Skocz do zawartości
SadOX

Zmiana z Intela na amd +mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym zmienic swój procesor na jakiegoś ryzena lub threadrippera jak by się udało no i oczywiście też mobo +może zasilacz bo nie wiem czy dał by radę.

Mój komputer aktualnie to

I5 6600k

1060 super jetatream 6gb

X2 ssd 256gb i 512gb

8gb Ramu ddr4 trochę random

16gb ram adata xpg spectrix d41

500/550w zasilacz

HDD 1tb

Mobo b150 msi pc mate.

1monitor medion 27cali

2monitor lg 19.5

 

Chce zmienić proc+mobo ponieważ chciałbym streamowac w lepszej jakości oraz mieć więcej rdzeni/wątków przy czym grać na fajnych opcjach. Drugi monitor mam podpięty pod płytę główną i chciałbym aby tak zostało a sam budżet to 1000zl +może zmiana zasilacza.

 

Sam myślałem nad GIGABYTE B450 Aorus Elite ATX AM4,

Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB BOX

albo

Procesor AMD Ryzen 7 2700 3,2GHz AM4 BOX

 

Ps:po 15 godzinie mogę podać pełne specyfikację danej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz ryzena 7 2700x + mobo na b450m, w 1000 zł jak dobrze poszukasz powinieneś się zamknąć, a jest on dużo lepszy od 2700 (boost na stocku na wszystkich rdzeniach do 4ghz, a nie 3400/3500) a kosztuje niewiele drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymienisz tylko procesor to w grach zyskasz niewiele. Na twoim miejscu złożyłbym nowy zestaw, np taki: https://www.morele.net/inventory/info/62dacd21/

Wydajniejszy prawie 2 krotnie, ryzen z 12 wątkami (w wersji AF która dorównuje ryzenowi 2600 ale wypadałoby się upewnić, że przyślą na pewno AF a nie AE) i cała reszta nowa.

Sam procesor w grach da niewiele więc jak chcesz poczuć kopa to lepiej złóż od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzi @kochan4 - kup ryzena 2700x, do tego płyta na b450. Mając 1000zl i sprzedając swoje mobo, cpu i te dziwne randkowe 8gb pamieci, zyskasz kolejne kilka zł, co pozwoli Ci zakupić np. lepsze mobo (msi tomahawk b450 czy cos). Nie wiem, jakie masz chlodzenie, ale jeśli coś typu tania fera3, to do 2700x zalozylbym boxowe (bo jest lepsze) lub dokupilbym fortisa 3. 2700x przy pełnym obciążeniu też się potrafi zagrzac, choć tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie masz chlodzenie, ale jeśli coś typu tania fera3, to do 2700x zalozylbym boxowe (bo jest lepsze)

tekst dnia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...