Skocz do zawartości
Skorek_

[do 2000] Upgrade pod programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mój aktualny zestaw czasem nie nadąża za moimi potrzebami. Myślałem nad Ryzenem 5 3600 i 16GB RAM, ale nie mam pojęcia jakie dobrać do tego mobo. W miarę możliwości chciałbym użyć starą obudowę (mam ich kilka) i zasilacz, chociaż nie mam juz pewności czy się nada - jest dość wiekowy (OCZ StralthXStream 500w albo jakaś 600w którego firmy nie pamiętam). Dysk twardy też mam ale nie wykluczam zakupu SSD.

 

Co byście doradzili? Główne zastosowanie to technologie webowe/java. W gry raczej nie grywam więc procesorowa grafika mi spokojnie wystarczy. Jedyny mus to 16GB RAM i możliwość podpięcia dwóch monitorów. (w razie problemów mogę użyć starej karty)

Edytowane przez Skorek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka w zupełności wystarczy ci MSI B450 Gaming plus MAX

Ram: 16gb BALLISTIX SPORT LT 3000 cl15, z łatwością można je podkręcić do 3600 cl16.

Ten procesor nie posiada grafiki, więc musisz jakąś również kupić.

Edytowane przez Hadol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie karta wleci moja aktualna, HD6770 :E Stary zasilacz uciągnie czy lepiej wymienić?

Opłaca się porozglądać za czymś używanym?

Edytowane przez Skorek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz przede wszystkim dysku ssd i 16 GB pamięci ram. Nie wiem czy R5 3600 jest aż tak wymagany do programowania. Nie napisałeś jaki masz procesor, a to by dało odpowiedź czy to on jest powodem problemów z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny procesor to A8-3850 z 8GB ram i HD6770, kupilem całą jednostkę jakieś dwa lata temu za 420zł. Przy odpalonym Eclipse z WildFly'em łapie chwilowe zwiechy, ogólnie lepiej coś skopiować niż wpisać z palucha - wtedy zdarza sie że łapie permamentną zwieche. Do tego oczywiscie pare-parenaście otwartych kart w przeglądarce i inne niezbędne programy.

Ogólnie jeszcze daje rade ale podczas nauki JSF napsuł mi trochę nerwów.

Celowałbym już w coś bardziej przyszłościowego z większą możliwością upgrade'u, bo nie ukrywam - czasem bym sobie w coś pograł.

Edytowane przez Skorek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że czasem byś sobie w coś pograł sporo zmienia. Powinieneś zacząć od tego jaki masz budżet. Twój procesor jest dość prądożerny, a ten który chcesz nabyć ma 2 razy mniejsze zapotrzebowanie na prąd 120W na 60W. W pierwszej kolejności kupiłbym dysk ssd bo to daje największego kopa w takich zadaniach i odciąża procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Chciałbym do 2000zł nabyć nową płytę główną, procesor, RAM i dysk SSD. Zestaw ma być dość przyszłościowy, bo planuję go uzupełnić o kartę graficzną. Nie planuję podkręcać.

Do buildu posiadam obudowę Cooler Master Elite 331, zasilacz 500W OCZ StealthXStream (ew. jakiś 600W małomarkowy :E), parę dysków HDD i HD6670 2GB.

 

Bez zmian nastawiam się na zestaw pod AMD ale nie wykluczam Intela. Ceny z dwóch sklepów, x-kom/FOXKOMPUTER(firma bliżej mi nieznana):

 

Ryzen 5 3600 - 799,00zł/758,99zł

MSI B450 Gaming plus MAX - 529,00zł/448,99zł - warto jakiś zamiennik? cena na x-komie skoczyła do 529zł, w innych sklepach można dorwać od 450zł

2x8GB BALLISTIX SPORT LT 3000 CL15 - 369,00zł/406,82zł

PNY 250GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030/?????? - 239,00zł/?

==========================================================

1 936,00zł/1 614,80zł (bez SSD)

 

Ma to ręce i nogi, stare części dadzą z nimi radę? Jakie SSD warto wybrać? Pojemność spokojnie do 256GB wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to ręce i nogi ale nie bierz B450 Gaming Plus za ponad 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To biore i tyle w temacie. Dzięki wszystkim za pomoc :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...