI, także moge słuchać przez głośniki wbudowane w monitor, ale i tak wole miec słuchawki i przede wszystkim działający mikrofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działają głośniki w monitorze, to znaczy że dalej wyjściem dźwięku jest ustawione HDMI.

W panelu sterowania dźwiękiem, tam gdzie masz całą listę urządzeń z ich ikonkami (pierwsze dwa screeny które wrzuciłeś tutaj https://imgur.com/a/shfqa0J) kliknij prawym przyciskiem myszy na monitor i wybierz opcję "wyłącz urządzenie" i uruchom ponownie komputer. Sprawdź co się stanie. Na pewno przestanie odtwarzać dźwięk przez HDMI, ale powinien zacząć odtwarzać przez kartę realtek. W BIOS nie masz jej przypadkiem jakoś wyłączonej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko co w mojej mocy... Nawet oddałem komputer do serwisu, nawet tam nie pomogli, ale rozwiązałem problem w inny sposób, kupiłem karte dźwiękową pod usb, i teraz wszystko działa przez kartę zewnętrzną. Dziękuję wszystkim za pomoc :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...