Forum PCLab.pl: Jaka pralka do 1500 zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaka pralka do 1500 zł Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   mireka 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Styczeń 2020 - 23:50

Witam,proszę o podpowiedź jaką pralkę obecnie kupić do 1500zł?
Najważniejsze jest dla mnie mała awaryjność i ewentualne nie drogie naprawy.
Nie musi być super cicha bo mam ją w pralni w piwnicy
Nie musi być slim bo mam dużo miejsca
Musi być min 6,5kg
Musi mieć opóźniony start
Musi mieć możliwość wymiany łożyska

#2 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2020 - 03:42

https://www.neonet.p..._campaign=Ceneo

Edit
Zresztą, szukaj sobie sam ;)
https://panagd.pl/li...lozyskami-2019/

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 21 Styczeń 2020 - 03:44

#3 Użytkownik jest niedostępny   Caroozo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2020 - 07:57

Był u mnie ostatnio facet z serwisu Whirlpoola do naprawy suszarki. Zapytałem go, jaki sprzęt najlepiej kupować. Odpowiedział, że najtańszy i masowo produkowany, bo jest szeroki dostęp do części zamiennych i najmniej statystycznie się psują, a do niektórych wręcz są ładowane te same części - pytanie było odnośnie mikrofalówki, gdzie ładują magnetrony na jedno kopyto, a modele różnią się obudowami i kilkoma funkcjami. Im droższy model, tym większe ryzyko awarii droższej części i problem z jej dostaniem po kilku latach. Coś w tym jest.

Pralkę mam Hopoint Ariston WMG722, już 6 rok, przy małych dzieciach naprawdę chodzi ze dwa razy dziennie. 7,5 kg, 1200 obrotów, cichutka, nie do zajechania. Kupywałem za 999 PLN i to najlepsza pralka w życiu jaką miałem - niestety model już niedostępny ale można poczytać na elektrodzie czy też na forach, co się często psuje i jakie modele są polecane. Problem jest taki, że tylko serwisanci powiedzą Ci z czego jest zbudowana pralka, a dany model dopiero po jakimś czasie może zacząć pokazywać wady. Jest też kwestia udanego egzemplarza.

Ja wychodzę z założenia, żeby nie kupywać sprzętu na wypasie, tylko kupić niezbyt drogi seryjny model. Powinien pochodzić trochę czasu, a jak nawet padnie, to zakup drugiej praleczki za drugie 999 PLN pozwoli mi mieć dłużej pralkę aniżeli kupno modelu "na wypasie" za 1500 PLN i jej awaria przed "padnięciem" tej drugiej pralki. Z doświadczenia mojego i znajomych serwisantów, pralka średnio żyje pół dekady, z czego właśnie te bardziej popularne modele potrafią dożyć 7-8 przy intensywnym użytkowaniu, a "wypasy" padają - szczególnie Samsungi - w miejscach, gdzie dodatkowe "ficzery" nie wytrzymują starcia z brutalną rzeczywistością :).

Ten post był edytowany przez Caroozo dnia: 21 Styczeń 2020 - 07:58

Strona 1 z 1