Skocz do zawartości
PrzemekRyk

Ryzyen 5 3400G (Vega 11) i rozdzielczość 4096×2160 (4K)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szybkie pytanie - gdyż grzebię już dobrych kilkanaście minut i nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Więc zdaję się na Was. Mianowicie - czy Vega 11 z Ryzena 5 3400G poradzi sobie z pracą na monitorze 4K?

 

Ma to służyć tylko i wyłącznie do pracy w Photoshopie i Lightroomie, żadnych gier. Płyta wybrana (Asus ROG STRIX B450-F GAMING) według specyfikacji zarówno na złączu DisplayPort, jak i HDMI rozdzielczość 4096×2160 przy 60Hz obsługuje. Pytanie czy Vega 11 obraz z taką rozdzielczością wyświetli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich informacji na stronie AMD, ale skoro mój 6-letni Haswell obsługuje obraz 4k przez iGPU to znacznie nowszy Ryzen po prostu musi to robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo do lekkiej pracy (pełno kart WWW, programy graficzne) używam Matebooka D14, który jest na Ryzenie 5 2500u z Vegą 8 a podpięty jest do ekranu 4k przez HDMI i naprawdę miło jestem zaskoczony jak to wszystko działa. Bez problemu leci 4k/60Hz 4:4:4 RGB 8Bit :)

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-vega-11.c3054

 

Wyświetli. Na opis unplayable nie zwracaj uwagi i tak nie będzie na niej grać.

 

chcociaż w taką Fife 20 na low da się nawet grać :)

 

73Fps.

https://www.notebookcheck.net/UHD-Graphics-630-vs-Vega-11-vs-Vega-M-GH_8126_8470_8474.247598.0.html

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim za odpowiedzi. Nie mogłem się dogrzebać nigdzie na stronach AMD do takich informacji. Wprawdzie na logikę by wychodziło, że taki sygnał z taką rozdzielczością powinien być możliwy do uzyskania, skoro płyta główna z siebie na zintegrowanych złączach DisplayPort czy HDMI taki sygnał wypuścić potrafi. Niemniej jednak wolałem się upewnić, bo logika logiką, a rzeczywistość może zaskrzeczeć i nieprzyjemnie zaskoczyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...