Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Czy moglibyście polecić możliwie najtańsze chłodzenie pod 8700k, które nie spali mi procesora? Chodzi o to, że potrzebuję wysłać krakena na gwarancję (nie działa sterowanie wentylatorami) i potrzebuję czegoś na przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup boxowe chodzenie od Intela pod LGA 115X na allegro za 20 zł (najlepiej z miedzianym rdzeniem). Będzie ciepło i głośno, ale da radę. Z nowych Spartan 3 LT za 50 zł, który poradzi sobie zdecydowanie lepiej niż box Intela.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak już zainwestować, to w coś dobrego do tego procka - czy Fortis 3, ew Fera 3 tańszym kosztem, temperatury jak i poziom hałasu powinny być w przypadku obu na spoko poziomie, chociaż jak wiesz, w grę wchodzi jeszcze loteria krzemowa i loteria z jakością "gluta" pod IHS tego procka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak już zainwestować, to w coś dobrego do tego procka - czy Fortis 3, ew Fera 3 tańszym kosztem, temperatury jak i poziom hałasu powinny być w przypadku obu na spoko poziomie, chociaż jak wiesz, w grę wchodzi jeszcze loteria krzemowa i loteria z jakością "gluta" pod IHS tego procka :P

 

Tylko po co "inwestować" skoro to ma być chłodzenie awaryjne, tylko na czas naprawy Krakena? Szkoda kasy, skoro autor ma już dobre chłodzenie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly box wystarczy, najwyzej zejdziesz z napieciem taktowaniem jak sie zrobi za cieplo :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek po delidzie i temperatury trzyma ładne. Na krakenie przy graniu i 5GHz (1,34v) nie przekroczył nigdy 45-50'C. Kupię boxowe na czas naprawy. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andriejek69 a podłączyłeś chłodzenie pod usb ? Co do chłodzenie to jw. box ale proponował bym wyłączyć turbo i zostawić na 3.7 to nie będzie tak głośno i gorąco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andriejek69 a podłączyłeś chłodzenie pod usb ? Co do chłodzenie to jw. box ale proponował bym wyłączyć turbo i zostawić na 3.7 to nie będzie tak głośno i gorąco ;)

 

Tak, inaczej by pompka nie ruszyła (ma zasilanie z USB). Problem z moim krakenem jest taki, że niewłaściwie steruje wentylatorami. Gniazdo 4-pin, które wychodzi z pompki podłączam pod wentylatory i skokowo steruje wentylatorami np. 50 -100, potrafi pokazać też 0rpm. Po zadaniu w manual wyższych obrotów, przyspieszają dopiero po 3-5 sekundach. Po podłączeniu wentylatorów bezpośrednio do mobo jest git. Wszystkie z 4 wentylatorów sterują się osobno idealnie. Więc wina po stronie sterowania z pompki.

 

Swoją drogą aż czuję do siebie obrzydzenie podłączając 8700k do boxowego chłodzenia. Ciekawe czy są ludzie, którzy składają tak puszki.

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam zmuszona używać boxa od 4690k z miedzianym rdzeniem(wentylator nowy, ten box jest nieco wyższy od tego co dają teraz) na i7-8700 bez zewnętrznej karty graficznej. Obudowa: tył 120mm@1300, góra 140mm@1000, przód 2x140mm@800. Napięcie auto 1.28. Aida64 po 10s temperatury dobijały do 100 stopni. Napięcie 1.18 , po minucie aida64 poniżej 100 stopni 97-98. Pasta kryonaut.

 

Komputer do neta itp. więc podczas takiego użytkowania 75 stopni to max. Ale po dołożeniu zewnętrznej karty graficznej temp wzrosną. Nie wyobrażam sobie grania w wymagające gry na mojej i7-8700@4.3 1.18v na tym boxie. Pamięci mam 4000mhz cl16. Wiadomo procesor procesorowi nie równy.

 

Kiedyś miałam i5-4690k@4.0 na tym boxie i było znośnie 80 kilka stopni w syntetykach i poniżej 75 w grach przy 1800 rpm.

Edytowane przez askak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam zmuszona używać boxa od 4690k z miedzianym rdzeniem(wentylator nowy, ten box jest nieco wyższy od tego co dają teraz) na i7-8700 bez zewnętrznej karty graficznej. Obudowa: tył 120mm@1300, góra 140mm@1000, przód 2x140mm@800. Napięcie auto 1.28. Aida64 po 10s temperatury dobijały do 100 stopni. Napięcie 1.18 , po minucie aida64 poniżej 100 stopni 97-98. Pasta kryonaut.

 

Komputer do neta itp. więc podczas takiego użytkowania 75 stopni to max. Ale po dołożeniu zewnętrznej karty graficznej temp wzrosną. Nie wyobrażam sobie grania w wymagające gry na mojej i7-8700@4.3 1.18v na tym boxie. Pamięci mam 4000mhz cl16. Wiadomo procesor procesorowi nie równy.

 

Kiedyś miałam i5-4690k@4.0 na tym boxie i było znośnie 80 kilka stopni w syntetykach i poniżej 75 w grach przy 1800 rpm.

 

cooler zamówiłem. Zobaczę jak to będzie pracowało przez 2-3 dni zanim zdemontuję krakena. Najwyżej trzeba będzie kupić coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rdzenia 3,7, napięcie 1,05v i mamy około 50'C. Teraz tylko czekać. Orientujecie się może ile z reguły trwa takie RMA w morelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy sami to ogarną, czy poleci do producenta. W pierwszym wypadku z tydzień. W drugim do miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...