Skocz do zawartości
rudzik12345

Pomoc w wyborze Karty :)

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

 

Złozyłem swój nowy zestaw na podzespołach Ryzen 7 2700 , MSi B450M BAZOOKA v2, Corsair Venegance 16 gb 3200 Mhz.

Brakuje mi jeszcze karty graficznej i waham się pomiedzy GTX 1660 SUPER , RTX 2060 6gb.

 

Mam monito 75HZ i ogólnie interesuje mnie tylko gra w FHD. Co byscie doradzili? GTX mozna wyrwac juz za 1000 z hakiem, do RTX trzeba dopłacic ze 4 stówki.

A moze cos ze stajni Radeonów? Czy to prawda z tymi ' narzutami " sterowników w radeonach? :P

 

Zasilacz to chieftec CPS 500S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał tego 2060 może droższy ale lepszy ^^

 

radeon bym odradzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzut raczej już nie jest problemem, ale w przypadku Navi sterowniki potrafią zachować się nieprzewidywalnie. Jak do FHD to 1660 Super wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można poczekać na jakieś RXy 5600 XT. Karta ok. 20% szybsza od 1660 Super (średnio), ale ok. 300 zł droższa (dokładnych cen nie ma). W każdym razie lepsza opcja niż RTX.

To już musisz sam zdecydować czy dopłacić do wydajności czy nie. Do 75 Hz może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można poczekać na jakieś RXy 5600 XT. Karta ok. 20% szybsza od 1660 Super (średnio), ale ok. 300 zł droższa (dokładnych cen nie ma). W każdym razie lepsza opcja niż RTX.

To już musisz sam zdecydować czy dopłacić do wydajności czy nie. Do 75 Hz może się przydać.

 

Czemu myslisz ze to opcja lepsza niz RTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma wydajność RTXa, a można ją będzie kupić o 100 zł taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poczekam jeszcze troche , zobaczymy , moze trafi się jakas promocja na RTX , ale ze względu na to ze posiadam ryzena, wybór padnie na 1660 lub 2060 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 75hz bierz rtxa 2060, już za nieco ponad 1300 można wyrwać, mam podkręconego o 15% gtx 1660 (wydajność podobna do 1660S) i do 1080p 60hz juz w niektórych grach to mało jak się chce wsio na ultra włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba poczekam jeszcze troche , zobaczymy , moze trafi się jakas promocja na RTX , ale ze względu na to ze posiadam ryzena, wybór padnie na 1660 lub 2060 :)

 

To, że masz ryzena nie znaczy że musisz nvidię dokupić.

 

5600 XT jest póki co lepszą opcją niż 2060 i tańszą. A jak wyjdą jakieś słabsze wersje "chłodzeniowo" niż Pulse może być jeszcze taniej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie bym zaczekał i nie bawił sie w testera sterowników alfa/beta dla amd - sam @Wpotrzebie ostatnio miałeś jakieś cyrki z AC Odysey ze ci wynik zaniżało a innym polecasz czerwonych jakoś o tym nie wspominając

@Eltik z tego forum też miał RX-a i wrócił do 1080tki bo jakieś jaja były z kartą i sterami

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że masz ryzena nie znaczy że musisz nvidię dokupić.

 

5600 XT jest póki co lepszą opcją niż 2060 i tańszą. A jak wyjdą jakieś słabsze wersje "chłodzeniowo" niż Pulse może być jeszcze taniej.

 

No dobra, a co powiesz na ten temat?

 

Mam monitor z free synciem i tak coraz bardziej mysle o tym 5600 XT ale boję się tego łączenia AMD+AMD , chyba ze w ostatnim czasie cos poprawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poprawili. Narzut sterownika na procesor jest coraz mniejszy. Sam używałem 2700X + RX 5700 i jedynie w grach typowo pod Nvidię było średnio jak AC ORigins. W reszcie było super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili. Narzut sterownika na procesor jest coraz mniejszy. Sam używałem 2700X + RX 5700 i jedynie w grach typowo pod Nvidię było średnio jak AC ORigins. W reszcie było super

 

Ciekawe jeszcze kiedy bedzie dostepna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w x-kom bo tam zazwyczaj są kolejki, ale w morele pisze około 10 dni, jeśli chodzi o Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE za 1300 zł.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w x-kom bo tam zazwyczaj są kolejki, ale w morele pisze około 10 dni, jeśli chodzi o Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE za 1300 zł.

 

 

Złozyłem zamowienie na ostatnią sztuke :D Prawdopodobnie bedzie gotowe we wtorek. Jak cos przeciez moge zwrócic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej porównywalny.

Z czystej ciekawości - po co pytasz na forum zamiast zwyczajnie otworzyć sobie jakiś test i samodzielnie sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 5600 xt jest szybsze od 1070ti ?

trochę szybsze (wersja standard) https://www.youtube.com/watch?v=gombHQVXtco, bardziej bym ją do gtx 1080 (rtx2060) przyrównał

oczywiście wersja z nowszym biosem i podniesionymi zegarami albo starsza podkręcona będzie jeszcze szybsza z 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 1300 można wyrwać używane rtxy 2060 z 3 letnią gwarancją. Ewentualnie jak się trafi rx 5700 w podobnej cenie to go bierz, bo jest pare % lepszy od tego rtxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie jest teraz na morelach rx 5700 od acrocka (1460 zł). Mało sztuk więc trzeba się spieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...