Skocz do zawartości
Pewex1988

Cześć Poszukuje większej i bardziej przewiewnej obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Aktualnie posiadam Phanteksa P400 TG i Chciałbym wymienić na coś większego z lepszą cyrkulacją powietrza, i Większą ilością miejsca na zarządzanie kablami od strony serwisowej.

Można liczyć na jakieś opinie lub doradztwo ?

Aktualnie robi się ciasno i ciepło bqYXbSw.jpgoIMfRid.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet ??

ale jak widzę posiadasz rgb więc spoko opcja będzie armis ar7 od spc dostajesz kontroler obrotów +rgb i sama obudowa wielkością klasę wyżej full tower + przy sprzedaży wentylatorów które są w zestawie z obudową cena tej obudowy wyjdzie gdzieś ~300zł

przy większym budżecie fajna opcja to pure base 801 poprawiona wentylacja w stosunku do 800

fractal r6

bardzo przewiewna ale nie jest większa meshify c

osobiście wybrałbym spc ze względu na cenę właśnie a i sama jakość jest bardzo dobra

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Budżet ??

ale jak widzę posiadasz rgb więc spoko opcja będzie armis ar7 od spc dostajesz kontroler obrotów +rgb i sama obudowa wielkością klasę wyżej full tower + przy sprzedaży wentylatorów które są w zestawie z obudową cena tej obudowy wyjdzie gdzieś ~300zł

przy większym budżecie fajna opcja to pure base 801 poprawiona wentylacja w stosunku do 800

fractal r6

bardzo przewiewna ale nie jest większa meshify c

osobiście wybrałbym spc ze względu na cenę właśnie a i sama jakość jest bardzo dobra

 

Podbijam. AR7 TG to jedna z lepszych obudów w budżecie do 300 złotych ;) Miejsca od cholery i całkiem spoko wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ten AR7 nie prezentuje się jakoś lepiej od mojego Phanteksa P400. Nie odczułbym różnicy A wręcz obudowa SPC wydaje się gorszym produktem. budżet ok 600zł może trochę mniej lub więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak naprawdę zależy od budżetu AR7 jest generalnie ok, ale to nadal raczej nadal obudowa zdolnej klasy średniej. Jak masz więcej kasy to warto zerknąć na Fractal Meshify S2, Lian Li O11 Dynamic i O11 XL, Cooler Master H500P Mesh Edition (koniecznie wersja mesh), Phanteks Enthoo 719 czy Phanteks P600S (po demontażu zaślepki na froncie ma fajną wentylację). Wszystko to dobrze wykonane i przewiewne obudowy.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak naprawdę zależy od budżetu AR7 jest generalnie ok, ale to nadal raczej nadal obudowa zdolnej klasy średniej. Jak masz więcej kasy to warto zerknąć na Fractal Meshify S2, Lian Li O11 Dynamic i O11 XL, Cooler Master H500P Mesh Edition (koniecznie wersja mesh), Phanteks Enthoo 719 czy Phanteks P600S (po demontażu zaślepki na froncie ma fajną wentylację). Wszystko to dobrze wykonane i przewiewne obudowy.

O wymieniłeś kilka ciekawych modeli ? Jaki byś wybrał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego te wentylatory mu zejdą na olx czy gdzieś w chwilę dosyć popularne są zresztą na youtube robią wersje argb z nich co do wersji pewnie wybrałbym ar7x bo tam są te wentylatory rgb łatwiej sprzedać co do wentylatorów wydaje mi się że do tak wielkiej obudowy to są one raczej za słabe na moje oko były jakieś poprawki ich wiem że teraz maja więcej łopatek ale jak masz wentylatory stella to będą akurat a i przy armis rgb dostajemy dodatkowo kontroler rgb i sam kontroler wentylatorów jest mocniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te obudowy są ok, możesz się kierować wyglądem i brać co Ci się podoba, bo na niczym się nie przejedziesz. Osobiście wziąłbym O11 XL lub Enthoo 719, bo dają największe możliwości. Są to już jednak spore klocki (zwłaszcza 719), stworzony raczej pod custom LC, więc taki standardowy zestaw nie zapełni ich wnętrza. Całkiem spoko jest H500P Mesh Edition - bardzo przewiewna i spoko wykonana obudowa. Meshify S2 tez jest jak najbardziej ok, bardzo dobrze wykonana i przewiewna skrzynka. Zwykłe O11 Dynamic też będzie spoko - obudowa o nietypowym obiegu powietrza, ale sprawdza się bardzo dobrze.

 

Twoja obecna obudowa to piekarnik, szybko bym się jej pozbył lub przynajmniej wymienił panel frontowy na ten z wersji P400A, bo to rozwiąże problemy temperaturowe.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego te wentylatory mu zejdą na olx czy gdzieś w chwilę dosyć popularne są zresztą na youtube robią wersje argb z nich co do wersji pewnie wybrałbym ar7x bo tam są te wentylatory rgb łatwiej sprzedać co do wentylatorów wydaje mi się że do tak wielkiej obudowy to są one raczej za słabe na moje oko były jakieś poprawki ich wiem że teraz maja więcej łopatek ale jak masz wentylatory stella to będą akurat a i przy armis rgb dostajemy dodatkowo kontroler rgb i sam kontroler wentylatorów jest mocniejszy

AR7 odpada Jest paskudna

 

Wszystkie te obudowy są ok, możesz się kierować wyglądem i brać co Ci się podoba, bo na niczym się nie przejedziesz. Osobiście wziąłbym O11 XL lub Enthoo 719, bo dają największe możliwości. Są to już jednak spore klocki (zwłaszcza 719), stworzony raczej pod custom LC, więc taki standardowy zestaw nie zapełni ich wnętrza. Całkiem spoko jest H500P Mesh Edition - bardzo przewiewna i spoko wykonana obudowa. Meshify S2 tez jest jak najbardziej ok, bardzo dobrze wykonana i przewiewna skrzynka. Zwykłe O11 Dynamic też będzie spoko - obudowa o nietypowym obiegu powietrza, ale sprawdza się bardzo dobrze.

 

Twoja obecna obudowa to piekarnik, szybko bym się jej pozbył lub przynajmniej wymienił panel frontowy na ten z wersji P400A, bo to rozwiąże problemy temperaturowe.

Chciałbym też żeby obudowa miała sporo miejsca na kable od storny serwisowej. Wiem że w Lian Li Dynamic PC-O11 wygląda to słabo. Pytanie jak z resztą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W O11 Dynamic masz właśnie tonę miejsca za mobotray i to dosłownie, bo zasilacz jest za mobotray, więc jest tak z 8-9cm miejsca :P. W reszcie obudów jest standardowo po 2-3cm.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W O11 Dynamic masz właśnie tonę miejsca za mobotray i to dosłownie, bo zasilacz jest za mobotray, więc jest tak z 8-9cm miejsca :P. W reszcie obudów jest standardowo po 2-3cm.

sam mam już 7 wentylatorów

 

sam mam już 7 wentylatorów

Zastanawiam się nad P600 coraz bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem w O11 zestaw z 9x120mm i nie było żadnego problemu z kablami. Jak chcesz więcej miejsca, to weź sobie O11 XL, która poprawia prawie wszystkie niedociągnięcia zwykłego O11 i można w niej poskładać naprawdę fajny zestaw :). P600S jest ok, ale musisz zdemontować zaślepkę na froncie, żeby temperatury były ok, bo same wloty po bokach to trochę mało. Poza tym to dobra obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem w O11 zestaw z 9x120mm i nie było żadnego problemu z kablami. Jak chcesz więcej miejsca, to weź sobie O11 XL, która poprawia prawie wszystkie niedociągnięcia zwykłego O11 i można w niej poskładać naprawdę fajny zestaw :). P600S jest ok, ale musisz zdemontować zaślepkę na froncie, żeby temperatury były ok, bo same wloty po bokach to trochę mało. Poza tym to dobra obudowa.

Zastanawiam się też Cy po prostu nie wymienić obudowy na P400A z tym panelem. Koszt mały Ale cyrkulacja dużo lepsza. Tyko znów miejsca pozostanie tyle samo :) Cholera nie jest łatwo kupić obudowę. XL to już 1000zł Co już jest znacznie wiecej niż zakładane 600 z hakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością O11 Dynamic XL są obecnie problemy, bo wszystko co było na magazynach wyszło :P. Jak dojdzie nowa partia to ceny też spadną to jakichś 850 zł.

 

Wystarczy, że kupisz za 80 zł ten panel i masz dobry przepływ powietrza w obecnej obudowie :). Miejsca zostaje tyle samo, ale wygląda na to, że wszystko jakoś Ci się mieści, a wiele więcej gratów chyba Ci nie dojdzie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz się zmieścić w 600zł to czemu nie Meshify S2 lub bq pure base 801 window orange gdzie fractal na 100% jest bardziej przewiewną obudową ale z tego co wiadomo mi bq w tej wersji 801 poprawił wentylację obudowy i nie najgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie. Tylko kurcze Estetycznie to już tak nie wygląda. Ale to prawda Jest to pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jeszcze na Cooler Master SL600M - nietypowa obudowa z wentylacją dół-góra. Zapewnia świetne temperatury GPU oraz przeciętne na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...