Skocz do zawartości
Ksenon0505

Podkręcanie Xeon E5450 na płycie Asus P5K SE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę podkręcić procesor Xeon E5450 do ok 3.6 ghz. Podczas podkręcania z poradnikiem na youtube do 4.0ghz komputer włączał się i zanim zaczął ładować się Windows tak jakby restartował się i tak w kółko.

Jako iż jestem zielony w tym temacie, proszę o pomoc w dobraniu ustawień w BIOS, jak podkręcać i co zmieniać.

Specyfikacje:

Procesor: Intel Xeon E5450 3.0ghz

Karta graficzna: GTX 760

Zasilacz: Corsair CX500 (500w)

Pamięć ram: 4x2GB 800mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Xeonami jest spora loteria - zależy jaki masz stepping/rewizję, czy masz zrobiony lapping, wreszcie - jakie napięcie potrzebuje Twoja sztuka, lub mówiąc wprost - czy masz lepszą czy gorszą. Zdarzają się E5440 (sam takiego mam), które nie boją się pracy przy wysokich zegarach, a są takie E5450, które przy 3,3 już cienko piszczą. Co do wątku dot. podkręcania, zanim dostaniesz warna albo opitol od innych użytkowników, poszukaj na forum - jest bardzo obszerny dział na ten temat, więc nie ma co strzępić klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB na 400MHz, NB Voltage na 1,3V-1,35V, pamięci ustaw na 800MHz CL6.6.6.18 [albo 5.5.5.15 jak masz takie] i napięciu 1,8V (nie wiem jakie masz pamięci więc o OC nie może być mowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki stepping tego zijona?

 

Generalnie 3.6GHz powinien zrobić E0 i C0 ale przy E0 powinno być łatwiej, w sensie na niższym napięciu. Reszta nastawów jak wyżej. Zapuść mu później prime95 jak z godzinkę przejdzie to raczej będzie ok. Kontroluj temp. aby zachować dystans do tjmax (właśnie do tjmax, bo programy dają 100 stopni, a wieść gminna niesie że dla zijonów jest to 85 stopni). Vcore nie przekraczaj 1.35V.

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...