Skocz do zawartości
Muszka26

Poszukuję Urządzenie wielofunkcyjne do ~750 zł, gramatura papieru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego w cenie +/- 750 zł.

Zastanawiałam się nad epsonem ecotank l3151 lub l3060, jednak zauważyłam, że gramatura papieru u jednego jest do 90g/m2 a drugiego 163.

Czy ktoś może polecić jakieś urządzenie, które udźwignie wyższą gramaturę?

Nie ukrywam, że między innymi chciałabym wydrukować winietki na stół, więc gramatura 225g/m2 byłaby mile widziana.

Czy ktoś może polecić jakiś sprzęt tani w eksploatacji a zarazem przydatny przy tworzeniu kreatywnych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podana przez Ciebie gramatura to już cięższy orzech do zgryzienia przy tym budżecie - większość drukarek w tym pricetag'u to "tylko" biurówki i już z papierem kredowym 170g/m2 mają problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet bym musiała przeznaczyć? Już nawet nie musi być urządzenie wielofunkcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkomie (w opcjach zaawansowanego wyszukiwania) jest możliwość wybrania minimalnej gramatury papieru. Dla minimum 250g/m² pokazuje 46 urządzeń od 155 do 8999zł (np. Epson WorkForce WF-7710DWF (64-256g/m²), Epson EcoTank L5190 (64-300g/m²)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko pod uwagę, czy proponowane drukarki dadzą radę pracować dłużej z takim materiałem - druga rzecz, czy mają ładowanie papieru od tyłu (tak, aby pobierany papier z podajnika nie był zaginany na rolkach w środku i nie wychodził przodem). Teoretycznie wiele urządzeń obsługuje to i owo - w praktyce różnie z tym bywa. Zwróć uwagę na cenę oryginalnych tuszy i zamienników - najlepsze "okazje" niestety wychodzą bokiem, gdy się tego nie dopatrzy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ogół drukarki pobierające papier "z tyłu" lepiej sobie radzą z grubszym materiałem :) aczkolwiek na canonach i epsonach drukowałem na grubym (180+) papierze ładowanym od dołu bez żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...