Skocz do zawartości
maras2574

Problem z instalacją Win 10 na starym kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule,postanowiłem zainstalować nowy system na starym komputerze,na którym obecnie jest Win 7,ale niestety nie dałem rady. Sprzęt to: Płyta DFI LanParty,Procek Core 2 Duo E8400,Ram 4GB DDR2 Mushkin,HDD 1TB Seagate. System próbowałem zainstalować z bootowalnego pendriva,ale niestety instalacja zatrzymuje się na ekranie Windows 10 i na tym koniec :( Co może być problemem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz z Rufusa czy z innego loader'a? Generalnie na trudne przypadki polecam Easy2Boot - odpalisz wszystko od Win 95 do najnowszych OS-ów, "ogarniał" mi każdą instalację na najbardziej nawet egzotycznych systemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo,pobieram Windowsa z Microsoftu,tworzy mi bootowalnego pendriva i to wszystko. Nigdy wcześniej nie było z tym problemu,aż do teraz

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tworzy Ci GPT, a starszy komputer potrzebuje MBR? Musisz sprawdzić, to nie jest takie "oczywiste", starszy komputer nie ma zapewne UEFI tylko standardowy BIOS. Użyj Rufusa i zmień na MBR, powinno pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narzędzie ms tworzy dla obu trybów, czyli uefi i legacy - gdyby nie działało pen by nie startowł i nie byłoby ekranu 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to stary bios nie UEFI. Może właśnie coś w tym biosie nie tak? Po pokazaniu się okienka Win 10,wyskakuje niebieskie okno jak na zdj:

 

7338513000_1579602970_thumb.jpg 5614092600_1579602970_thumb.jpg 1886032700_1579602969_thumb.jpg 1260380100_1579602974_thumb.jpg 6936088600_1579602975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tworzy Ci GPT, a starszy komputer potrzebuje MBR? Musisz sprawdzić, to nie jest takie "oczywiste", starszy komputer nie ma zapewne UEFI tylko standardowy BIOS. Użyj Rufusa i zmień na MBR, powinno pójść.

Ok,zrobiłem jak piszesz. Sprawdzę jutro bo zaraz do pracy,zresztą to nie u mnie w domu,więc jutro do południa będę ogarniał. Mam nadzieję że zadziała ;)

 

4073334600_1579604350_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety :( Startuje,ale zatrzymuje się na okienku Windowsa i koniec :( Jedyne co,to nie wyskakuje ten niebieski ekran

 

Dobra,moja wina :mad2: Wystarczyło w Rufusie w opcjach zaawansowanych formatowania odznaczyć "szybkie formatowanie" ;) Po tym instalka przeszła od razu do kolejnego okna gdzie wybieramy język,czas itd.. Niestety nie dokończyłem instalacji bo zbierałem się do pracy :( Jutro myślę że wszystko już przebiegnie bez problemu :)

 

Dzięki za sugestie :thumbup: Uważam że temat do zamknięcia ;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że po temacie,ale jednak nie :( System zainstalowany,Win10 32bit (64bit nie chciał ruszyć) :hmm: Nawet po zmianie w biosie Hapest (czy jakoś tak). Ale pal licho system,może być 32bit. Córka potrzebuje komputer bardziej do internetu i pracy,niż do rozrywki.Do tego ma PS4 Pro. Problem pojawił się z kartą sieciową :( Za cholere nie mogę sobie poradzić z siecią Ethernet,po prostu nie ma neta po kablu :( Wcześniej na Win7 nie było problemu. Obecnie net działa przez router USB,ale nie po to ma od niedawna światłowód,żeby tak z tego korzystać. Czy może być tak,że Win10 nie wspiera już tak starych sprzętów? Płyta główna to https://www.cnet.com/products/dfi-dk-x38-t2rb-lanparty-motherboard-atx-lga775-socket-x38/ procesor Core 2 duo E8400,4gb ram. Instalka ze sterownikami dołączonymi do płyty głównej nie chce ruszyć. Pobierałem jakieś tam sterowniki ze strony producenta karty sieciowej https://www.marvell.com/support/downloads/search.do i też nic,Ethernet nie działa i koniec :( Ma ktoś może jakiś pomysł?? Bo już jestem na tyle zdesperowany,żeby zainstalować z powrotem siódemkę i zapomnieć. Dodam że w menadżerze urządzeń przy karcie sieciowej nie ma żadnych problemów/konfliktów. Wyłączałem też kartę sieciową,resetowałem kompa,nic! Jestem bezradny :( Proszę o pomoc

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałeś z prawokliku na ikonę połączenia internetowego w trayu - "rozwiąż problemy"?

Pobierałeś te sterowniki?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

System powinien sam zainstalować sterownik do karty sieciowej. Też mam płytę na s775 (P5Q Deluxe) z kontrolerem Marvell (zainstalowany win 10 pro x64 jako aktualizacja z win7):

 

62f239ff30233d28cecbb98f8ccd0812.jpg

 

Sprawdzałeś rozwiązywanie problemów odnośnie sieci? Start -> Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> zakładka Rozwiązywanie problemów -> Połączenia internetowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z prawokliku na ikonę połączenia internetowego w trayu - "rozwiąż problemy"?

Pobierałeś te sterowniki?

Tak,robiłem to. Pobierałem,ale tam nie ma żadnego pliku exe,jak to zainstalować :hmm:

 

3717778100_1580381041_thumb.jpg

 

System powinien sam zainstalować sterownik do karty sieciowej. Też mam płytę na s775 (P5Q Deluxe) z kontrolerem Marvell (zainstalowany win 10 pro x64 jako aktualizacja z win7):

 

Sprawdzałeś rozwiązywanie problemów odnośnie sieci? Start -> Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> zakładka Rozwiązywanie problemów -> Połączenia internetowe.

No właśnie,dziesiątka sama powinna to zainastalować.

 

Tak,sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obawiam się że te pliki pokazane na zrzucie nie są do Marvella. Ale możesz sprawdzić.

Sterownik można zainstalować ręcznie wybierając odpowiedni plik (z rozszerzeniem inf) czyli we właściwościach karty sieciowej -> zakładka Sterownik -> Aktualizuj sterownik -> Przeglądaj Mój komputer... -> Pozwól mi wybrać z listy... -> Z dysku... -> Przeglądaj... -> przechodzisz do odpowiedniej lokalizacji z plikiem inf sterownika -> zaznaczasz ten plik -> Otwórz... -> Ok -> zaznaczasz na liście Marvell Yukon... -> Dalej.

Mógłbym udostępnić swój katalog z plikami tego sterownika karty sieciowej tylko obawiam się że sterownik nie będzie chciał się zainstalować na systemie 32bit:

 

0fead86eccf8f4b90ca5c469223d8a4c.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System powinien sam zainstalować sterownik do karty sieciowej. Też mam płytę na s775 (P5Q Deluxe) z kontrolerem Marvell (zainstalowany win 10 pro x64 jako aktualizacja z win7):

 

62f239ff30233d28cecbb98f8ccd0812.jpg

 

Sprawdzałeś rozwiązywanie problemów odnośnie sieci? Start -> Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> zakładka Rozwiązywanie problemów -> Połączenia internetowe.

niby mam wszystko tak jak Ty,a ethernet nadal nie działa :(

 

cZsF9wS.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest zainstalowany jakiś antywirus zewnętrzny? Sprawdzałeś wynik polecenia sfc /scannow w cmd uruchomionym jako administrator?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inea 300Mb/s,Router ZTE F680 od Ineii.Antywirusa zewnętrznego nie ma. Tutaj nie szukałbym problemu,bo na Win7 działało. Zresztą przed chwilą podłączyłem pod PS4,bo myślałem już że coś z kablem,ale jest wszystko OK. Dwie godziny walki i nic :( Na dziś się poddałem :( Wyniku polecenia nie sprawdzałem,bo nawet nie wiedziałem o czymś takim :( Jutro to sprawdzę. Mi się jednak wydaje,że podczas instalacji coś poszło nie tak,że coś się nie zainstalowało :(

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze możesz sprawdzić na szybko czy w trybie awaryjnym z obsługą sieci też nie ma neta Mój link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a karta komunikuje sie w ogóle z ruterem, tzn ruter nadaje jej adres ip, itd - sprawdź poleceniem ipconfig /all

 

jeśli nic karta w ogóle nie komunikuje się z ruterem, raczej sterownik, ewentualnie usługa clientdhcp; sprawdż przy okazji czy ta karta ma autokonfiguracja w opisie w poleceniu; sterownik nie jest automatycznie ładowany podczas startu, jest ładowny ręcznie, tzn przez usługę chyba clientdhcp - klient komunikuje się z ruterem, i jeśli ruter odpowie ładuje sterownik - więc może? nawet jeśli będzie ip karty, itd, wina sterownika - sprawdż przy okazji czy sterownik jest załadowany, np w process explorer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą autokonfiguracją? Jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będzie widać czy jest włączona po wykonaniu ipconfig /all w cmd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie widać czy jest włączona po wykonaniu ipconfig /all w cmd.

zaraz wrzucę kilka screenów,ale chyba nie jest dobrze :(

 

TFsr3bK.jpg

l3DftAC.jpg

MQABj8a.jpg

7NMWDV5.jpg

fuyISyX.jpg

KiFo1xd.jpg

TZd2TpA.jpg

 

Teraz zrobiłem resetowanie sieci w ustawieniach i czekam na restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz wyłączony protokół DHCP. Sprawdzałeś z włączonym? Czyli na tym screenie z właściwościami protokołu IPv4 zaznacz Uzyskaj adres IP automatycznie i zaznacz też Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie. Następnie OK i sprawdź po restarcie systemu czy jest net. Zostaw takie ustawienia nawet jak net nie działa. Następnie odznacz we właściwościach karty sieciowej ANOD Network Security Filter Driver, OK i sprawdź działanie po restarcie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...