Skocz do zawartości
PC Modding Master

Pomoc w wyborze chłodnicy, chęć zakupu chłodnicy do WC

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji, jaki produecnt chłodnicy, x flow czy nie, jaki rozmiar, jaka grubość ( jeśli producent ma takie).  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy chłodice brać ?

    • EK-WB
      0
    • ALPHACOOL
    • PHOBYA
      0
  2. 2. Czy opłaca się tzw. x-flow ?

  3. 3. Jaką chłodnicę najlepeij brać (biorę 2 szt)?

  4. 4. Jaka grubość (mam pełno miejsca, ale czy to ma sens) ?

    • 30mm
      0
    • 45mm
    • 60mm
      0
    • 80mm (Alphacool monsta)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj chiałem poruszyć temat chłodnic, chiałem kupić 2 chłodnicę ale nadalk się zastanawiam jakiej firmy, mam nadal chłodnice alphacoola jednak chce dokupić coś większego, aby wypełniło mi w pełni obudowę ( obudowa thermaltake x9 2szt stack ).

Pozostawiam ankietę do głosowanie, aby pomóc mi w wyborze, poniżej podaje podzespoły podaje podzespoły jakie mam:

i9-9900x (4.6Ghz)+ asus rampage VI extreme + (mono block od bitspower)

2x gtx 1080ti posaidon (parallel)

na ram też mam bloki wodne i pewnie je założę (dominator)

Wentylatopry jakie będę używał:

thermaltake riing 120mm/140mm - mam ich dużo ok.30 i 12

noiceblocker B12-PS-BL - też mam ich dużo ok.20

Proszę ewntualnie jeśli wam na to czas pozwala komentowac i napisać co byście mi doradzili odnśnie chłodzenia.

Z góry dziękuje za odpowiedź !

Pozdrawiam

Piotr

 

Ps. Jeśli ktoś ma na sprzedaż chłodnicę 480mm bo takiej najbardziej szukam (mieści mi się na dole i górze obudowy i wypełnia całą przestrzeń) to prosze o informacje na email.Ewentualnie w komentarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką obudowę najlepiej wypełnią chłodnice 480mm. Jak masz kasę to bierz Hardware Labs Nemesis GTX lub SR2, bo to najlepsze chłodnice na rynku. Alternatywnie brałbym EK XE 480mm. W Monstę bym się nie pakował - szkoda kasy, bo za taką grubością wcale nie idzie super wydajność, a tylko są problemy z miejscem. Jeśli chodzi o wentylatory to zdecydowanie B12-PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką obudowę najlepiej wypełnią chłodnice 480mm. Jak masz kasę to bierz Hardware Labs Nemesis GTX lub SR2, bo to najlepsze chłodnice na rynku. Alternatywnie brałbym EK XE 480mm. W Monstę bym się nie pakował - szkoda kasy, bo za taką grubością wcale nie idzie super wydajność, a tylko są problemy z miejscem. Jeśli chodzi o wentylatory to zdecydowanie B12-PS.

Miejsca mam pod dostatkiem więc to nie problem ale jak polecasz te sr2 to jeszcze po patrzę na nie. Dzieki za sugestie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monsta wcale nie jest jakaś super wydajna. Ani przy niskich, ani przy wysokich obrotach. SR2 i GTX wypadają lepiej zarówno przy niskich obrotach (750 RPM) jak i umiarkowanie wysokich (1300 RPM).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór pomiędzy SR2 Multiport 480 a GTX NEMESIS 480 ma pewne niuanse które wychodzą w długiej eksploatacji.

 

Pragnę na to zwrócić uwagę że jak kto jest leniem jak ja i nie lubi czyścić co miesiąc chłodnic i wentylatorów

to powinien brać 9FPI chłodnice SR2 MP.

 

GTX NEMESIS mają bardzo gęsty układ finów 16FPI i to się zakleja kurzem na amen.

I to szybko się zakleja.

W długim eksploatowaniu total zakleić się mogą więc proszę...jedziesz z pędzelkiem i odkurzaczem miesiąc w miesiąc

albo bierzesz 9FPI SR2 Multiport i masz na to wywalone.

 

OFC SR2 po roku czasu bez czyszczenia z kurzu też idzie zapchać.

Taki eksperyment też robiłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chłodnice bez filtrowanego powietrza z obudowy ( obie Out ) są praktycznie bez kurzu przy 14FPI. Tak już chyba z rok się kręcą.

 

X-Flow vs Standard wygląda takk, że Xflow stawia mniejsze opory dla cieczy chyba o ponad połowę. Ale decyzję o wyborze wersji warto przemyśleć projektując układ. Szczegulnie na gumowych wężach może pomóc w skróceniu ich maksymalnej długości. A długie, zwisające gumiaki wyglądają źle.

 

Co do grubości polecam 30mm. Będą bardziej uniwersalne, łatwiej je przedmuchać i grubsze z niskim RPM nie są lepsze a nieraz nawet gorsze. Dopiero po zwiększeniu RPM na ponad 1200-1300 grube wychodzą na prowadzenie. Jak zmienisz kiedyś budę to będzie szansa że zmieścisz dalej swoje 30mm. Naprzykład Entheoo 719 dwie cienkie przyjmie, grube już nie.

http://www.phanteks.com/Enthoo-719.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu ja mam wyrko w pokoju z kompem i wiesz dobrze jak to działa.

Rok bez filtrów i SR2 tak wyglądały.

 

 

 

20191225_0654540jkrb.jpg

 

 

20190309_111755q1jlj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chłodnice wyciągają powietrze z kompa. Wnętrze w sumie kurzy się bardziej niż same chłodnice.

 

Możliwe że wolnostojące szybciej się brudzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

A może warto sprzątać pokój raz na tydzień to nie będzie tyle tego pyłu w powietrzu i chłodnica będzie wyglądała porządnie :-) Ja po pół roku miałem lekki pyłek wystarczyło kompresor odpalić na 4bary i chłodnice czyściutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki chłopaki ale poleciałem troche po taniości i kupiłem narazie EK-WB 420mm CE w ilości 2 szt. Zobaczymy jak to będzie się sprawować z tym co mam. Dzieki wilekie za wszelkie sugestie ale bądzmy rozważni nie wydał bym prawie 600zł na jdeną chłodnicę bo to trcohę sporawo wychodzi jak bym chiał kupić takie 2 :) Ale spokojnie rozglądam się właśnie za kolejnymi 480m o tych co wspominaliście właśnie, ewentualnie jak znajdę aqua computer podobno niezniszczalne ma chłodnice :D

Jesli chodzi o wentylatory to Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-PS i 14 tylko musze domówić :) Dzieki wielkie jeszcze raz !

Edytowane przez PC Modding Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK-WB 420mm CE wypadają dobrze jeśli chodzi o wydajność, ale mają bardzo wysokie FPI, więc spodziewaj się problemów, które opisał Elder.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...