Skocz do zawartości
koneser

Jaki zasilacz, priorytet cisza.

Rekomendowane odpowiedzi

Który zasilacz byście wybrali, zależy mi oczywiście na dobrej jakości i napięciach oraz na ciszy pod obciążęniem, cisza mam na myśli, że nie będzie głośniejszy niż wentylatory na ~750 RPM. Zestaw pod obciążęniem bierze 330-400 wat.

 

Myślałem nad takimi:

Zasilacz Seasonic PRIME Ultra Titanium 650W (SSR-650TR) 80Plus Titanium

 

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 1000 (ten by pracował cały czas w trybie półpasywnym, nie wiem czy by sie nie grzał zbyt mocno wtedy)

 

Zasilacz Seasonic PRIME PX-750 80Plus Platinum 750W

 

 

Co byście wybrali, budżet to około 750 zł.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus Plus Gold 1000W nie oddać pasywnie 330-400W. Przez jakiś czas tak, ale potem i tak finalnie włączy wentylator.

 

Tak naprawdę każdy z tych zasilaczy jest już bardzo cichy. Prime Platnium bym nie brał, bo przeskok jakościowy ze zwykłego Focus Gold jest niewielki, a cena mocno rośnie.

 

Prime Ultra Titanium to w zasadzie najlepsze co masz dostępne na rynku. Nawet 650W wersja będzie ekstremalnie cicha - wentylator w tym zasilaczu przy pełnym obciążeniu ma maksimum 700-800 RPM. Na trybie półpasywnym nie polecisz długo, ale nawet jak wentylator się włączy, to będzie leciał na 500 RPM. Osobiście wziąłbym właśnie Prime Ultra Titanium, ewentualnie dorzuciłbym trochę kasy do mocniejszej wersji, żeby tryb półpaswyny trochę dłużej latał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem test u blacka tego Titanium 650w , wentylator u niego na 100% obciążęniu kręci się na około 500 rpm, ale łożysko było słychać, nie wiem czy trafił taką sztukę czy wszystkie tak mają.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał trafić na felerną sztukę. Przez moje ręce przeszło akurat kilka tych Prime Ultra Titanium (wszystkie moce poza 650W właśnie) i żaden nie terkotał. W razie problemów z wentylatorem zwracasz po prostu zasilacz do sklepu na zwrocie 14 dniowym i po sprawie, nic nawet nie mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...