Skocz do zawartości
pastol

Brak TrueHD z gier na amplitunerze

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Pc mam podlaczony DP do monitora oraz z karty gtx 1080 HDMI do amplitunera Yamaha v371, którym wypuszczam dźwięk. Mam pozaznaczane w ustawieniach oczywiście wszystkie formaty. Amplituner obsluguje dts hs, true hd, dts ha ma, oprócz atmosa. Glosniki 5.1

 

Sprawaw wygląda tak, ze sciagnalem ze sklepu Dolby Atmos Acces, wlaczylem go. W grze Shadow of tomb raider jak ustawie auto lub przestrzenny na ampli dostaje informacje Dolby TrueHD, ale dzwieku brak.

Jak w ustawieniach dzwieku w Windows zmienie urządzenie odtwarzające z Home Theatre Atmos na konfiguracje 5.1, 7.1, stereo dźwięk się pojawia natomiast jest to informacja PCM 5 lub 7 lub 2 kanaly, zaleznie co wybiorę.

 

Z apki netflixa przykładowo wiedzmina, który jest w atmosie pokazuje mi DD+ 5.1. Tak samo jest z innymi serialami, jest tylko DD+. Nie powinno zmieniac Atmosa na TrueHD ?

 

I dla równowagi, mam film ze sciezka TrueHD, odtwarzając przez MPC HD mam informacje na ampli, ze Dolby TrueHD 7.1 i wszystko działa. W filmie jest tez sciezka DD 640 i również mogę ja wybrać i działa.

 

Nie mogę uzyskac w grach oraz apce netflix TrueHD, zarówno z apka Atmos i bez.

 

PS. Grajac na słuchawkach i konfigurując apke Atmos na słuchawki w Tomb Raider wszystko działa. ( Sluchawki sa podpięte do Prodigy Cube Black na USB )

 

Czy to wina kabla HDMI ? ( Co byłoby dziwne, poniwaz z MPC HD filmy dzialaja z TrueHd, Dts HD itp. )

Edytowane przez pastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...