Forum PCLab.pl: Wpisywanie wartosci zmiennych do EEPROM za pomoca Bash - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wpisywanie wartosci zmiennych do EEPROM za pomoca Bash Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Rafik79 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Styczeń 2020 - 10:22

Witam!

Posiadam komputer z linuxem, w ktorym za pomoca komendy w bash moge np odwrocic ekran na monitorze do gory nogami.
Instrucja wyglada tak:

rt_mailbox eeprom_write video1_rotate 3, gdzie "video1_rotate" to zmienna, a "3" to wartosc zmiennej (ktora ma ta zmienna przyjac).

Jezeli mam 10 zmiennych do zmiany, to 10 razy musze pisac to całe: "rt_mailbox ..... "parametr" "wartosc parametru" i za kazdym razem zatwierdzic escapem, by zmienna została wpisana do pamieci. Jako wynik udanej operacji za kazdym razem pojawia sie na ekranie: "Ok."

Mecze sie nad skryptem w bashu, dzieki ktoremu moglbym uruchomic skrypt i wszystkie parametry zostałyby wpisane za jednym razem.

Wiem, ze w linux nie ma komedy "do", ale chciałbym, zeby ten skrypt wykonywał wszystkie te linie sam - bez potrzeby pisania całego wiersza i zatwierdzania "enterem". Chodzi po prostu o przypisanie odpowiednich wartosci do "zmiennych" (ktore maja jednak stala wartosc)

#! bin/bash

do
rt_mailbox eeprom_write video1_rotate=3
rt_mailbox eeprom_write sdvoBlmode=1
rt_mailbox eeprom_write itemNr=1471372
rt_mailbox eeprom_write prodDate=200118
rt_mailbox eeprom_write testDate=20019

Pomozcie prosze, bo nie jestem niestety informatykiem, a mecze sie z tym juz 2 dni.

Pozdrawiam i zycze udanego dnia!

#2 Użytkownik jest dostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Styczeń 2020 - 12:16

W bashu jest "do", ale używa się go do pętli. W skrypcie możesz normalnie napisać instrukcje jedna pod drugą w osobnych liniach i się wykonają. Bez żadnego do. Jedyny problem może być z tym, że samo rt_mailbox będzie wewnętrznie chciało odczytać cos z klawiatury.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Rafik79 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 20 Styczeń 2020 - 14:44

Ok, znalazłem odpowiedz :)
Ma byc tak jak zrobiłem "na chlopski rozum" na poczatku, ale jednak bez znakow "=".

Oczywiscie tego "do" tez nie moze byc, a pierwsza linia musi wygladac tak: #!/bin/bash

Strona 1 z 1