Skocz do zawartości
Kociarz

Laptop do pracy używany - 500 czy 1000 zł ? - porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiegoś dodatkowego sprzętu - na codzień mam stacjonarkę do zaawansowanych zadań, jednak poszukuję czegoś, jakiegoś laptopa co posłuży mi dodatkowo na przeglądanie Internetu, ogólnie do pracy i do prac biurowych, czasem do oglądania youtube. Ważne, by laptop był w miarę wielozadaniowy - żeby obsłużył kilka programów uruchomionych i botów do pracy w tle oraz kilkanaście kart w przeglądarce. Ważny warunek - matryca matowa. Na laptopie nie będę grał.

Na systemie mi nie zależy ani na dysku, bo mam własny SSD z windowsem który mogę sobie sam wymienić.

 

Oczywiście używany, bo nowego raczej nie znajdę dosyć tanio. Zastanawiałem się nad modelem: https://allegro.pl/oferta/dell-e6440-i5-4300m-4gb-ddr3-250gb-win-10-7902110224?fromVariant=7902115204

Dell e6440 za 499 zł, procesor i5-4300m - 2 rdzenie 4 wątki i 4 GB Ramu - czy wystarczy i nie będzie to wąskim gardłem?

 

Ew. myślałem o inwestycji w takiego Fujitsu, niechętnie bo to już za tysiaka: https://allegro.pl/oferta/fujitsu-e744-i7-mq-x4-8gb-ssd-hd-ultrabook-winpro-8637333467

No ale jest tutaj już i7-4700mq - 4 rdzenie i 8 wątków, do tego 8 GB Ram, jednak no cena 2x większa...

 

 

Co o tym sądzicie? Czy w ogóle jest sens kupować takiego kilkuletniego laptopa? Czy taki Dell z i5 i 4gb ram wystarczy, ew jest jeszcze opcja tego samego Della ale z 8 GB Ram za 600 zł.

Czy zainwestować w Fujitsu, który ma mocniejszy procek? Jak przedstawia się sprawa z wydajnością takiego i5-4300m - czy dla lepszego procesora warto dopłacić te 4 stówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...