Skocz do zawartości
NoName90

problem z... wentylacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu lewy wentylator przy uruchamianiu się zaczyna dziwnie buczeć(takie mam wrazenie ze tylko lewy).Po chwili ten dźwięk ustaję i pracuje normalnie.Od pewnego czasu zauwazyłem wzrost temperatur od gpu do karte graficzna.Okazało się ze prawy wylot powietrza "pracuje normalnie" a lewy się "gotuje" praktycznie nie czuc tam wylotu powietrza(tak jakby to całe ciepło zostawało w środku.Zdjąłem tylnią obudowe(nie całkowicie bo trzyma jedna śrubka i nie mam jak jej całkowicie zdjac-akurat trzyma po tej awaryjnej stronie) i wsadziłem tam reke-wyglada tak że oba wiatraki pracuja tak samo(mozliwe ze lewy slabiej ale jest to niewyczuwalne),z taka sama moca,jednak tak jak pisałem nie czuc z tej jednej strony praktycznie wylotu cieplego powietrza,jest to miejsce gorace.Tak samo tyczy się ciepłowodów.Kolo prawego wylotu jest praktycznie troche ciepły a przy lewym oparzyłem ręke...Nie chcialem się bawic w jakies odkrecanie wiatrakow itd.. To moze byc awaria wiatraka? czy bardziej mogło się cos tam zapchac?z zewnatrz jak patrzyłem to nie widac zbytnio zeby cos tam "siedziało"

 

Laptop:asus tuf gaming fx504 series

 

 

Prosze o pomoc dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuje throttling (zbijanie zegarów)? generalnie jeśli już buczał to łożyska najlepiej było by wymienić i jeśli masz trochę smykałkę wymień pasty przy okazji także telefon w rękę i jazda chyba że jesteś z okolic kujawsko-pomorskiego to ci mogę pomóc.

Przy okazji ile ma już laptopa?

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...