Skocz do zawartości
Frythyr

Domowy serwer na Linux Mint?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem i

 

guest ok = yes

 

nie gryzie się z

 

valid users = @sambashare

 

po prostu pyta o hasło i loguje, oczywiście na tym nowym punkcie montowania. Nie wiem w czym mógł być problem.

 

Teraz nie wiem jak to zrobić. Najlepiej jakby Windows pytał o hasło przy każdorazowej próbie wejścia na jakiś udział, ale tak się chyba nie da, bo to już po stronie klienta się zapisują te poświadczenia chyba, czy da się to jakoś wymusić?

Chyba przypiszę dostęp każdemu komputerowi z osobna przez hosts allow i do tego logowanie valid users.

 

Nie wiem też, jak teraz pobierać przez uGet czy JDownloader tak, żeby zapisywać pobrane pliki w katalogu Filmy. Proces musiałby być uruchomiony przez użytkownika należącego do sambashare, ale nie wiem jak to wygląda gdy zarządzam programem przez przeglądarkę? Np. serwer dla uget mam możliwość odpalić przez nodeJS uruchamiając poleceniem node node-server.js, czyli musiałbym dodać to jakoś do autostartu, aby uruchamiało się z konta admin, tak żeby pobierane pliki mogły zapisać się w katalogu Filmy, oraz musiałyby być także przypisane do grupy sambashare, aby był dostęp do udziału

 

Prościej, jak zrobić żeby pliki pobrane przez uget czy tam JDownloader należały do admin i grupy sambashare, i miały prawa: 777

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, chyba nadeszła pora pobrać ISO z Windowsem i aktywować 10 puki jest taka możliwość.

Nic nie działa na tym Linuxie. uGet, Aria2, JDownloader, wszystko to można o kant du** potłuc. 100 razy więcej roboty, pożytku zero.

 

@Edit.

 

Windows 10 na razie czeka w pogotowiu.

 

Pobierać chyba będę przez terminal (putty) bo innego wyjścia chyba nie ma.

Muszę ogarnąć ten dostep dla nowo pobranych plikow

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wynika z tego logu powyżej? Serwer akceptuje nieszyfrowane połączenie (HTTP/1.1), ale potem nie może zweryfikować certyfikatu i co? Gdzie leży wina?

 

Qwinto Heh, nie wpadłem na to :)

 

Dokładnie o to mi chodziło, dzieki

Ciężko mi do końca stwierdzić, bo nie walczyłem z takim problemem musiał by się jakiś bardziej ogarnięty admin odemnie wypowiedzieć. Raczej coś po stronie serwera i konfiguracji certyfikatów

źle ustawione przekierowania po stronie serwera / podane linki do certyfikatów jakiś błąd w konfiguracji. Tak obstawiam ale w 100% nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, chyba nadeszła pora pobrać ISO z Windowsem i aktywować 10 puki jest taka możliwość.

Nic nie działa na tym Linuxie. uGet, Aria2, JDownloader, wszystko to można o kant du** potłuc. 100 razy więcej roboty, pożytku zero.

 

@Edit.

 

Windows 10 na razie czeka w pogotowiu.

 

Pobierać chyba będę przez terminal (putty) bo innego wyjścia chyba nie ma.

Muszę ogarnąć ten dostep dla nowo pobranych plikow

Nie mam pojęcia co tam wyczyniasz na tym Mincie, czy restartujesz serwisy (np. Sambę) po zmianie konfigu? U mnie Samba czy JDownloader nie mówiąc o apache czy NFSie działa bez problemu. To jest bardzo łatwo skonfigurować. Weź zainstaluj od nowa tego Minta (albo Ubuntu, Xubuntu czy Kubuntu) i skonfiguruj od nowa. Poniżej masz przykład jak skonfigurować Sambę:

 

Udostępniony folder:
drwxr-xr-x 24 user share     4096 Jan 25  2019 sharefolder

grep share /etc/group
share:x:1002:user,user2

Fragment konfigu Samby
[sharefolder]
comment = sharefolder
path = /mnt/sharefolder
valid users = @share
guest ok = no
browseable = yes
writable = yes

 

Ewidentnie nie rozumiesz jak przydzielać uprawnienia. Przynajmniej tak wynika z problemów które opisujesz. Bo ustawienia uprawnienia dla grupy i właściciela na dysku to jedno a co innego uprawnienia przy szerowaniu.

 

symbolic_mode.png

 

Na powyższym obrazku masz rozpisanie uprawnień na dysku. I teraz zobacz na kod który wkleiłem (czyli tak jak na obrazku):

 

drwxr-xr-x

Właścicielem folderu jest user i on ma ful uprawnienia (rwx czyli 7). Uprawnienia dla użytkowników z grupy są już ograniczone (r-x - czytanie i wykonywanie). Pozostali mają tak samo jak grupa. I teraz o ile właściciel (user) zrobi wszystko, to user2 który jest w grupie tylko przeczyta i uruchomi to co jest w folderze. Widzisz różnicę? No i na koniec nakładają się na to uprawnienia szeru.

Do konfigu Samby możesz dodać np:

create mode = 0644
directory mode = 0755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co tam wyczyniasz na tym Mincie, czy restartujesz serwisy (np. Sambę) po zmianie konfigu?

 

Oczywiście.

 

U mnie Samba czy JDownloader nie mówiąc o apache czy NFSie działa bez problemu. To jest bardzo łatwo skonfigurować.

 

Akurat Samba sprawia mi najmniej problemów.

JDownloader zainstalowałem z pliku .sh, pobranego z ich strony. Po odpaleniu programu, gdy klikam PPM i "Dodaj nowy link", nic się nie dzieje, brak reakcji. Skonfigurowałem co nie co w ustawieniach, ale po restarcie programu są znów ustawienia domyślne. Gdy wchodzę do zakładki MyDownloader i ustawiam dane konta (na pewno prawidłowe) tj. e-mail i hasło, klikam "Połącz", nic się nie dzieje. Po prostu w innym świecie ten program.

Wcześniej, przed drugą instalacją Minta, zainstalowałem JDownloader'a przez Menedżer oprogramowania i tam wszystko działało ok, pomyślałem więc, że odinstaluję tego co mam i zainstaluję od nowa, ale przez Menedżera oprogramowania. Klikam PPM na JDownloader -> Odinstaluj, nic, nic się nie dzieje, pewnie dlatego że instalowałem z pliku .sh i trzeba jakoś przez terminal to usunąć.

Pomyślałem, odpalę Menedżer oprogramowania i zobaczę czy nie ma tam opcji odinstalowania JDownloadera, albo zainstalowałbym drugiego. Wchodzę z Menedżer oprogramowania, tzn. klikam w niego, też nic, nie da się odpalić tej apki. Wszystko inne działa, jakieś tam Menedżery pakietów itp., ale to nie, popsuło się.

 

Weź zainstaluj od nowa tego Minta (albo Ubuntu, Xubuntu czy Kubuntu) i skonfiguruj od nowa. Poniżej masz przykład jak skonfigurować Sambę:

 

Może tak zrobię, jak nie uda się odinstalować tego JD2 i odpalić Menedżera oprogramowania to będę musiał.

 

Ewidentnie nie rozumiesz jak przydzielać uprawnienia. Przynajmniej tak wynika z problemów które opisujesz. Bo ustawienia uprawnienia dla grupy i właściciela na dysku to jedno a co innego uprawnienia przy szerowaniu.

 

symbolic_mode.png

 

Na powyższym obrazku masz rozpisanie uprawnień na dysku. I teraz zobacz na kod który wkleiłem (czyli tak jak na obrazku):

 

To są uprawnienia udostępnionych folderów:

 

drwxrwxr-x 2 medion sambashare  4096 sty 25 17:20 Filmy
drwxr-xr-x 2 medion sambashare  4096 sty 25 14:59 Pobrane
drwxrwxr-x 2 medion sambashare  4096 sty 25 15:24 Public
drwxr-xr-x 2 medion sambashare  4096 sty 25 14:59 Zdjecia
drwxrwxr-x 3 medion sambashare  4096 sty 25 15:49 Zdjecia_nowe

 

Przypisałem katalogi userowi medion (dawniej oem), abym mógł pobierać pliki do tego folderu, nie wiem czy da się inaczej.

 

A tutaj config samby:

 

#======================= Global Settings =======================
[global]
workgroup = WORKGROUP
server string = Samba
security = user

[Zdjecia]
path = /media/Zdjecia
guest ok = no
read only = yes
browsable = yes
valid users = @sambashare

[Public]
path = /media/Public
guest ok = no
writable = yes
browsable = yes
valid users = @sambashare

[Pobrane]
path = /media/Pobrane
guest ok = no
writable = no
read only = yes
browsable = yes
valid users = @sambashare

[Filmy]
path = /media/Filmy
guest ok = no
browsable = yes
writelist = sambauser admin
valid users = @sambashare
#force user = admin
force group = sambashare
directory mask = 0774
create mask = 0774

[Zdjecia_nowe]
path = /media/Zdjecia_nowe
guest ok = no
writelist = sambauser admin
browsable = no
valid users = @sambashare
create mask = 0744
directory mask = 0744
force group = sambashare

 

Problem który miałem, tzn. mówiłem że katalog musi mieć uprawnienia 777, inaczej w sambie nie mam do niego dostępu, wynikał z tego, iż dawałem uprawnienia 744, czyli rwx r-- r--, wtedy nie dało się wejść na ten udział, a musiało być 755, czyli także wykonywanie rwx r-x r-x, wtedy już działało.

 

Właścicielem folderu jest user i on ma ful uprawnienia (rwx czyli 7). Uprawnienia dla użytkowników z grupy są już ograniczone (r-x - czytanie i wykonywanie). Pozostali mają tak samo jak grupa. I teraz o ile właściciel (user) zrobi wszystko, to user2 który jest w grupie tylko przeczyta i uruchomi to co jest w folderze. Widzisz różnicę? No i na koniec nakładają się na to uprawnienia szeru.

 

Dylemat mam taki, że właśnie nie wiem jak ogarnąć tych użytkowników aby miało to sens, teraz jest taki trochę misz masz bo zmieniałem konfiguracje i nie miałem jasnego pomysłu. Bo chciałem zrobić coś na taki wzór, żeby domyślnie osoby w sieci logowały się userem Publiczny, który sobie może przeglądać większość katalogów, ale zapisywać coś może tylko w Public.

Potem następny user, sambauser, on ma już wyższe uprawnienia, może zapisywać w katalogu Filmy, Zdjęcia_nowe, oczywiście Public, może usunąć to co wrzucił (jakby się pomylił albo coś, ale tych Filmów pobranych przez np. JDownloader już nie).

Potem jest admin, który mógłby już zarządzać tymi katalogami, usuwać jakieś Filmy itp. ale tak się chyba nie da.

Wtedy force user to musiałby być admin, który mógłby usuwać, przenosić, zmieniać nazwę rzeczy wrzuconych do katalogu Filmy przez usera sambauser i siebie (create mask 744). Ale znowu sambauser nie będzie w stanie usunąć tego co sam wrzucił, bo pliki należą do admina, a grupa nie może mieć RWX, bo znowu publiczny będzie mógł usunąć filmy wrzucone przez sambausera. Chyba żeby zastąpić publicznego gościem..? Albo zarządzać plikami przez jakiś panel webowy? W sumie może i to lepszy pomysł

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to robisz uprawnienia 775, a gość wylatuje do Others. I problem z głowy.

 

Co do sprzętu, to u mnie JDownloader stoi na dużo słabszym sprzęcie (z debianem) i jest tam nieużywalny (porównanie procków). Dlatego uruchamiam to jako serwis (./jd2/JDownloader2 -guiless &), dostaję się przez interface www i wszystko działa. Czasami trzeba tylko zrobić restart JD2, bo traci responsywność :)

Spróbuj postawić Xubuntu, Jest to mniej problematyczna dystrybucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz jest taka, że gdy np. użytkownikiem sambashare wrzucę do katalogu Filmy jakiś plik, to dzięki masce create mode = 0755 plik ten ma uprawnienia takie:

 

-rwxr-xr-x    sambauser    sambashare    plik.txt

 

A gdy ręcznie odbiorę mu te uprawnienia chown medion:medion plik.txt, czyli

 

-rwxr-xr-x    medion    medion    plik.txt

 

To nawet po zrestartowaniu samby i użyciu opcji net use * /delete w Windows, mogę ten plik usunąć z poziomu użytkownika sambauser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreinstalowałem Linuxa Mint, tym razem przez uruchomienie opcji "Install Linux" na pulpicie w trybie Live.

Faktycznie nie utworzył się domyślnie użytkownik "oem" a taki jaki chciałem. Lecz nawet nie zacząłem korzystać z systemu po instalacji a już się coś pokićkało :P po odpaleniu PC wyświetlił się ekran logowania (a przy instalacji zaznaczyłem aby logowało użytkownika automatycznie) z koniecznością podania hasła. Wpisałem hasło, chwila czarnego ekranu i znów powrót do ekranu logowania, myślałem że może wpisuję złe hasło, wpisałem więc specjalnie złe, aby zobaczyć jaka będzie reakcja, no i wyświetlił się monit że podano złe hasło. Więc coś było nie tak z logowaniem.

 

Postanowiłem olać tę dystrybucję i pobrałem Xubuntu jak zasugerowałeś. Config samby sobie skopiowałem, JDownloader działa prawidłowo, dodany już do autostartu tak jak Kodi i Transmission. Liczyłem że ten uGet z plugien Aria2 zacznie działać i będę miał dostęp do WebUI przez odpalenie RPC ale niestety nie. Oprócz tego na razie wszystko wydaje się pracować elegancko. Nie wiem czy nie zainstalować jeszcze klienta FTP do zarządzania plikami, chyba tak zrobię.

 

I zapomniałem o ważnej kwestii. Mówiłeś że Linux nie radzi sobie z systemem plików NTFS. Tak się składa że ten drugi dysk jest prawie pełny i na razie chiałbym go udostępnić w sieci tylko z prawami do odczytu. Czy dodanie go do pliku fstab w ten sposób będzie prawidłowe?

 

UUID="58B86B63B86B3E9E"    /media    ntfs    ro    0    1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałem o ważnej kwestii. Mówiłeś że Linux nie radzi sobie z systemem plików NTFS. Tak się składa że ten drugi dysk jest prawie pełny i na razie chiałbym go udostępnić w sieci tylko z prawami do odczytu. Czy dodanie go do pliku fstab w ten sposób będzie prawidłowe?

 

UUID="58B86B63B86B3E9E"    /media    ntfs    ro    0    1

Nie to że sobie nie radzi. Odczytać i zapisać potrafi ale nie obsługuje uprawnień. Tak samo jak Windows nie ogarnia tych z ext4. A w fstabie wpisz tak:

UUID="58B86B63B86B3E9E"    /media    ntfs-3g    ro    0    1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie, bo szukam a nie widzę. Jak z poziomu terminala zmienić połączenie z WiFi na zintegrowany Ethernet?

I z tego co pamiętam to zawsze po wpisaniu ifconfig -a było coś takiego jak eth0 i wlan0 a tutaj mam takie dziwne nazwy:

ens7: flags=4099<UP,BROADCAST,MULTICAST>  mtu 1500
       ether Adres_MAC  txqueuelen 1000  (Ethernet)
       RX packets 0  bytes 0 (0.0 B)
       RX errors 0  dropped 0  overruns 0  frame 0
       TX packets 0  bytes 0 (0.0 B)
       TX errors 0  dropped 0 overruns 0  carrier 0  collisions 0

lo: flags=73<UP,LOOPBACK,RUNNING>  mtu 65536
       inet 127.0.0.1  netmask 255.0.0.0
       inet6 ::1  prefixlen 128  scopeid 0x10<host>
       loop  txqueuelen 1000  (Local Loopback)
       RX packets 338  bytes 66072 (66.0 KB)
       RX errors 0  dropped 0  overruns 0  frame 0
       TX packets 338  bytes 66072 (66.0 KB)
       TX errors 0  dropped 0 overruns 0  carrier 0  collisions 0

wlxe0b9a5904f93: flags=4163<UP,BROADCAST,RUNNING,MULTICAST>  mtu 1500
       inet 192.168.100.61  netmask 255.255.255.0  broadcast 192.168.100.255
       inet6 fe80::ce50:2b46:41f5:990f  prefixlen 64  scopeid 0x20<link>
       ether Adres_MAC*  txqueuelen 1000  (Ethernet)
       RX packets 7272  bytes 6545867 (6.5 MB)
       RX errors 0  dropped 13  overruns 0  frame 0
       TX packets 5166  bytes 1134607 (1.1 MB)
       TX errors 0  dropped 0 overruns 0  carrier 0  collisions 0

 

Próbowałem ifconfig up ens7 ale to chyba tylko włącza interfejs, nie aktywuje

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten topik bardziej nadaje się do działu z linuksami niż serwerami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

tez stawiam maly server na ubuntu

i mam pytanko

udalo mi sie skonfigurowac mini dlna

przy czym moge miec dostep do dysku jedynie na ktorym jest postawiony system

przy edycji pliku ze sciezkami tylko te sa widoczne na TV

dwa przy probie udostepnienia folderu przez sambe mam ten sam problem

win 10 widzi mi tylko katalogi z dysku gdzie zainstalowany jest soft a jak probuje udostepnic katalog z drugiego dysku juz win nie ma dostepu(folder jest widoczny)

mam dwa dyski ssd 256 gb

i hdd 2tb

moze cos zle robie przy montowaniu tego dysku

ale normalnie moge przemieszczac pliki miedzy dyskami w systemie Ubuntu

moze ktos pomoze ??

nie znam sie za bardzo na linuxie

to moje pierwsze podejscie

robilem te konfiguracje z poradnikami z neta

Edytowane przez pinokioadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo do sprawdzenia. Wrzuć gdzieś na jakiego pastebin wyniki poleceń:

lsblk
cat /etc/fstab
cat /etc/samba/smb.conf
cat /etc/minidlna.conf
sudo fdisk -l /dev/sd[a-c]

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo do sprawdzenia. Wrzuć gdzieś na jakiego pastebin wyniki poleceń:

lsblk
cat /etc/fstab
cat /etc/samba/smb.conf
cat /etc/minidlna.conf
sudo fdisk -l /dev/sd[a-c]

 

 

dzieki za odpowiedz

sorry ze telefonem

nie mam zdjecia z konfiguracja minidlna

bo jestem juz po zainstalowaniu Ubuntu od nowa

dodam ze za pierwszym razem udalo mi sie zmapowac dysk i miec wglad na win 10

ale mialem problemy z mini wlasnie

to tez przeistalowalem system

i teraz juz nie moge sie dostac do tyego folderu

mini jeszcze nie instalowalem na nowym sys

co do samby probowalem i zwyczajnie udostepnik katalog przez lpm

i posilkowalem sie poradnikiem na necie gdzie edytuje sie plik kon. samby

 

https://zapodaj.net/88074dbdc5ccc.png.html

https://zapodaj.net/645c987fc72d8.png.html

https://zapodaj.net/cb4da459bbf8a.png.html

https://zapodaj.net/e819f037669a1.png.html

 

bede wdzieczny za pomoc

Edytowane przez pinokioadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwóż katalog:

mkdir /mnt/dane

 

W pliku /etc/fstab dopisz na samym końcu linijkę (identyfikator_dysku przepisz z wyniku polecenia sudo fdisk -l /dev/sdb):

UUID=<identyfikator_dysku> /mnt/dane/ ext4 defaults 0 2

 

w pliku configuracyjnym samby (/etc/samba/smb.conf) zmień katalog docelowy na

path = /mnt/dane/

 

zrestartuj maszynę

 

czy masz utworzonego usera "pinokioadam", bo widzę że pracujesz na użytkowniku adam.

 

PS. Nie podawaj takich małych zdjęć, bo ciężko cokolwiek rozczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze wszystko i dam znac czy pomoglo

mam utworzonego usera pinokioadam i dodanego do sambauserow

na nim wykonac podane przez Ciebie operacje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze wszystko i dam znac czy pomoglo

mam utworzonego usera pinokioadam i dodanego do sambauserow

na nim wykonac podane przez Ciebie operacje ??

Tworzenie katalogu obojętnie(zawsze można zmienić), konfiguracja na roocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

probowalem Twojego sposobu

tworzylem folder

nastepnie

UUID=93F0F718-4AD0-4942-A68A-0CF4AC67C538 /mnt/dane/ ext 4 defaults 0 2

i zmian sciezki w sambie w etc

po restarcie system nie chcial sie uruchomic i wchodzil do trybu awaryjnego

probowalem dwa razy i odpuscilem

teraz pomyslalem, ze moglem jeszcze sprobowac bez myslnika wkleic identyfikator

nic to

no nie jestem specem od Linuxa, dopiero go przyswajam, wiec badzcie wyrozumiali

ale dziekuje za porady i pomoc

ostaecznie

wyjalem ssd

doloze do kompa z win 10 i zrobie sobie tu maly backup

a Ubunciaka zaistalowalem na hdd

wiadomo responsywnosc jest duzo gorsza ale dziala to o co mi glownie chodzilo

 

polaczenie z win jest

mini dlna jest i na Tv smiga

jeszcze teraz planuje instalacje nextclouda

nie bedzie sie to z soba jakos gryzlo lub macie moze jakis sprwdzony sposob, zeby miec dostep tez np z tel

do czesci bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUID=93F0F718-4AD0-4942-A68A-0CF4AC67C538 /mnt/dane/ ext 4 defaults 0 2

i zmian sciezki w sambie w etc

po restarcie system nie chcial sie uruchomic i wchodzil do trybu awaryjnego

Moja wina, źle podpowiedziałem. UUID można wyświetlić tym pleceniem:

sudo blkid /dev/sdb1

 

Zamiast UUID można też podać ścieżkę do partycji:

/dev/sdb1 /mnt/dane/ ext4 defaults 0 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci system nie wstanie po edycji pliku fstab to masz wtedy dostęp do terminala i możesz ten plik ponownie zedytować usuwając np. dodaną wcześniej linię

 

pinokioadam, tak przy okazji zapytam, próbowałeś odtworzyć jakiś film udostępniony przez miniDLNA z poziomu eksploratora Windows? U mnie w takiej sytuacji film mocno się zacina

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, probowalem sie polaczyc z miniDlna przez Wina ale nie moge, niby widzi urzadzenie ale nie lapie polaczenia

przez udostepnione foldery dzial wszystko plynnie, zaskoczyl mnie transfer nawet

bo wacha sie od 80-100 mb, choc zdarzaja sie wieksze ale chwilowe spadki

na Tv dziala zaskakujaco dobrze, o dziwo lepiej niz na samym urzadzeniu.

myslalem ze taki intel 4105 bedzie radzil sobie na luzie z 4k

ale dziala to srednio, duzo lepiej przez zaisntalowane kodi lub vlc playera ale i tak spodziewalem sie wiecej

 

jest sens do tego zestawu dokupic jeszcze 4gb ram, obecnie kostka 4gb tylko

moze to miec wplyw na odtwarzanie wideo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, probowalem sie polaczyc z miniDlna przez Wina ale nie moge, niby widzi urzadzenie ale nie lapie polaczenia

przez udostepnione foldery dzial wszystko plynnie, zaskoczyl mnie transfer nawet

bo wacha sie od 80-100 mb, choc zdarzaja sie wieksze ale chwilowe spadki

na Tv dziala zaskakujaco dobrze, o dziwo lepiej niz na samym urzadzeniu.

myslalem ze taki intel 4105 bedzie radzil sobie na luzie z 4k

ale dziala to srednio, duzo lepiej przez zaisntalowane kodi lub vlc playera ale i tak spodziewalem sie wiecej

 

jest sens do tego zestawu dokupic jeszcze 4gb ram, obecnie kostka 4gb tylko

moze to miec wplyw na odtwarzanie wideo

Zainstaluj sobie netdata i zobacz co tam się dzieje. https://github.com/netdata/netdata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zamontuję partycje w trybie tylko do odczytu to wyświetlanie przez komendę ls -l uprawnień -rwx-rwx-rwx jest ok czy jednak coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-rwxrwxrwx jest OK, bo to są atrybuty pliku/folderu. A jeśli partycja jest w trybie ro to mimo tych uprawnień dostaniesz po prostu odmowę dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...