Skocz do zawartości
Dokuro94

Komputer poleasingowy do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie czy jest sens kupować komputer poleasingowy głównie dla rozrywki i gier? Mógłbym kupić Dell T5810, ale nie wiem czy w ogóle warto bawić się w takie rzeczy. U mnie na miejscu kosztowałby on 4300zl, ale w internecie znalazłem taniej o tej samej specyfikacji za 3500.

 

Jego specyfikacja:

-procesor xseon E5 1603 V3

-16gb ram

-dysk 256gb SSD i drugi 1TB

-karta graficzna GTX 1060 6gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dużo za drogo jak za takie coś, więc nie warto się bawić, w ogóle na poleasingowych zarabia tylko firma która się ich pozbywa :)

 

Za 3.5k złożysz r5 2600 + 16gb ddr4 3000 + rtx 2060 + 1tb ssd + 600w spc + regnum rg4 + spartan pro - wszystko nowe.

 

https://www.x-kom.pl/lista/h3o6km2ie

 

Jak dodasz do koszyka robi się 3528 zł.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na miejscu kosztowałby on 4300zl
Absurd. Owszem jest taniej 3-4 razy niż nowy, ale cena absurdalna. Przecież to ma wydajność podobną do i5-2400, a takie nawet z 16 GB itp wyjdą dużo taniej.

 

Za taki zestaw warto dać ok. 1000-1200 zł a nie 3500. Jest też sprawa skąd tam się wzięła ta karta, bo tam siedzą Quadro. Owszem są opłacalne Xeon-y jak E5-2680 za ok. 250 zł lub E5-2640 za 59 zł (on kosztował ok.900 $), ale to nie polega na poleasigowcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za wyjaśnienie bo z tego co widzę to mógłbymbym się w..... wkopać na niezłą minę ?

A czy te zestaw, który podał kolega kubinek83bb jest jak najbardziej okej za tą cenę? Tzn. czy mogę go śmiało kupować czy mielibyście jakieś zastrzeżenia? ?

Edytowane przez Dokuro94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest spoko, aczkolwiek ja osobiście brałbym zestaw z R5 3600 z uwagi na DUŻO wyższą wydajność - tu jednak trzeba uważać na płytę główną i RAM żeby ze sobą współgrały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się sam nie podejme tego ? ale podejrzewam, że to nieco przekroczyło by budżet 3,5 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...