Skocz do zawartości
lars515

[Zestaw] 3000zł /Ryzen/Gry/M-OC/

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Trochę mi głupio zakładać kolejny temat z pytaniem o chyba najbardziej popularny zakres cenowy zestawów, natomiast chciałbym poznać opinię bardziej ogarniętych w temacie użytkowników, więc nie mam innego wyjścia... ;)

 

Poluję na zestaw, który w przyszłości (12-24 msc) chciałbym rozbudować o lepszy procesor i kartę graficzną (myślę, że budżet na te dwa podzespoły będzie nie mniejszy niż 3000zł), dlatego zależy mi na solidnych podstawach. Na chwilę obecną myślę o komputerze, który pozwoli mi na komfortowe granie w rozdzielczości FullHD.

 

Myślałem o takim zestawie:

 

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX)

RAM Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 / tu zastanawiam się jeszcze nad nadchodzącym Radeonem 5600 XT

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W

SSD Crucial MX500 500GB (już mam)

 

Całość zamyka się poniżej 2900 zł (bez SSD), śmiało mogę dorzucić parę zł do płyty głównej, RAMu, zasilacza lub chłodzenia

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dorzuć do Supremo L2 550W.

 

Poza tym spoko, można poczekać na tego Radeona. Procek koniecznie w wersji AF 12 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, wielkie dzięki!

 

Zastanawia mnie tylko czy w przyszłości płyty B450 obsłużą np. takie Ryzeny 4600 (o ile się w ogóle pojawią). Ale to chyba wróżenie z fusów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie ciężko stwierdzić, więcej pewności dałaby płyta X570 gdzie pewnie będzie lepsze wsparcie, ale dopóki AMD nic nie potwierdzi no to tak jak piszesz - możemy sobie gdybać.

 

Z drugiej strony na tego B450 wsadzisz sobie Ryśka 7 3700X jak zleci z ceny i też masz fajny upgarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło, póki co ceny z x-kom:

 

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 - 1129 zł (chyba jednak odpada)

Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6GB GDDR6 - 1299 zł (stówka w kieszeni)

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 - 1399 zł ("wiem, co jem")

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym RX 5600 XT, ten RTX 2060 od Gigabyte ma słabe chłodzenie, często ludzie narzekają na temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co benchmark to inna opinia, w niektórych 5600xt jest na równi z RTXem, w innych nieco lepszy, w jeszcze innych nieco gorszy. Zaryzykuję :) Dzięki za pomoc!

 

Pytanie nasuwa mi się tylko jedno, czy warto dopłacić kilka zł do np. Red Dragona? 5700xt polecana jest właśnie wersja od Power Color

Edytowane przez lars515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co benchmark to inna opinia, w niektórych 5600xt jest na równi z RTXem, w innych nieco lepszy, w jeszcze innych nieco gorszy. Zaryzykuję :) Dzięki za pomoc!

 

Pytanie nasuwa mi się tylko jedno, czy warto dopłacić kilka zł do np. Red Dragona? 5700xt polecana jest właśnie wersja od Power Color

 

 

Wszystko zależy od doboru gier pod testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał model Sapphire, dobrze wypadł w testach to nie kombinował bym w ciemno z innymi.

 

Pamiętaj tylko żeby sprawdzić wersję BIOS i ewentualnie zaktualizować po zakupie, bo AMD w ostatniej chwili przyspieszyło te karty i nie wiadomo czy te sklepowe mają już nowy BIOS z wyższymi taktowaniami czy jeszcze stara wersję.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie wątpliwości :) no nic, zamawiam podzespoły i będę montował, bardzo Wam dziękuję za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...