Skocz do zawartości
japana

Wiatraczek nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko wszystkim, mam taki problem dość już długo lecz dopiero dziś zabieram się do niego, w mojej karcie (zotac gt 440) wiatraczek od dłuższego czasu się nie kręci przez co karta zaczyna być gorąca, a komputer czasami chodzi jak odkurzacz. Jest możliwość włączenia jakoś tego wiatraczka ? albo sprawdzenie czy to wiatraczej się zepsuł czy w jakiś sposób odłączył się. wiatraczek nie ma dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaką konkretnie temperature osiaga karta? Określenie gorąca karta niewiele mówi. Czy masz z tego powodu np spadek klatkażu w grach? Na grafice masz jeden wiatrak i to on nie chodzi? Dobrze zrozumiałem.

 

2. Czy ona ma pasywne chłodzenie (wiatrak włącza się po przekroczeniu określonej temperatury)? Włącz jakiś test karty lub pograj w jakąś wymagającą gre i obserwuj temperatury i czy załączy się wiatrak lub wyłączy komputer. Mówisz, że chodzi jak traktor,

 

czyli jednak wiatrak załącza się (chyba, że chodzi o np wiatrak procesora).

 

3. Może w biosie, lub w ustawieniach karty masz za wysoki próg od którego ma startować wentylator. Obniż go.

 

4. Zakładam, że przyczyną jego nie działania nie sa zalegające tony kurzu.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraczek od dłuższego czasu się nie kręci przez co karta zaczyna być gorąca, a komputer czasami chodzi jak odkurzacz.

Skoro wiatraczek się nie kręci, to co generuj hałas na poziomie odkurzacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiatraczek się nie kręci, to co generuj hałas na poziomie odkurzacza?

 

Cała rezta komputera/wentylatorow w tym np. warkoczacy wentylator na zasilaczu lub zaje* kurzem na froncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiatraczek się nie kręci, to co generuj hałas na poziomie odkurzacza?

Byś się zdziwił. Jak jeden wentylator u mnie nie chodził przy gpu to powodowało, że cała reszta na karcie chodziła w 100 procentach rpm, a w programie pokazywał 0 procent. Rozkręć swoje GPU na 100 procent to będzie odkurzacz jak nic.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...